فهرست
نورافکن، از دفاع وسط تیم امید تا استقلال
نورافکن، از دفاع وسط تیم امید تا استقلال

نورافکن، از دفاع وسط تیم امید تا استقلال

آی اسپورت - امید نورافکن که در فهرست مازاد شارلروا قرار دارد، این روها را در تیم امید می گذراند. هافبک شارلروا یکی از بازیکنان کلیدی تیم امید است و البته بازوبند کاپیتانی این تیم را هم بر بازو می‌بندد. نورافکن در 2 بازی تدارکاتی تیم امید مقابل سوریه در کیش به میدان رفت و نمایش قابل‌قبولی نیز ارائه کرد. او جزو بهترین‌ها بود و شاید هم کنار محمدرضا آزادی، بهترین.

نورافکن در بازی دوم تیم امید مقابل سوریه که با برتری 3 بر یک ایران به پایان رسید، در پستی جدید به میدان رفت و البته کم‌اشتباه ظاهر شد. نورافکن که پیشتر در پست‌های دفاع چپ، هافبک دفاعی و هافبک چپ بازی کرده بود، این بار با تصمیم کرانچار در دفاع وسط قرار گرفت و همراه با عارف آغاسی زوج مرکز خط دفاع تیم امید را تشکیل داد. نورافکن با شماره 10 و بازوبند کاپیتانی، یکی از بهترین بازی‌های خود را در طول سال‌های گذشته انجام داد تا نشان بدهد برای حضور در پست جدید هم بی‌تجربه نیست. به نظر می‌رسد با توجه به تعدد هافبک‌های خوب در تیم امید و البته ضعف در خط دفاع، کرانچار تصمیم دارد تا از نورافکن در پست جدید بازی بگیرد و به همین دلیل او را در دفاع وسط محک زده است. امید نورافکن با حضور در دفاع میانی، می‌تواند تیم را از انتهای زمین هدایت کند و این یکی از حسن‌های تغییر پست او در تیم امید است. هر چند افزایش فاصله نورافکن از دروازه حریف که باعث می‌شود تیم امید از شوت‌های سنگین او بی‌بهره شود، یکی از ضعف‌های تصمیم جدید کرانچار است.

بازی‌های مقدماتی المپیک تا چند ماه دیگر آغاز می‌شود و کرانچار هم در حال آزمون و خطا است تا ببیند از کدام بازیکنان در کدام پست‌ها استفاده کند. فعلا که او روی امید نورافکن تمرکز کرده تا بیشترین بهره را از کاپیتان تیم امید ببرد و از او در آرمانی‌ترین پست بازی بگیرد. نورافکن یکی از استعدادهای فوتبال ایران است که ابتدای فصل تصمیم گرفت بار سفر به بلژیک را ببندد و پیراهن شارلروا در لیگ بلژیک را بپوشد. برای امید، آرزوهای بزرگی در سر داشتیم اما او با گذشت نیم‌فصل از ژوپیلرلیگ، نه تنها روی نیمکت نشست بلکه در خیلی از بازی‌ها سکونشینی را نیز تجربه کرد.

31 دقیقه و 2 بازی، آمار وحشتناک امید نورافکن در شارلروا است. آماری که نشان می‌دهد فیلیپ مازو-سرمربی شارلروا- به هیچ وجه از عملکرد بازیکن ایرانی‌اش راضی نیست. امید که ابتدا در ترکیب شارلروا دفاع چپ بود و بعدها در هافبک میانی نیز آزمایش شد، انتقال ناموفقی را تجربه کرد و در پایان نیم‌فصل نیز در فهرست مازاد شارلروا قرار گرفت. امید نورافکن که مجبور است در زمستان از شارلروا جدا شود، استقلال را خواهان خود می‌بیند. تیمی که پیشتر نورافکن را در اختیار داشت و او را به سطح نخست فوتبال ایران معرفی کرد. با توجه به حضور نورافکن در خط دفاع، استقلال یا هر تیم دیگری از خرید این بازیکن، نهایت استفاده را خواهد برد. چون بازیکنی جذب می‌کند که توانایی بازی در چند پست را داراست.

استقلال، ابتدا به دنبال دریافت رضایتنامه قطعی نورافکن 21 ساله بود اما وقتی با مخالفت باشگاه شارلروا مواجه شد، برای انتقال قرضی تلاش کرد و به نظر طرفین به توافق‌هایی نیز رسیده‌اند. باشگاه شالروا با انتقال 6 ماهه نورافکن به استقلال موافقت کرده و همین مسئله باعث شده تا امید تمرکز خود را روی موفقیت تیم امید و حضور در ترکیب این تیم بگذارد. کاپیتان تیم امید، البته پیشنهادهای دیگری نیز در جیب دارد اما استقلال برای او در اولویت قرار دارد. باید ببینیم نورافکن در نهایت چه تصمیمی برای آینده باشگاهی خود می‌گیرد. وضعیت او در تیم امید مشخص است. باثبات و یکی از بازیکنان کلیدی. او تکیه‌گاه کرانچار است اما مربی کروات هم بازیکنی می‌خواهد که همیشه آماده باشد. چه در باشگاه و چه در تیم امید. شاید همین مسئله باعث شود تا امید نورافکن زودتر تیم جدید خود را انتخاب کند. تیمی که به احتمال 99 درصد استقلال است.

ایران ورشی

۵    
آی اسپورت
2018-12-27 20:18:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر