فهرست
برای کادر فنی امیدها؛ خودتان توقعات را بالا بردید!
برای کادر فنی امیدها؛ خودتان توقعات را بالا بردید!

برای کادر فنی امیدها؛ خودتان توقعات را بالا بردید!

آی اسپورت - تیم امید در همان مرحله گروهی مسابقات قهرمانی آسیا حذف شد و شانس رسیدن به المپیک را خیلی زود از دست داد. حمید استیلی هم طبق روال همیشگی مربیان ناکام ایرانی با یک عذرخواهی از مردم ایران کار را جمع کرد و گفت: «از مردم ایران عذرخواهی می کنم. خیلی دوست داشتیم که در این شرایط آنها را خوشحال کنیم، اما همه دیدند که ما تمام تلاشمان را کردیم. در گروه دیگری بودیم، حتما صعود می‌کردیم.»

البته هیچکس منکر تلاش استیلی و همکارانش و بازیکنان نیست و همه دیدند که آنها از همه وجودشان مایه گذاشتند اما به نظر ما واقعا نیازی به عذرخواهی نبود. بالاخره همه از قبل می‌دانستند که سرنوشت این تیم چیزی جز شکست و ناکامی نبود. امیدهای ایران قبلا با بازیکنان بزرگ تر و کادرهای فنی قوی‌تر هم در راه صعود به المپیک ناکام بودند، پس نباید زیاد به استیلی خرده گرفت. انتقادی هم اگر هست به مدیران فدراسیون وارد است که سند تیم امید را به نام استیلی زدند و همه اختیارات را به او واگذار کردند تا هر کاری دوست دارد انجام بدهد. اما ماجرا این جاست که دوستان مربی و مدیر در تیم امید خودشان توقعات را بالا برده بودند. با دو مساوی در بازی‌های دوستانه مقابل استرالیا و قطر، چنان جوی ایجاد شده بود که همه فکر می‌کردند این تیم دیگر در آسیا حریف ندارد. دستیاران استیلی هم خیلی به خودشان اعتماد داشتند! مثلا همین جناب امیرحسین پیروانی وقتی به کادر فنی تیم امید اضافه شد در مصاحبه‌ای گفت: «خدا را شاهد می‌گیرم که اگر یک درصد تردید داشتم، به تیم امید نمی‌آمدم.  وفاق و دوستی خیلی خوبی بین اعضای کادرفنی و بازیکنان وجود دارد و باید باور داشته باشیم می‌توانیم به المپیک برویم.»

البته همان طور که گفتیم کمتر کسی این حرف‌های قشنگ را باور می‌کرد. مثلا همین جناب پیروانی که قول صعود داده بود، دو سال پیش تیم امید را در همان مرحله مقدماتی قهرمانی آسیا حذف کرده بود! خلاصه این که دوستان مدیر و مربی در تیم امید! خودتان را هم زیاد ناراحت نکنید و عذاب وجدان هم نگیرید. اینجا ایران است و برای کسانی مثل شما با آن کارنامه‌های درخشان حالا حالاها کار هست. کمی استراحت کنید که قرار است خیلی زود دوباره به پست‌های مهمی برسید.

۲    
آی اسپورت
2020-01-18 22:53:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر