فهرست
گزارش: پرسپولیس برای قهرمانی چند امتیاز می‌خواهد؟
گزارش: پرسپولیس برای قهرمانی چند امتیاز می‌خواهد؟

گزارش: پرسپولیس برای قهرمانی چند امتیاز می‌خواهد؟

آی‌اسپورت- پرسپولیس قهرمان نیم‌فصل لیگ برتر شد و پس از آن 3 برد متوالی در شروع نیمه دوم فصل کسب کرد تا همچنان صدرنشین باشد و مدعی شماره یک قهرمانی. سرخ‌ها نیم‌فصل اول را با 32 امتیاز به پایان رساندند و حالا با 9 امتیازی که از 3 بازی ابتدایی نیم‌فصل دوم به دست آورده‌اند، 41 امتیازی هستند اما سرخ‌ها در قیاس با قهرمانان چند فصل گذشته  لیگ برتر در پایان هفته هجدهم با چه شرایطی قهرمان خواهند شد؟

استقلال خوزستان قهرمان لیگ پانزدهم

فصل قبل یعنی لیگ پانزدهم (95-94) استقلال خوزستان با امتیازی مشابه پرسپولیس این فصل یعنی 32 امتیاز به قهرمانی نیم‌فصل رسید و سپس با 3 تساوی پشت سر هم در ابتدای نیم‌فصل دوم، در پایان هفته هجدهم 35 امتیازی شد. استقلال خوزستان در پایان فصل با 57 امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به پرسپولیس قهرمان لیگ برتر شد. یعنی اگر قرار باشد پرسپولیس همانند آبی‌های خوزستان قهرمان این فصل لیگ شود، باید 16 امتیاز از 36 امتیاز باقی‌مانده از 12 بازی آخر لیگ را به دست آورد تا 57 امتیازی شود. کاری که پرسپولیس احتمالاً انجام خواهد داد. هرچند 57 امتیازی شدن، با توجه به حضور رقیب سرحالی مثل تراکتورسازی ضامن قهرمانی پرسپولیس نخواهد بود.

سپاهان، قهرمان لیگ چهاردهم

یک فصل عقب‌تر می‌رویم و به لیگ چهاردهم (94-93)  می‌رسیم. آن فصل تراکتورسازی با 28 امتیاز قهرمان نیم‌فصل شد و نفت و سپاهان با 27 امتیاز در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند. در پایان هفته هجدهم این نفت تهران بود که با 34 امتیاز صدرنشین بود و سپاهانی که در پایان فصل قهرمان شد، 33 امتیاز داشت و سوم بود. سپاهان در انتهای فصل با 59 امتیاز به مقام قهرمانی رسید. یعنی پرسپولیسی که در پایان هفته هجدهم فصل جاری 41 امتیازی است، با کسب 18 امتیاز از 36 امتیاز باقی‌مانده، می‌تواند هم‌امتیاز سپاهان دو فصل پیش شود.

فولاد، قهرمان لیگ سیزدهم

در لیگ سیزدهم (93-92) این پرسپولیس بود که با 27 امتیاز به قهرمانی نیم‌فصل رسید و استقلال و فولاد هم با امتیاز مشابه دوم و سوم شدند. در پایان هفته هجدهم اما پرسپولیس، تراکتور و نفت تهران 33 امتیازی بودند و فولادی که در انتها قهرمان شد، 32 امتیاز داشت. فولاد در پایان فصل با 57 امتیاز جام را بالای سر برد. یعنی باز هم پرسپولیس با کسب 16 امتیاز از 36 امتیاز می‌تواند هم‌امتیاز فولادِ آن فصل شود.

پرسپولیس 20 امتیاز بگیرد قهرمان است؟

اگر بخواهیم قهرمانی لیگ این فصل را با 2 فصل گذشته قیاس کنیم، می‌توانیم به این نتیجه برسیم که پرسپولیس با کسب 20 امتیاز از 12 بازی باقی‌مانده (6 برد و 2 تساوی) و کسب 61 امتیاز در پایان فصل، شانس زیادی برای قهرمان شدن دارد؛ اتفاقی که احتمال رخ دادنش زیاد است و با این وضعیت باید پذیرفت که شانس قهرمانی پرسپولیس از تراکتوری که نزدیک‌ترین رقیب سرخ‌هاست، تا حد زیادی بیشتر است.

خبرورزشی

۱۶ ۷  
آی اسپورت
2017-01-27 13:42:00
نظر دهید

۷ نظر
محمد
جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۴:۰۴
«فصل قبل یعنی لیگ پانزدهم (95-94) استقلال خوزستان با امتیازی مشابه پرسپولیس این فصل یعنی 32 امتیاز به قهرمانی نیم‌فصل رسید و سپس با 3 تساوی پشت سر هم در ابتدای نیم‌فصل دوم، در پایان هفته هجدهم 35 امتیازی شد» پرسپولیس هفته هفدهم ،دو بر صفر اس خوزستان رو برد.
امید
جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۴:۰۹
پرسپولیس ممکنه امسال با شکستن رکورد امتیازی لیگ قهرمان بشه. مثلاً با 70 امتیاز یعنی 9 برد و دو تساوی از 12 بازی باقیمانده. روند نتایج، قهرمانی پرسپولیس را نشون میده ولی قضاوت برای قهرمانی بسیار زود است. باید بازیهای آسیایی شروع شود و ببینیم پرسپولیس در بازیهای سخت و فشرده چه عملکردی خواهد داشت.
لنگ افغانستان
جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۴:۲۹
آخر فصل به لنگ آفتابه میدن
۳ ۱
پیمان
جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۵:۵۸
به تو هم یه دستمال میدن بری مستراح پاک کنی
واقع بين
جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۵:۳۰
فوتباله و هزار اتفاق ... خواب خرگوشي نريد يه وقت كه حسرتتون ده ساله نشه !!!!
Zaki
جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۷:۴۹
اگه پرسپولیس بازی فردا رو ببره اختلاف میشه شش امتیاز و بعدش اگه تراکتورسازی رو هم ببره میشه 9امتیاز اختلاف و کارش برای قهرمانی خیلی راحت میشه
۷
موراتا
شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵، ۰۸:۲۴
بازی با صبا بسیار بسیار مهمه برد در این بازی اگر اتفاق بیفته فاصله شش امتیازی میشه بعدش پرسپولیس با هجده امتیاز از یازده بازی که کاملا قابل دسترسیه و البته نباختن به تراکتورسازی در بازی مستقیم قهرمان میشه ولی پیش شرطش برد در بازی امروزه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر