فهرست
گزارش اسکای از آرسنال/ وضعیت مبهم
گزارش اسکای از آرسنال/ وضعیت مبهم

گزارش اسکای از آرسنال/ وضعیت مبهم

آی اسپورت- آرسنال در دیداری دوستانه مقابل چلسی در تور پیش‌فصل با نتیجه 3 بر صفر شکست خورد. هرچند که نتایج بازی‎های دوستانه اهمیتی ندارند و در این بازی‌ها مربیان در حال محک زدن بازیکنان و تاکتیک‎هایشان هستند، اما به هر حال این نتایج می‎توانند هواداران را نگران کنند.

آیا جای نگرانی هست؟

در اولین هفته از بازی‌‎های فصل گذشته لیگ برتر انگلیس آرسنال با نتیجه 4 بر 3 مقابل لیورپول شکست خورد. اما در پایان فصل قرمزهای آنفیلد در رقابت برای چهارم شدن در جدول رده‎بندی تنها یک امتیاز بیشتر از آرسنال کسب کردند. هرچند که همین یک امتیاز به حضور 20 ساله آرسن ونگر و آرسنال در «تاپ فور» پایان داد.

نتیجه این است که روند نتیجه گرفتن تیم در طول فصل اهمیتی به یک تک بازی ندارد. اما بدون توجه به نتیجه بازی مقابل چلسی آرسنال باید تمرکزش را روی بازی‌های فصل بگذارد تا بتواند دوباره جزو تاپ فور باشد و به لیگ قهرمانان بازگردد.

این بازی دومین بازی پیش فصل چلسی بود و اولین بازی بود که مقابل هواداران انجام می‌دادند. حالا تنها نگرانی ونگر باید این باشد که این نتیجه تاثیری روی انگیزه و روحیه بازیکنانش نداشته و از طرفی جو رسانه‎ها را بر علیه تیمش نکند.

مشکل در خط دفاعی 3 نفره؟

مشکل بزرگ برای ونگر به نظر فرم تیمش است. در اواخر فصل گذشته این تیم با تغییر سیستم به دفاع 3 نفری موفقیت‎هایی کسب کرد. شاید به همین دلیل تصمیم ونگر این باشد که برای فصل جدید هم با همین سیستم به کارش ادامه دهد. اما هنوز توپچی‎ها مشکلاتی برای استفاده از این سیستم دارند و باید روی خط دفاعی‌شان بیشتر کار کنند. هر 3 مدافع این تیم در دیدار مقابل چلسی مشکلاتی داشتند و برخی از کارهایشان را اشتباه انجام دادند. شاید در ادامه ونگر خودش را سرزنش کند که چرا بازیکنان متخصص برای خط دفاعی تیمش استخدام نکرده است.

سانچس می‎تواند مهره کلیدی باشد؟

یکی از بازیکنانی که برای سیستم 3-4-3 ایده‎آل است، الکسیس سانچس است. اما او در تور تمرینی تیمش حضور ندارد و حتی صحبت از احتمال جدایی او از تیم به میان است. ونگر اعلام کرده او تا پایان قراردادش در تیم می‌ماند، اما باید ابتدا متوجه شود که چطور می‎تواند از او در کنار الکساندر لاکازت استفاده کند.

بازی ترکیبی لاکازت با مسوت اوزیل در دیدارهای اخیر خوب بوده و این یعنی هشداری برای سانچس. اما حرکات لاکازت در یک سوم دفاعی حریف کمی جای بحث دارد. این حرکات می‎تواند به سود الکسیس سانچس هم باشد و فضا را برای استفاده او در یک سوم حریف فراهم کند. فقط آرسنال باید بازیکن ناراضی‌اش را برای ماندن متقاعد کند. اگر او از این تیم جدا شود آرسنال باید بلافاصله به فکر جانشینی باشد که بتواند در این تاکتیک به کار گرفته شود و از فضایی که همکاری اوزیل و لاکازت ایجاد می‎کند استفاده کند.

 

۱    
آی اسپورت
2017-07-23 15:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر