فهرست
بازوبند کاپیتانی در بازی با پرتغال به که می‌رسد؟
بازوبند کاپیتانی در بازی با پرتغال به که می‌رسد؟

بازوبند کاپیتانی در بازی با پرتغال به که می‌رسد؟

آی اسپورت - در ابتدای مسابقات، مسعود شجاعی، اشکان دژاگه و احسان حاج‌صفی کاپیتان‌های اول تا سوم ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ معرفی شدند. با توجه به حضور متناوب شجاعی در ترکیب اصلی و مصدومیت اشکان دژاگه، کاپیتانی احسان حاج‌صفی قابل پیش‎بینی بود که این اتفاق در بازی با مراکش پس از تعویض شجاعی و در بازی دوم با اسپانیا از ابتدای مسابقه رخ داد. ولی این بازیکن در اواسط نیمه دوم دچار مصدومیت شد و به نظر می‌رسد قادر به همراهی تیم ملی در دیدار با پرتغال نیست. در نبود دفاع چپ تیم ملی، مسعود شجاعی و اشکان دژاگه، گزینه‌های اصلی کاپیتانی هستند ولی در صورتیکه باز هم این ۲ بازیکن در ترکیب اصلی قرار نگیرند گزینه‎های زیادی برای کاپیتانی مطرح می‌شود ترکیب متغیر و غیر قابل پیش‌بینی کارلوس کی‌روش، تشخیص کاپیتان تیم ملی را سخت‌تر می‌کند.

کریم انصاری‌فرد
در بازی با اسپانیا، پس از تعویض حاج‌صفی، بازوبند به کریم انصاری‌فرد رسید و در صورت حضور در ترکیب اصلی از بقیه بازیکنان به بازوبند نزدیک تر است.

علیرضا جهانبخش
جهانبخش یکی دیگر از کاپیتان‌های ایران در بازی اسپانیا بود. تجربه نشان داده برای کی‌روش سابقه و تعداد بازی ملی، معیار اصلی در تعیین کاپیتان نیست و عواملی نظیر اعتبار بین‌المللی بازیکن نیز موثر است. هرچند که جهانبخش در حال حاضر در تیم ملی در زمره بازیکنان کم‌تجربه و کم‌سابقه نیست ولی این بازیکن با عنوان آقای گلی لیگ هلند، شناخته‌شده‌ترین چهره حال حاضر فوتبال ایران محسوب می‌شود و در صورت حضور در ترکیب اصلی شانس زیادی برای کاپیتانی دارد.

پژمان منتظری
پژمان منتظری، مسن‌ترین بازیکن حاضر در اردوی تیم ملی است. این بازیکن در ۲ دیدار گذشته حتی یک دقیقه هم فرصت بازی نداشته و در صورتیکه در بازی پرتغال مجال بازی پیدا کند می‌تواند گزینه کاپیتانی باشد.

رضا قوچان‌نژاد
از جمله چهره‌های باسابقه چه در تیم ملی و چه در فوتبال اروپا محسوب می‌شود و تنها بازیکنی از تیم حاضر در جام جهانی است که سابقه گل‌زنی در این مسابقات را دارد و باید دید نیمکت‌نشینی این بازیکن در بازی با پرتغال پایان می‌یابد یا خیر.

سردار آزمون
علیرغم سن کم، تعداد بازی ملی مناسبی دارد و سال‌هاست که در فوتبال اروپا بازی می‌کند. شاید کی‌روش برای بهبود روحیه این بازیکن، تصمیم به کاپیتانی سردار بگیرد.

وحید امیری
این بازیکن ۳۰ ساله، در ۴ سال اخیر حضور تقریبا ثابتی در اردوهای تیم ملی داشته است و او را می‌توان بهترین چهره تیم ملی در ۲ بازی گذشته قلمداد کرد. کاپیتانی تیم ملی در جام جهانی می‌تواند به اعتبار این بازیکن اضافه کند و در ترانسفر احتمالی به باشگاه‌های معتبر تاثیرگذار باشد.

امید ابراهیمی
وضعیت امید ابراهیمی هم تا حد زیادی مشابه وضعیت امیری است علاوه بر این امید ابراهیمی نقش فرماندهی میانه میدان را بر عهده دارد و کاپیتانی تیم ملی برازنده اوست. این بازیکن سابقه کاپیتانی در تیم ملی و استقلال را دارد. به جز بازیکن‌های یاد شده، سعید عزت‌الهی، مرتضی پورعلی‌گنجی و علیرضا بیرانوند نیز شانس کاپیتانی تیم ملی را دارند.

نود

۲    
آی اسپورت
2018-06-24 16:16:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر