فهرست
شهرخودرو 2-0 پیکان؛ آرامش با خریدجدید
شهرخودرو 2-0 پیکان؛ آرامش با خریدجدید

شهرخودرو 2-0 پیکان؛ آرامش با خریدجدید

آی اسپورت – شهرخودرو پس از ناکامی در سه دیدار گذشته خود، موفق شد با پیروزی مقابل پیکان، موفق شد به رده دهم صعود کند.

 

هفته هفدهم لیگ برتر؛ شنبه: 16/12/99 ؛ ساعت: 15

استادیوم: امام رضا (ع)/ بدون تماشاگر

داور: حسین اکرمی - میلاد قاسمی – مجتبی غریب

 

ترکیب شهرخودرو: میلاد فراهانی، علی نعمتی (60- امین قاسمی نژاد)، فرشاد فرجی، محمدعرفان معصومی، حسین مهربان (78- امیرحسین نعمتی)، مهرداد بایرامی (78- امیرحسن جعفری)، محمدعلی فرامرزی، معراج پورتقی (51- احمد الجبوری)، یوسف وکیا، صادق صادقی بابااحمدی (78- محمدرضا فلاحیان) و امیرحسین کریمی

سرمربی: سیدمهدی رحمتی

 

ترکیب پیکان: علیرضا رضایی، امیرحسین رنگرز جدی (46- سیدمحمد ستاری)، نادر محمدی (54- محمدامین درویشی)، ابراهیم صالحی، حسین پورامینی، آرمان قاسمی، امیر روستایی، سامان فلاح، مجیدی عیدی، رضا جبیره و اسماعیل بابایی (68- فرزاد حاتمی)

سرمربی: مهدی تارتار

 

کارت زرد

معراج پورتقی، امیرحسین کریمی و حسین مهربان (78) از شهر خودرو

نادر محمدی و محمد امین درویشی (76) از پیکان

 

شرح گل:

شهرخودرو یک – پیکان صفر (دقیقه 8: مهرداد بایرامی): پاس بسیار خوب امیرحسین کریمی نصیب مهرداد بایرامی شد و ضربه اول این بازیکن را علیرضا رضایی سنگربان پیکان مهار کرد اما در برگشت توپ باز هم نصیب بایرامی شد و این بازیکن با ضربه ای نرم و چیپ مانند، توپ را از بالای سر مدافع پیکان عبور داد و به تور دروازه خودروسازان چسباند.

شهرخودرو 2 – پیکان صفر (دقیقه 85 : احمد الجبوری): یک سانتر بلند دیگر از زمین خودی این بار توسط  امیرحسین کریمی و حرکت احمد الجبوری از زمین خودی باعث شد تا مهاجم شهرخودرو تمام طول زمین پیکان را تک و تنها با علیرضا رضایی سنگربان پیکان تک به تک شود و این بازیکن پس از دریبل زدن سنگربان خودروسازان، گل دوم را وارد دروازه پیکان کرد.

 

لحظات حساس

دقیقه 3: یک ارسال از سمت چپ خط حمله پیکان به روی دروازه با ضربه سر سامان فلاح همراه شد و توپ این بازیکن پس از برخورد به زمین، ارتفاع گرفت و روی تیز افقی دروازه شهرخودرو فرود آمد تا یک موقعیت فوق العاده خطرناک برای پیکانی ها در همین ابتدای بازی از دست برود.

دقیقه 24: سانتر خوب حسین پورامینی به روی دروازه در شرایطی به ابراهیم صالحی رسید که بازیکنی از شهرخودرو در اطراف او نبود ولی ضربه سر صالحی با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه 28: پاس خوب ابراهیم صالحی درون محوطه جریمه به امیر روستایی رسید ولی ضربه این بازیکن را میلاد فراهانی به خوبی راهی کرنر کرد.

دقیقه 29: ضربه کاشته ای نصیب بازیکنان پیکان شد که ارسال خوب ابراهیم صالحی به روی دروازه پس از اینکه با تاثیرگذاری یکی از بازیکنان درون محوطه جریمه همراه شد به سامان فلاح رسید که انتظار توپ را نداشت و ضربه سر او به بیرون رفت.

دقیقه 37: خطای امیرحسین کریمی به روی حسین پورامینی را ابتدا اکرمی داور مسابقه یک ضربه پنالتی به سود پیکان اعلام کرد اما علی بای کمک داور پشت دروازه تصمیم اکرمی را تغییر داد و یک خطای پشت محوطه جریمه به سود شاگردان تارتار اعلام شد هر چند در تصاویر تلویزیونی مشخص است تصمیم اولیه اکرمی مبنی بر اعلام خطای پنالتی درست بود.

دقیقه 45+2: کرنر ارسالی بازیکنان پیکان به روی دروازه به شکل بسیار عجیبی از مقابل بازیکنان این تیم عبور کرد و پرش بلند رضا جبیره برای زدن ضربه سر و باز کردن دروازه خالی از دروازه بان نیز بی نتیجه بود تا یک فرصت بسیار خوب از پیکانی ها گرفته شود.

دقیقه 74: یک توپ پشت مدافعین برای احمد الجبوری با اشتباه بازیکنان پیکان همراه شد و رضایی دروازه بان پیکان از دروازه بیرون آمد و با یک تکل روی توپ تأثیر گذاشت که دفع توپ سامان فلاح نزدیک بود یک دروازه خالی را در اختیار مهاجمین شهرخودرو قرار دهد که این تیم در نهایت دور شد.

دقیقه 90+5: حرکت پشت مدافعین پیکان یک فرصت فوق العاده دیگر را نصیب احمد الجبوری کرد که این بازیکن با رضایی سنگربان پیکان تک به تک شد و این بازیکن ترجیح داد با یک پاس رو به عقب امین قاسمی نژاد را صاحب موقعیت کند ولی شوت بی دقت این بازیکن با اختلاف زیاد از بالای دروازه خالی پیکان به بیرون رفت.

 

بهترین بازیکن میدان:

هر چند امیرحسین کریمی در نیمه نخست خوش شانس بود که علی بای کمک داور پشت دروازه خطای پنالتی او را به یک ضربه کاشته پشت محوطه جریمه تبدیل کند اما نمی توان از نقش پر رنگ او روی هر دو گل شهرخودرو با دو پاس بلند از زمین خودی گذشت. کریمی در این بازی پایه گذار هر دو گل تیمش بود و بازی بسیار خوبی را از خود به نمایش گذاشت. البته بایدبه بازی درخشان مهرداد بایرامی، خرید جدید شهرخودرو اشاره کرد که با گل زودهنگام و تلاش در خط حمله تیمش پایه گذار برد برابر پیکان شد.

 

در حاشیه

*در حالی که قرار بود از ساعت ۱۵ دیدار دو تیم شهرخودرو و پیکان در ورزشگاه امام رضای شهر مشهد آغاز شود، بار دیگر اتفاقات حاشیه ای منجر به تاخیر در شروع این مسابقه شد.

* پس از ورود بازیکنان و داوران به زمین مسابقه، بسته بودن درب ها و بیرون ماندن آمبولانس موجب شد تا محمود * صفری مسئول برگزاری مسابقه اجازه ی شروع دیدار توسط حسن اکرمی داور دیدار را ندهد.

* مسابقه ی دو تیم شهرخودرو و پیکان با ۵ دقیقه تاخیر آغاز شد.

* پس از اینکه اکرمی داور مسابقه یک کارت زرد به کریمی نشان داد، مهدی رحمتی سرمربی شهرخودرو به شدت نسبت به این مسئله اعتراض کرد که داور بازی یک کارت زرد نیز به رحمتی نشان داد.

* در ابتدای نیمه دوم اکرمی داور مسابقه به دلیل شباهت پیراهن میلاد فراهانی با لباس بازیکنان پیکان، از او خواست تا لباسش را تغییر دهد و به همین دلیل بازی در نیمه دوم نیز با چند دقیقه تأخیر آغاز شد.

* احمد الجبوری و امین قاسمی نژاد، دو مهاجم نیمکت نشین شهرخودرو در وقت استراحت بین دو نیمه به زمین آمدند و با جدیت مشغول به گرم کردن بدن خود شدند.

* تاخیر بازیکنان دو تیم در ورود به زمین و همچنین درخواست داور مسابقه از فراهانی سنگربان شهرخودرو برای تعویض لباس باعث شد بازی در نیمه دوم نیز با تاخیری ده دقیقه ای آغاز شود.

* البته لباس جدید گلر شهرخودرو که در ابتدا بنفش رنگ بود در نیمه ی دوم به رنگ لباس داوران مسابقه است!

* یک توپ به میانه میدان ارسال شد که جدال علی نعمتی مدافع شهرخودرو و ابراهیم صالحی بازیکن پیکان باعث شد دو بازیکن سر به سر شوند و این برخورد باعث مصدومیت شدید علی نعمتی شد. این بازیکن پس از حضور آمبولانس در کنار زمین و با استفاده از حفاظ گردن پس از 6 دقیقه، از زمین بازی خارج شد.

* مصدومیت شدید نعمتی باعث وقفه طولانی در نیمه دوم شد و اکرمی دارو دیدار 7 دقیقه زمان تلف شده اعلام کرد.

     
آی اسپورت
2021-03-06 16:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر