فهرست
پایان کابوس عمان؛ سعودی‌ها به ایران می‌آیند!
پایان کابوس عمان؛ سعودی‌ها به ایران می‌آیند!

پایان کابوس عمان؛ سعودی‌ها به ایران می‌آیند!

آی اسپورت - سرانجام پس از تلاش‌‌های فدراسیون فوتبال ایران و مذاكرات فشرده با مقامات اي اف سي کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا دیروز به میزبانی ایران از تیم‌های عربستانی و اماراتی رای داد.

هزینه‌ کلانی که عربستان با پیشنهاد بازی در کشور ثالث، به فوتبال ایران تحمیل کرده بود، به اعتراض ایران و شکایت به دادگاه‌های مختلف منجر شد و کنفدراسیون فوتبال آسیا دیروز تصمیم گرفت میزبانی کشورهای ایرانی و عربستانی در زمین خودی را به رای اعضا بگذارد.

پس از صحبت‌های نمایندگان فوتبال عربستان، امارات و قطر، نوبت به مهدی تاج رسید تا به عنوان یکی از اعضای کمیته مسابقات فیفا درباره ادعای واهی نماینده عربستانی درباره نبود امنیت در ایران صحبت کند. تاج در زمان ۱۲ دقیقه‌‌ای خود درباره امنیت کامل ایران حرف زد و اینکه امنیت بالای ایران موجب شد فیفا حتی با برگزاری بازیهای عراق در کشورمان هم موافقت کند که در مسابقات مقدماتی جام جهانی، استرالیا و ژاپن برای بازی با این تیم به تهران آمدند. تاج از میزبانی بدون مشکل تیم‌های کره جنوبی و چین در ورزشگاه آزادی گفت و اینکه تصمیم نادرست بزگراری بازی با تیم‌های عربستانی، هزینه‌های نامعقولی به فوتبال ایران تحمیل کرده و موجب شده، اسپانسرها دلسرد شوند و بزرگترین سرمایه فوتبال ایران یعنی تماشاگران از بازی‌‌های خانگی تیم‌‌های ایرانی حذف شوند و همین دو مورد ضرری هنگفت را به فوتبال ایران و آسیا تحمیل کند و میانگین تماشاگران غرب آسیا را به ۴ هزار تماشاگر کاهش دهد در حالی که تیم‌های شرق آسیا با میانگین ۳۰ هزار تماشاگر بالاتر از غرب آسیا قرار گرفتند. تلاش بر اين بود که ذهن نمایندگان کشورهای آسیایی را روی ضرری متمرکز شود اين اتفاق به مجموعه فوتبال آسیا تحمیل کرد و ممکن است با عادی شدن آن، در نقاط دیگر قاره هم اتفاق بیفتد.

بعد از صحبت‌‌های تاج، نمایندگان ایران، امارات، قطر و عربستان از سالن بیرون رفتند تا اعضای پس از رایزنی ثانویه، رای بدهند. نتیجه رای‌گیری بسیار مثبت بود و اکثریت اعضا به برگزاری بازی‌های رفت و برگشت در شهرهای ایران و عربستان رای دادند. به این ترتیب تیم‌های ملی ایران و عربستان و همین طور تیم‌های باشگاهی این دو کشور بعد از دو سال، به کشورهای هم خواهند رفت و بازی در کشور ثالث از فصل جدید لیگ قهرمانان لغو خواهد شد. تیم‌های اماراتی هم که می‌خواستند قانون تیم‌های عربستانی شامل حال آنها شود هم مجبور هستند به ایران بیایند.

لازم به ذکر است که تصمیم کمیته مسابقات AFC باید به تصویب هیات رئیسه AFC برسد. البته به نظر نمی‌رسد کنفدراسیون فوتبال آسیا با مصوبه کمیته مسابقات و تصمیم کشورهای آسیایی مخالفت کند.

طبق تصمیم کمیته مسابقات، کنفدراسیون فوتبال آسیا به زودی نامه‌ای را برای کشورهای ایران، قطر، عربستان و امارات ارسال خواهد کرد و فدراسیونها موظف هستند تضمین دولتهای خود برای برقراری امنیت بازی کشورهای مهمان را جلب کنند که فدراسیون فوتبال ایران به دلیل وجود امنیت بالای ایران،‌هیچ مشکلی برای دادن تضمین امنیتی به AFC ندارد.

 

سایت 90

۸ ۳  
آی اسپورت
2017-11-24 18:18:00
نظر دهید

۳ نظر
sirvan.f
جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۴۲
شما رو به خدا قسم میدم یه چند ماهی برید استاد بزرگ رو ببندید که از دیوار سفارت یه جایی بالا نره یهویی
حسین
جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۹:۰۲
و شما هم تو ورزشگاه شعار نژاد پرستانه ندید
۷
.... ام جیگرم
جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶، ۲۰:۲۱
حالا نوبت تاج کبیر و اصیل و شریف آسیاست تا لطف برادران عزیز سعودی را در نابود کردن گروهک پلشت و شیطانی ... جبران کند . در بازی‌های آسیایی به ورزشگاه آزادی می رویم تا تیم های سعودی علی الخصوص تیم دو ستاره و پر افتخار الهلال را تشویق کنیم . فقط ....ها و نژاد پرستان کله خر با این تصمیم ما تاجیای اصیل و متعصب مخالفت می‌کنن
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر