فهرست
برانکو و تیم ملی؛ نَه به این ده دلیل!
برانکو و تیم ملی؛ نَه به این ده دلیل!

برانکو و تیم ملی؛ نَه به این ده دلیل!

آی اسپورت - برانکو ایوانکویچ طی سال‌های اخیر موفقیت‌های پررنگی در پرسپولیس داشته و البته با همین موفقیت‌ها، شهرت و محبوبیت فراوانی برای خودش ساخته است. شایعه مربیگری او در تیم ملی، اما التهاب زیادی برای پرسپولیسی‌ها به همراه داشت. از سوی دیگر، برانکو نیز بیشتر از گذشته در مورد آینده نامعلوم خود سخن می‌گوید و این اتفاق، به افزایش شایعات دامن می‌زند. با این حال، هنوز دلایل محکمی وجود دارد که نمی گذارد برانکو به تیم ملی بازگردد.

یک) برانکو باهوش و سیاستمدار است؛ قبل از آنکه کارلوس کی‌روش ایران را ترک کند، در مصاحبه‌های آخر خود، همواره از برانکو به عنوان کسی که به خاطر رسیدن به نیمکت ایران، از عملکرد تیم ملی انتقاد می کند، نام می‌برد. اگر برانکو، هدایت تیم ملی را بپذیرد، در واقع حق را به کی‌روش می‌دهد به این معنا که حرف‌های سرمربی پرتغالی درست بوده و او دقیقاً به خاطر جانشینی کی‌روش، بارها از نتایج تیم ملی انتقاد کرد. البته برانکو زرنگ و سیاستمدار است و بعید می‌دانیم وارد این ماجرا شود.

دو) پرسپولیس در حال نوشتن تاریخ است؛ دوران نوین باشگاه پرسپولیس با حضور برانکو آغاز شده است. هواداران این تیم، زمان سرمربیگری حمید درخشان، شاید باور نداشتند با حضور برانکو، وضعیت پرسپولیس زمین تا آسمان تغییر کند. یک نایب‌قهرمانی و دو قهرمانی در لیگ برتر به همراه شکستن یک‌سری رکورد‌های جذاب، رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا و... تنها بخشی از هدایایی بود که مرد کروات برای پرسپولیسی‌ها به همراه آورد. بعید است او پرسپولیس را در این شرایط رها کند.

سه) عرب دروغ نمی‌گوید؛ ایرج عرب مدیرعامل باشگاه به صادقانه‌ترین شکل ممکن اعلام کرده در جلسات خصوصی با مسئولان فدراسیون فوتبال نیز، هرگز صحبتی از حضور برانکو در تیم ملی نشده و او در پرسپولیس به کارش ادامه می‌دهد. فراموش نکنید که عرب برای مدت‌ها، عضوی تصمیم‌گیرنده در حراست وزارت ورزش و جوانان بوده و می‌داند پشت پرده جلسات چه می‌گذرد!

چهار) هواداران پرسپولیس بیکار نمی‌نشینند؛ تصور کنید همین امروز برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم ملی فوتبال ایران شود. در این شرایط، به نظر شما چه قشری بیشتر از بقیه معترض خواهد بود؟ هواداران کارلوس کی‌روش؟ هواداران استقلال؟ منتقدان همیشگی برانکو؟ یا هواداران پرسپولیس؟ بدون هیچ تردیدی، اعتراض هواداران پرسپولیس به حضور برانکو در تیم ملی و ترک کمپ سرخ، پررنگ‌تر از سایر اقشار خواهد بود. حداقل همین حالا و در واکنش به شایعه جدایی برانکو که هواداران پرسپولیس، برخورد تندی در فضای مجازی نشان می‌دهند.

پنج) حساسیت‌ها به اوج می‌رسد؛ در اردو‌های قبلی تیم ملی، هر وقت برانکو مصاحبه‌ای علیه عملکرد کی روش انجام می‌داد، برخی ملی پوشان در فضای مجازی یا در مصاحبه‌های‌شان، واکنش‌هایی به حرف‌های سرمربی پرسپولیس نشان می‌دادند. اساساً برخی بازیکنان ملی پوش چندان راضی به انتخاب برانکو نیستند و موضوع حضور او در تیم ملی برای آنها یک چالش جدی خواهد بود.

شش) وزارتخانه پرسپولیس را به‌هم نمی‌ریزد؛ شاید در حال حاضر، برانکو برای تیم ملی انتخاب خوبی از نگاه مدیران فوتبالی باشد زیرا با رقم دلخواه فدراسیون کار می‌کند و از سوی دیگر، به شرایط کار در ایران خو گرفته و نتایج درخشانی هم دارد ولی وزارت ورزش با انتخاب او به عنوان سرمربی جدید تیم ملی، در واقع پرسپولیس را به‌هم می‌ریزد و این اتفاق نمی‌تواند مطلوب مسعود سلطانی‌فر باشد. مدیران تصمیم‌گیرنده در وزارت ورزش برای انتخاب سرمربی استقلال، چالش‌های فراوانی داشتند و همین حالا هم به آن تصمیمات، اعتراض می‌شود. حالا اگر برای پرسپولیس این اتفاق بیفتد، قوز بالای قوز خواهد شد.

هفت) مشکل برانکو حل شدنی است؛ این روز‌ها برانکو شاکی و ناراحت است و البته حق هم دارد. عصبانیت سرمربی پرسپولیس از عدم دریافت مطالبات و پاداش برد‌ها و موفقیت‌هایش در ۷ ماه گذشته است. رقمی که پرسپولیسی‌ها می‌گویند به بیش از ۸۰۰ هزار دلار می‌رسد و همین امر، وضعیت را سخت می‌کند. با این حال عرب نیز به برانکو بابت ناراحتی‌هایش، حق می‌دهد و معتقد است اگر پاداش فینالیست شدن پرسپولیس در آسیا به حساب باشگاه برسد و برانکو بعد از ۷ ماه، پول بگیرد، قطعاً این انتظارات نیز به اتمام می‌رسد و خبری از ادامه یافتن اعتراض‌ها و عصبانیت‌ها نیست.

هشت) بازی پشت پرده لو می‌رود؛ اگر برانکو سرمربی تیم ملی شود، یک‌سری از شایعات در فضای مجازی نیز به واقعیت نزدیک خواهد شد. شایعاتی که تأیید می‌کند مدیران فدراسیون فوتبال، پروسه انتخاب سرمربی جدید را طولانی کرده‌اند تا فصل به پایان برسد و بدون هیچ دغدغه‌ای، برانکو را سرمربی تیم ملی کنند. این شایعه نه به نفع فدراسیون فوتبال است، نه برانکو و نه باشگاه پرسپولیس. برای از بین رفتن تمام این شایعات، فدراسیون زیر بار انتخاب برانکو نمی‌رود.

نه) مصاحبه‌های دردسرساز؛ نکته مهم دیگر، مصاحبه‌هایی است که مسئولان فدراسیون فوتبال، کمیته فنی و هیئت‌رئیسه فدراسیون انجام می‌دهند. آن‌ها قویاً می‌گویند به قطعیت برای انتخاب جانشین کی‌روش رسیده‌اند و آن فرد، برانکو ایوانکوویچ نیست. برخی از این مدیران می‌گویند برانکو هیچ شانسی برای نشستن روی نیمکت تیم ملی ندارد و بعضی‌ها معتقدند نام برانکو را فقط در بین شایعات شنیده‌اند! این موضوع نیز به ادامه همکاری برانکو با پرسپولیس کمک می‌کند.

ده) پروفسور زیر بار ضرر نمی رود؛ برانکو مربی باهوشی است و می‌داند وقتی برای یک فصل دیگر با باشگاه قرارداد دارد، مجبور به ماندن است مگر اینکه بخواهد به پرسپولیس برای جدایی، غرامت بپردازد. البته او می‌داند حضور در تیم ملی نیز نمی‌تواند مشکلات مالی اش را حل کند به خصوص که خبر شکایت کارلوس کی‌روش سرمربی سابق تیم ملی از فدراسیون بابت مطالباتش طی یک سال گذشته، رسانه‌ای شده است. یعنی قطعاً به خاطر مسائل مالی، پرسپولیس را ترک نمی‌کند و از سوی دیگر می‌داند حضور در تیم ملی، حتی هواداران پرسپولیس را نیز به منتقدانش تبدیل می‌کند. حالا به نظر شما آدمِ عاقل در این شرایط، چه تصمیمی می‌گیرد؟!

 

خبر ورزشی 

۶ ۴  
آی اسپورت
2019-04-15 08:59:00
نظر دهید

۴ نظر
یه ایرانی
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸، ۰۹:۴۴
خبرمال ورزشی
پژمان راهبر : مزدبگیر قلم بدست وطن فروش که دستمال اون شغال پرتغالی را میکشیدی

آخه بدبخت عقده ای ؛ بی همه چیز نمیشه دست از سر " برانکو ایوانکوویچ " بردارین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما میدونید با آمدن " برانکو " یا فردی لایق که بازی تیم ملی رو متحول و تهاجمی بکنه تازه اون عوامی که بواسطه فاسد کیروشپور و امثال شما وطن فروشهای خائن ؛ شغال رو میپرسدیدند ؛ متوجه خواهند شد که قبله رو اشتباه انتخاب کرده بودند و شماها چه جانورانی هستید که بخاطر یک مشت دلار همه چیزتون رو میفروشین .

چرا وقتی پرسپولیس درگیر بازیهای حساس داره میشه و از 28 فروردین هر 4 روز یک بازی حساس داره ؛ این قصه ها رو سر هم میکنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بی شرفها ؛ اگر واقعا دلتون برای فوتبال مملکت میسوزه !!! که قطعا نمیسوزه . چرا یک بار ننوشتین اون ارباب بی همه چیزتون با اینکه پول قراردادش حاضر هست و مشکل تحریمها نمیزاره پولش پرداخت بشه ؛ از فدراسیون شکایت کرده تا تیم ملی رو به حاشیه ببره .

مگه نمیگفتین از هر ایرانی ایرانی تر هستش ؟؟
مگه نمیگفت ایران وطن دومش هست و شماها مثل بز اخوش سر تکون میدادید و تائید میکردید ؟!! الان کلمبیا شد وطن دوم ؟؟؟
اونجا نرسیده شکایت کرده

البته تقصیر شماها نیست ؛ خانه از پای بست ویران است ؛ راحت به وطن فروشی و بی شرفی خودتون ادامه بدین و خیالتان تخت ؛ هر چه وطن فروشتر حمایت بیشتر ؛ تاریخ میرزاآقاخان نوری و قوام السلطنه را هم دارد .
۳
سیامک
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸، ۰۹:۵۹
اولا هدایتی داره آب خنک میخوره این مردک بیاد تیم ملی مالیاتشو کی قراره بده؟ ثانیا شاید ما دلمون خواست به مکزیک پنج تا گل بزنیم ،کیو باید ببینیم؟ ثالثا از ایشان بعیده مربی کشوری بشه که فوتبالش شبیه سیرکه . رابعا ساکی که از کریمی لگد خورده هنوز شکایتشو پس نگرفته . خامسا علی دایی خیلی وقته کفشاشو آویزون کرده فکر نکنم دیگه رو فرم باشه برای بازی تو نوک حمله سادسا: تو آسیا داورا اکثرا علیه تیم ملی داوری میکنند فکر نکنم تجربه خوبی باشه برای ایشان سابعا ژن خوب شیخ سلمان طرفدار تیم ملی ایران نیست که شیخ سلمان همه ی توانشو صرف حمایت از تیم ملی ایران کنه تاسعا ناظمی هنوز مشتلق نداده در مسیر صعودی انتخابهای تیم ملی از زیدان و مورینیو به حضرت ایشان رسیدیم تا یه وقت ذوق مرگ نشیم و دهم دقت کردید لهجه ی فارسی چطور تو زبان عربی حل شده؟البته که اصل و فرعند و درهم آمیخته. ویدئوش هست این بابا با سابقه ی یکسال مربیگری تو تعاون عرعرستان عین خودشون عر عر کرده.ولی اینهمه براش دلبری کردید افتخار نداده بهتون یه داداش خرجتون بکنه داداش.
۶
...
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸، ۱۱:۱۳
برانکو اگه میخواست بره تیم ملی قراردادش رو دوساله تمدید نمیکرد. هدف این سایت هم از گزارش چندباره این موضوع ایجاد فضاییه برای فحاشی و توهین به برانکو به دست زامبی های هزاراسم
۶
امیرعباس
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸، ۱۲:۴۶
امان از دوستان ترسو و توجیه گر ما ...حالا که صدای قدم های کینزی کینزی بشدت شنیده میشود و شانسش برای در اختیار گرفتن سکان تیم ملی بسیار زیاد شده دوستان دلیل می اورند مه برانکو جان اصلا بخواهندش هم نمی رود مضحک است قصه قصه گربه است و گوشت که دستش نمی رسد و میگوید بو میده :-) :-) :-) :-)
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر