فهرست
کی ‌روش در کنفرانس؛ زیاد مصدوم داریم
کی ‌روش در کنفرانس؛ زیاد مصدوم داریم

کی ‌روش در کنفرانس؛ زیاد مصدوم داریم

آی اسپورت - کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی بعد از تساوی ایران مقابل ونزوئلا در نشست خبری خود به بازیکنان هشدار داد که فرصت زیادی برای اثبات خود در تیم ملی ندارند. صحبت‌های کی‌روش را بخوانید:

  • بازی خوبی را پشت سرگذاشتیم. بازی مقابل ونزوئلا دقیقا تمام گزینه‌هایی را که ما می‌خواستیم برای آزمایش یکسری از بازیکنان تا قابلیت‌های آن‌ها را بسنجیم، داشت. به شخصه فکر می‌کنم در طول نود دقیقه حاکم بر بازی بودیم و پنج - شش فرصت قاطعانه گل داشتیم. صادقانه می‌گویم که در قسمت هجومی زمین خوشحال نیستیم که در سه بازی دوستانه اخیر موقعیت‌های زیادی از دست دادیم. بازی با ونزوئلا را باید با سه گل به پایان می‌رساندیم. باید این مطلب را بپذیریم و سعی کنیم آن را برای موفقیت در جام ملت‌های آسیا ارتقا بدهیم.
  • ما از امروز سه هفته وقت داریم تا ۱۷ دسامبر که لیست نهایی را اعلام خواهیم کرد. کادر من کاملا در اختیار بازیکنان خواهند بود برای آماده‌سازی و هر چیزی که آن‌ها بخواهند مهیا خواهد بود. مهم هم هست که بازیکنان تمرکزشان را روی این مسابقات بگذارند. جام ملت‌ها تورنمنتی نیست که شما فکر کنید روزی که آنجا پای‌تان را بگذارید می‌توانید تمرکزتان را روی بازی بگذارید. اصلا؛ به همین خاطر برخی بازیکنان از امروز سه هفته وقت دارند که به من ثابت کنند استحقاق حضور در تیم ملی را دارند.
  • رنکینگ فیفا به ما کمک نمی‌کند که ما در دیدار‌های پیش‌رو پیروز شویم. فقط آماری است برای عملکرد گذشته. تک تک بازی‌ها بسیار سخت خواهد بود. تمام بازی‌ها سخت است. جام ملت‌های یک تورنمنت پرفشار و احساسی خواهد بود. ما باید با طراوت لازمه از بعد تکنیکی و ذهنی کاملا آماده باشیم.
  • باید عادت داشته باشیم مقابل تیم‌هایی بازی کنیم که بسیار فشرده بازی کرده و روی ضد حمله کار می‌کنند. باید راهکاری مناسب برای اینگونه تیم‌ها که فشرده بازی می‌کنند و تیم‌های بزرگتر را داشته باشیم. امیدوارم بتوانیم آماده‌سازی را به شکلی که نیاز داریم تدوین کنیم. امیدوارم بتوانیم دو تا سه بازی آماده‌سازی دیگر را قبل از شروع مسابقات داشته باشیم.  به درگاه خدا دعا خواهیم کرد که مصدومان بیشتری ندهیم. الان عزت‌اللهی، پورعلی‌گنجی، منتظری، جهانبخش و امشب هم حسینی مصدوم شد تا تعداد مصدومان ما بیشر شود. امیدواریم دیگر مصدوم نداشته باشیم.
  • مطمئنا همانطور که امروز دیدید ما صاحب توپ و میدان بودیم. ما موقعیت‌های زیادی داشتیم. وقتی برابر تیم‌هایی مثل پرتغال و اسپانیا بازی می‌کنید باید بیشتر به ساختار دفاعی فکر و ضد حملات کنید، اما امروز صاحب توپ و میدان بودیم و فرصت‌های زیادی را ایجاد کردیم که امیدواریم این روند را ادامه دهیم و به گل‌های بیشتری دست پیدا کنیم.
  • سه هفته وقت داریم که این مشکلات را برطرف کنیم. احتیاج داریم که بهترین بازیکنان در اردو باشند. برخی بازیکنان ما از مصدومیت برگشتند و برخی که اسم بردم هنوز مصدوم هستند. ما هفت بازیکن تاثیرگذارمان در دیدار با ونزوئلا به خاطر مصدومیت بیرون بودند که این کار را مشکل می‌کند. باید در زمان باقیمانده این مشکل را حل کنیم.
  • ما مسائل داخلی هم داریم که باید حل شود. باید فضای پیرامون تیم ملی مناسب و خوب باشد. فضایی که باید برای تیم ملی وجود داشته باشد الان وجود ندارد. بازیکنان الان می‌جنگند، اما خوشحال نیستند از فضایی که در ایران هست. برخی بازیکنان تلقی می‌کنند که این تیم ملی ایران نیست. حمایت محبت آمیز و فضایی که باید شکل گرفته باشد از آن‌ها وجود ندارد.
  • بازیکنان من دستاورد‌های بزرگی را به رقم زدند. هر چقدر مردم در خیابان‌ها بیشتر پایکوبی کنند اینطور به نظر می‌رسد که برخی افراد علیه ما می‌شوند. ما سه هفته وقت داریم که این مسائل را حل کنیم. اگر حل نکنیم رقابت در جام ملت‌ها دشوار خواهد شد.
  • بار دیگر تقاضا می‌کنم از رئیس فدراسیون فوتبال ایران و جناب وزیر محترم ورزش که این مسئولیت را بپذیرند و مشکلات اطراف تیم ملی را حل کنند. امیدوار هستم صحبت‌هایم پیامی از صلح و درک متقابل و روحیه‌ای متحد و یگانه داشته باشد. همانطور که رئیس جمهور ایران قبل از جام جهانی فرموند ۸۵ میلیون ایرانی یک تیم و یک ضربان قلب برای ایران. فکر می‌کنم که برخی افراد روی این که گفتند ضربان قلب درک درستی نداشتند. الان زمان مناسبی نیست برای اینکه خواب باشیم.
  • شانس زیادی داریم که اردوی پایانی ما در قطر باشد با حمایت مهربانانه قطر و با توجه با رابطه خوبی که فدراسیون ایران با قطر دارد ما روز چهارشنبه بازدید‌های نهایی را از کمپ‌های قطر خواهیم داشت و گزارش نهایی را به رئیس فدراسیون فوتبال ارائه خواهم داد. بسیار خوشحال خواهم بود که اردوی پایانی‌مان را در قطر برگزار کنیم.
۳ ۴  
آی اسپورت
2018-11-20 23:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
hasan
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۲۳:۵۷
فضا رو خود شما بعد جام جهانی با حمله به تیم پرسپولیس نابود کردید تا وقتی که با باشگاه بزرگ کشور دشمنی داشته باشید هیچ حمایتی برای تیم ملی شکل نمی گیره تیم ملی ما پرسپولیسه و هیچ دشمنی رو طاقت نمی آوریم
....
چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۴۰
گوش کن بچه.تیم ملی نیاز به حمایت چهار تا اسمون جل مثل تو نداره.تو هتوز دهنت بوی شیر میده.از نوع نگارش جملاتت واضحه که زیر پونزده ساله ای‌‌.کار نکن که پول دولتی تیم بزرگت قطع بشه و بشینس زار زلر گریه کنی
۲
جیم
چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷، ۰۵:۵۸
شل مغز
وقتی یه مشت بچه این روزنامه نگاران باشند که اینجا مینویسند امثال حسن احساس قدرت پیدا می کنند تا این شکل جهالت و‌حماقتون رو فریاد بزنند ...
۲
....
چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۳۸
.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر