فهرست
لیورپول – تاتنهام؛ آخرين خون
لیورپول – تاتنهام؛ آخرين خون

لیورپول – تاتنهام؛ آخرين خون

آی اسپورت - لیورپول و اسپرز در دو فرم متضادِ هم اند؛ از پیش‌بازنده‌ها مقابلِ از پیش‌برنده‌ها، و کلوپ که محتاج این سه امتیاز است. او توی بد مخمصه‌ای گیر افتاده، هیچ‌چیز آنطور که فکر می‌کرد نشد. پریمیرلیگ، جهان بی‌رحمی است. فاصله خوشبختی اسپرز با بحران لیورپول فقط چهار امتیاز است، برای همین این سه امتیاز بیشتر از این‌ها می‌ارزد. تقابل بهترین دفاع (تاتنهام) با بهترین خط حمله (لیورپول) صرفاً یک آیتم آماری است که به درد یادداشت‌های قبل مسابقه می‌خورد. توی زمین، مواجهه دله آلی و هری کین با دروازه شکننده‌ی لیورپول ضد آمار رسمی است.

دو تيم پرس را از بالاى زمين شروع مى‌کنند و توی زمین خودی اولویت نخست با مالکیت توپ است. ویکتور وانیاما و موسی دمبله قاعده‌ی آکاردئونی برای هری کین در رأس سوم این مثلث است، که با باز یا بسته شدن این قاعده، دینامیکِ تاتنهام تعیین می‌شود. چالش لیورپول قطع ارتباط ویکتور و موسی است برای دو منظور؛ نرسیدن اسپرز به دروازه خودی، و رسیدن به دروازه حریف. وقتی اسپرز به باکس لیورپول برسد در واقع به معدنی از اشتباه‌های فردی دروازه‌بان و مدافعان رسیده که شانس مهاجم‌هایش را برای گل حسابی بالا می‌برد. راهکار لیورپول پرس منطقه‌ای خواهد بود و راه غلبه بر این پرس برای اسپرز انتقال توپ هوشمند، یعنی پاس غافل‌گیرکننده و باهدف. دو تیم برای این دو استراتژی مهره‌های درستی دارند.

در ادامه همان نکته آماری ژورنالیستی، یک علامت سوال دیگر هم به فرض‌های مسابقه اضافه می‌شود؛ تاتنهام کمترین گل‌زده را بین پنج تیم بالای جدول دارد. آن‌ها در دو مسابقه قبلی پریمیرلیگ فقط یک گل زده‌اند!

برگردیم به شب نوی سال میلادی؛ لیورپول چهار امتیاز از تاتنهام جلو بود، تازه سیتی را برده بود و یک سریال چهار بردی داشت. شش هفته رگباری اما در سال جدید جایی بود که قرمزها بردن را در سال کهنه جا گذاشتند و اسپرز پرواز کرد. ۹ برد و دو تساوی از یازده مسابقه تاتنهام را تا رتبه دوم پریمیرلیگ بالا برد.

راستی! یک جبهه دیگر هم در جناح راست اسپرز باز است، جایی که یکی از بهترین دفاع راست‌های امسال، کیل واکر به استقبال کوتینهو می‌رود؛ واکر عاشق نفوذ است و این وقتی است که شماره ۱۰ لیورپول به سختی می‌افتد، اگر مهار واکر با یار حامی کوتینهو به انجام برسد آن‌وقت ستاره برزیلی توی جای خالی واکر منتظر توپ است. پس یکی از راه‌های اصلی برای گل، چپِ لیورپول و راستِ اسپرز است.

برد برای پوچتینو فقط فاصله تیمش را از رقبا به هفت امتیاز نمی‌رساند، او وضعیت اضطرار را در مرسی‌ساید تمدید خواهد کرد. برد برای کلوپ از برکسیت برای ترزا می هم واجب‌تر است. اولی می‌خواهد به لیگ قهرمانان اروپا وارد، و دومی از اتحادیه اروپا خارج شود. با این‌حال مساوی از هر احتمال دیگری قوی‌تر است.

۱    
آی اسپورت
2017-02-11 13:29:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر