فهرست
سوت‌های جنجالی صالحی/ از سایپا تا گسترش
سوت‌های جنجالی صالحی/ از سایپا تا گسترش

سوت‌های جنجالی صالحی/ از سایپا تا گسترش

آی اسپورت – یکی از جنجالی‌ترین صحنه‌های بازی پرسپولیس و گسترش فولاد صحنه‌ای بود که مسعود ابراهیم‌زاده در نیمه دوم روی علی علیپور خطا کرد و از احمد صالحی داور بازی کارت زرد گرفت. براساس تصاویر تلویزیونی، ابراهیم‌زاده در نیمه اول هم یک کارت زرد گرفته بود و مطابق قانون باید در این صحنه اخراج می‌شد اما در کمال ناباوری خبری از کارت قرمز نبود و ابراهیم‌زاده به بازی ادامه داد. اعتراض بازیکنان پرسپولیس هم ثمری نداشت و توجیه داور چهارم و ناظر داوری این بود که کارت زرد اول به مگنو باتیستا داده شده در حالی که مرور صحنه اخطار اول نشان می‌دهد که باتیستا هیچ خطایی نکرده و فقط از کنار طارمی سرنگون شده عبور کرده است. ضمن اینکه زاویه دید صالحی و جهتی که کارت زرد را نشان می‌دهد کاملا به سمت ابراهیم‌زاده است و مشخص نیست چرا باتیستا در آن صحنه باید کارت زرد گرفته باشد. البته این تنها اشتباه داور در این بازی نبود و کارشناسان داوری معتقدند که صالحی دو خطای پنالتی را هم به سود پرسپولیس اعلام نکرده است.

این اولین قضاوت صالحی برای پرسپولیس در لیگ شانزدهم است. داوری که فصل قبل هم با اشتباهات تاثیرگذارش در بازی پرسپولیس و سایپا و گرفتن پنالتی اشتباهی به سود سایپا 4 جلسه محروم شد و تا پایان فصل فقط یک بار دیگر برای پرسپولیس سوت زد. متاسفانه صالحی کارنامه خوبی در قضاوت بازی‌های پرسپولیس ندارد و به همین دلیل هواداران این تیم نسبت به داوری‌های او برای تیم‌شان حساس شده‌اند.

۱۴ ۴  
آی اسپورت
2017-01-23 20:03:00
نظر دهید

۴ نظر
آرش
دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵، ۲۰:۱۴
بچرخ به چپ سریع از این بهتر نمیشه

حالا کاملا معلومه که همون فوری بچرخ به چپ درست بوده
یاشا
دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵، ۲۱:۳۲
گراهام پل یکبار چنین اشتباهی کرد و داوری رو گذاشت کنار.محرومش که عرضه ندارین بکنین حداقل واسه بازیای پرسپولیس این مردک کثیفو نذارین
۲۲
سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵، ۰۰:۰۱
کامل ننوشتی.... در عوض سابقه خوبی واسه استقلالی ها دارد. اصلا پیشنهاد می‌کنم با لباس استقلال بیاد تو زمین داوری کنه
Sirous
سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵، ۰۵:۴۱
توروخدا همه ویدیو ورزش سه در مورد دو کارت زرد ابراهیم زاده را ببینید. اگر توهم زده بودم بگید دیوانم ولی اگر شک کردید یه کاری بخاطر این فساد بکنید. همه یکبار دیگه ویدیو را ببینند. بخدا داور آگاهانه ابراهیم زاده را اخراج نکرد. بعد از خطای دوم سریع کارت زرد را در میاره ولی وقتی نزدیک بازیکن میشه یه نگاه به کمالوند که میکنه تازه میفهمه بازیکن کارت زرد داره. کامل مشخصه هول میشه و با دست چپش کارت را نشون کمالوند میده که یعنی دیگه کارت را در آوردم. ولی از اونجایی که انگار عزمش واسه متوقف کردن پرسپولیس جزمه، از سر استیصال ،اشتباه دوم را میکنه و یک لحظه تصمیم میگیره کارت را بطرف بازیکن شماره چهارده گسترش بگیره تا ببینه میتونه وانمود کنه کارت را بخاطر اعتراض به کس دیگه ای بده یا نه. با اینکه کارت و صورتش را طرف بازیکن شماره چهارده میگیره ولی فورا میفهمه که این قصه هم خریدار نخواهد داشت و ترجیح میده انتقادات واسه اشتباه دو کارت دادن به یکنفر و اخراج نکردنش را به جون بخره ولی از تصمیمش برای اخراج نکردن نگذره. بخدا ده بار ویدیو را دیدم، واسه من واضحه که داور تصمیمش برای اخراج نکردن آگاهانه بوده. بنده پرسپولیسی هم هستم ولی طرفدارای دیگر تیمها با این ذهنیت قضاوتم نکنند. اگر کسی به برداشت من رسید شمارا به خدا قسم هر کار میتونید بکنید تاریشه فساد تو فوتبال خشکانده بشه.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر