فهرست
استقبال جام از نیمار؛ نه چندان دوستانه
استقبال جام از نیمار؛ نه چندان دوستانه

استقبال جام از نیمار؛ نه چندان دوستانه

آی اسپورت - این جام جهانی می‌تواند جام جهانی «نیمار جونیور داسیلوا» باشد؟ پاسخ دادن به این سوال سخت است. چرا که به عوامل زیادی بستگی دارد. اول این که تیم ملی برزیل هم اوضاع خوبی داشته باشد و برای صعود به مراحل بالاتر به نبوغ نیمار متکی نباشد. نکته دوم و مهم‌تر این است که نیمار بتواند از خطاهایی که بازیکنان حریف روی او مرتکب می‌شوند جان سالم به در ببرد. او تجربه کابوس‌وار جام جهانی 2014 را در مقابل چشمان خودش دارد. او در بازی مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 2014 مقابل تیم ملی کلمبیا قربانی خشونت بازیکن حریف شد. خوان کامیلو زونیگا در آن بازی با زانویش چنان ضربه‌ای به ستون فقرات نیمار زد که او را ماه‌ها خانه نشین کرد. برزیل اگرچه آن بازی را برد اما در بازی بعد بدون نیمار به مصاف آلمان رفت و آن فاجعه را به بار آورد.

نیمار این بار چند ماه قبل از جام جهانی و در بازی رفت دو تیم پاری سن ژرمن و رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا آسیب دید. اما با تلاش پزشکان با جام جهانی رسید. او در اولین بازی برزیل در جام جهانی مقابل سوئیس یک رکورد را به نام خودش ثبت کرد. بازیکنان سوئیس در این بازی 12 بار روی بازیکنان حریف خطا کردند که 10 مورد از این خطاها روی نیمار انجام شد. اتفاقی بی سابقه که باعث عصبانیت نیمار شد. خطاها روی نیمار البته چندان سفت و سخت نبود. بیشتر شامل گرفتن پیراهن و تنه زدن بعد از دریبل خوردن بود که قاعدتا این گونه خطاها نمی‌تواند خطر مصدومیت را به دنبال داشته باشد. ستاره برزیلی اما از اتفاقی که در 2014 برایش افتاد چشمش حسابی ترسیده. وقتی در اولین بازی از او چنین استقبالی می‌‌شود باید به او حق داد. او در مصاحبه‌اش بعد از بازی هم از این مساله گلایه کرد و از داوران خواست بیشتر مراقب او باشند.

به این ترتیب نیمار که دو روز قبل از بازی با رونمایی از مدل عجیب موهایش سوژه جالبی برای رسانه‌ها فراهم کرده بود در بازی مقابل سوئیس هم چهره اول تیمش شد. نیمار اگر بتواند از خودش در مقابل این مصدومیت‌ها مراقبت کند می‌تواند در ادامه تورنمت بدرخشد. این همان چیزی بود که حمیدرضا صدر هم در برنامه 2018 به آن اشاره کرد و گفت نیمار اگر می‌خواهد خودش را به سطح مسی و رونالدو برساند باید برای تیم ملی برزیل کاری بکند. اما شرط اول این کار این است که او مصدوم نشود و با تیمش در تورنمنت باقی بماند.

 

سازندگی

۱    
آی اسپورت
2018-06-19 11:00:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر