فهرست
واسطه گولچ، جونیور را آورد!
واسطه گولچ، جونیور را آورد!

واسطه گولچ، جونیور را آورد!

آی اسپورت - سه سال قبل و در فصل نقل و انتقالات تابستانی، سرخ‌ها یک سهمیه بازیکن آسیایی‌شان را صرف خرید یک مدافع استرالیایی کردند که حتی یک دقیقه هم برایشان بازی نکرد اما بیشتر از دیگر مدافعان، حقوق گرفت؛ مدافعی که درنهایت خرج زیادی را نیز به پرسپولیس تحمیل کرده و درنهایت با متحمل کردن ضرری سنگین به سرخ‌ها از این تیم جدا شد. آنتونی گولچ دورگه درنهایت در روزهایی به پولش رسید که دلار هر لحظه گران‌تر می‌شد و پرسپولیس در آن مقطع زمانی خوش‌شانس بود که با دلار حدود 8 هزار تومان سروته قضیه را هم‌آورده و پرونده گولچ را بست.

بازخوانی یک مصاحبه

درخصوص پرونده مدافع استرالیایی، حمیدرضا گرشاسبی، سرپرست وقت باشگاه پرسپولیس در گفت‌وگو با سایت رسمی این باشگاه در ارتباط با سفر اخیر خود به سوئیس اظهار داشت: «با توجه به دعوت cas و در ارتباط با پرونده آنتونی گولچ، سفر سه روزه‌ای به سوئیس داشتیم. در این سفر آقایان ذاکر، وکیل و عضو کمیته حقوقی باشگاه و حسینی، مسئول بخش بین‌الملل نیز حضور داشتند. زمان تشکیل جلسه دادگاه بین‌المللی ورزش نیز ساعت 9صبح روز 8 فروردین تعیین شده بود که در آن حضور پیدا کردیم. جلسه، نزدیک به پنج ساعت به طول انجامید. رقم این قرارداد برای دو سال 470 هزار دلار بود که این بازیکن در زمان حضور در ایران، 32 هزار دلار دریافتی داشت که به این ترتیب مبلغ 438 هزار دلار باقی ماند. این بازیکن درنهایت به دلیل عدم پرداخت حقوق در زمان مقرر نسبت به فسخ قرارداد و شکایت از باشگاه به فیفا اقدام کرد.»

گرشاسبی خاطرنشان کرد: «فیفا نیز درنهایت با احتساب جریمه 5 درصدی و هزینه‌های وکیل، باشگاه را مکلف به پرداخت 550 هزار دلار دانست. این رقم و حکم با اعتراض باشگاه روبه‌رو شد که در وهله اول به 450 هزار دلار کاهش یافته بود. در ادامه با پیگیری‌های جدی، حضور در جلسه رسیدگی دادگاه بین‌المللی ورزش، دفاعیات به عمل‌آمده، حسن نظر داوران و متقاعد شدن وکیل بازیکن، رقم نهایی برای پرداخت به بازیکن به 250 هزار دلار کاهش یافت. به این ترتیب با پیگیری‌های صورت گرفته توانستیم 300 هزار دلار از رقم اولیه را کاهش دهیم و پرونده با رقم 250 هزار دلار بسته شد. البته در این پرونده موضوع 100 هزار دلار حق انتقال به باشگاه شریف هم مطرح بود که پیش از این با احتساب جریمه اختصاص یافته با پرداخت 115 هزار دلار بسته شده بود.»

ردپای واسطه گولچ در انتقال جونیور

بعد از سه سال حالا بحث سر یک خارجی بی‌کیفیت دیگر است. جونیور براندائوی برزیلی با کلی سروصدا به پرسپولیس پیوست و با پوشیدن پیراهن شماره 7 این نوید را به هواداران داد که فصل پرگل و پرخاطره‌ای در انتظار آنها خواهد بود، با این حال هرچه از فصل و زمان بازی‌های جونیور سپری شد نه خبری از گلزنی شد و نه حتی پاس‌گل و خلق موقعیت.

در همین راستا و طبق پیگیری‌ها ظاهرا همان فردی که به‌عنوان واسطه، گولچ را برای پرسپولیس به تهران آورد حالا در انتقال یک خارجی بی‌کیفیت دیگر یعنی جونیور به همین باشگاه نقش اصلی را ایفا کرده و چه بسا این برزیلی نیز درنهایت مسیر مدافع استرالیایی را در پیش گرفته و این بازیکن نیز دوباره خسارت سنگینی را به پرسپولیس وارد آورد.

نکته قابل توجه در این خصوص می‌توان به نزدیک بودن رقم قرارداد هر دو بازیکن اشاره کرد، با این تفاوت که جونیور از آنجایی که به صورت قرضی راهی تهران شده است، بندهای قراردادش درخصوص حق ایجنت خارجی و داخلی مجهول و چه‌ بسا این موضوع درصد زیادی از رقم قرارداد را به جیب این افراد کشانده باشد.

 

فرهیختگان 

۳    
آی اسپورت
2019-10-14 10:59:00
نظر دهید