فهرست
ستاره روز: به موقع آمدی آقای عبدالله‌زاده
ستاره روز: به موقع آمدی آقای عبدالله‌زاده

ستاره روز: به موقع آمدی آقای عبدالله‌زاده

آی‌اسپورت - اضافه‌کردن نام احمد عبدالله‌زاده به تیم ملی، یکی از اولین قدم‌های کی‌روش برای رقم زدن تغییر نسل تیم ملی بود اما «معافیت‌گیت» بین احمد و خط میانی تیم کارلوس، سه سال فاصله به وجود آورد. عبدالله‌زاده، جواهر خط میانی فولاد بود و سرمربی تیم ملی، علاقه‌اش به این فوتبالیست جوان را پنهان نمی‌کرد اما خواب کی‌روش برای این ستاره، به سرعت تعبیر نشد. پسر اهل شوش، در فولادنوین کشف شد و با فولاد به قهرمانی لیگ برتر رسید. روند پیشرفت او به سرعت طی می‌شد. حتی زودتر از سعید عزت‌اللهی، می‌توانست مهره ثابت خط میانی تیم ملی شود اما سربازی، سرگردان‌اش کرد. میان فولاد و تراکتورسازی. بین زندگی و خدمت. اراده فولادی احمد، او را به زندگی برگرداند. او حالا 24 ساله بود. یک مرد. بی‌شباهت به پسربچه‌ای که ناچار به ترک فولاد شد. عبدالله‌زاده بزرگ شده بود و آماده به نظر می‌‎رسید تا چالش تازه زندگی‌اش را آغاز کند. ستاره خط میانی قرمزهای اهواز، دوباره اعتماد کی‌روش را به دست آورد. مهرماه 96 به تیم ملی دعوت شد و با لباس سفید در آزادی به میدان رفت. مهم نبود که گزارشگر بازی نامش را نمی‌داند، مهم نبود که در استودیوی تلویزیون چهره‌اش را تشخیص نمی‌دهند، سرمربی تیم ملی کاملا استعداد این فوتبالیست را شناخته بود. احمد با پاس‌های دقیق و وجدان کاری‌اش در زمین، باز هم خودش را ثابت کرد تا در میان هافبک‌های دفاعی پرشمار تیم ملی، شانس بسیار زیادی برای سفر به روسیه داشته باشد. شاید حتی فراتر از آن. شاید حتی دلچسب‌تر از آن.  سعید عزت‌اللهی از اولین بازی تیم ملی در جام جهانی محروم شده و بعید نیست فرصت حضور در این نبرد، به احمد برسد. به هافبک پرتلاش و دونده‌ای که صورت‌اش هنوز شبیه ستاره‌ها نشده اما حریص بازی کردن و درخشیدن است. او یکی از مهره‌هایی محسوب می‌شود که به قول کی‌روش، برای برنده‌شدن حاضرند زمین را گاز بزنند!

۱۲ ۲  
آی اسپورت
2017-11-14 15:49:00
نظر دهید

۲ نظر
مهدفوتبال ايران(خوزستان)
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶، ۱۶:۳۰
آرزوی موفقیت برای احمد عبدالله زاده فولادی.به امید روزی که تیم ملی پر خوزستانی و فولادی بشه مثل دوران کعبی و مبعلی و کاملی و.....
سعید
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶، ۰۳:۲۲
خدایی چه جوری روت میاد کاملی و کعبی رو بازیکن بنامی؟ حالا مبعلی یه چیزی...هرچند اونم هیچوقت اعتماد بنفس بازی توو تیم ملی رو نداشت..حسین کعبی با صغر سنش آبروی هرچی فوتبالیستو برد...اخرشم معلوم شد...سن 27 سالگی رفت دسته های پایین تر بازی کرد...کاملیم که کلا مغز تعطیلات بود...حالا اگه میگفتی بازیکنای قبل انقلاب و صمد مرفاوی و عابدزاده و من خیلیاشونو نمیدونم خوزستانی بودن اره واقعا اونا بازیکن بودن...در ضمن حسین کعبی با اون ابرو برداشتنش و آرایشش آبروی هرچی خوزستانیه رو برده..خجالتم نمیکشه اخه..بابا سنی ازت گذشته..بچه ی هجده ساله که نیستی..کی اخه حوزستانی اصیل آرایش میکنه مرداشون؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر