فهرست
استقلال و پرهیز از خاطرات تلخ پارسال
استقلال و پرهیز از خاطرات تلخ پارسال

استقلال و پرهیز از خاطرات تلخ پارسال

آی اسپورت - استقلال 4 امتیاز تا صدر جدول فاصله دارد. این اختلاف در 15 بازی باقی‌مانده به سادگی قابل جبران است، مشروط بر اینکه «شکاف» کوچکی که امروز وجود دارد با از دست دادن امتیازات بیشتر در چند بازی آینده، تبدیل به «دره» نشود. محمود فکری در روزهایی که نفت آبادان و سپاهان را به عنوان مدعی بالای جدولی در کنار تیمش می‌دید، می‌توانست فاصله امنی با سایرین ایجاد کند اما این موقعیت با شکست مقابل سایپا و توقف برابر نفت مسجدسلیمان از دست رفت. استقلالی‌ها به شدت از تکرار اتفاقات سال گذشته نگران هستند. حتماً به خاطر دارید که در لیگ نوزدهم، استقلال با وجود شروعی بسیار ضعیف، در میانه‌های نیم‌فصل اول اوج گرفت و در هفته سیزدهم به صدر جدول رسید اما پس از آن بود که قهر استراماچونی و چند نتیجه ناامید‌کننده، با بردهای متوالی پرسپولیس همزمان شد. استقلال پسرفت می‌کرد و پرسپولیس بی‌وقفه جلو می‌رفت. تا جایی که در هفته بیست و یکم که لیگ به خاطر شیوع کرونا 4 ماه تعطیل شد، استقلال با یک بازی کمتر 11 امتیاز از پرسپولیس عقب‌تر بود و جبران این فاصله بسیار زیاد، در 9 هفته پایانی عملاً غیرممکن بود.

استقلال برای اینکه در پایان فصل به قهرمانی چشم داشته باشد، باید در نیم‌فصل دوم کسب 35 امتیاز را به عنوان هدف اصلی در نظر بگیرد. در شرایط طبیعی اگر حال تیم خوب باشد، رسیدن به این حدنصاب رویایی نیست. استقلال در لیگ شانزدهم با علیرضا منصوریان در نیم‌فصل دوم با 11 برد، 2 مساوی و 2 شکست صاحب 35 امتیاز شد و یک سال بعد با وینفرد شفر در همین مقطع از فصل 10 برد، 4 مساوی و یک شکست به دست آورد و 34 امتیاز گرفت. با این حال، هیچ‌کدام از نیم‌فصل‌های طلایی به قهرمانی ختم نشد چرا که در آغاز فصل، آنقدر امتیاز از دست رفته بود که جبران فاصله با صدر جدول غیرممکن بود.

اما امسال به رغم همه فرصت‌سوزی‌ها و لغزش‌های بی‌دلیل در نیم‌فصل اول، هنوز می‌توان به آبی‌ها امیدوار بود و جبران فاصله با صدر «مأموریت غیرممکن» نیست. استقلال با پتانسیلی که داشت، می‌توانست دور برگشت لیگ را با صدرنشینی آغاز کند اما حالا که اینگونه نشده، دیگر فرصتی برای اشتباه کردن نیست. تیمی که در نیم‌فصل دوم 35 امتیاز بخواهد، چاره‌ای جز بردن مس رفسنجان در بازی فردا ندارد.

این آغاز یک راه طولانی است که هنوز مشخص نیست فکری و دستیارانش تا کجا حمایت می‌شوند. این روزها شرایط به گونه‌ای است که کادر فنی استقلال حمایت بی‌قید و شرط مدیران را پشت سر خود نمی‌بینند و همین «استرس برکناری» می‌تواند کارکردی معکوس داشته باشد و به جای آنکه ایجاد انگیزه کند، روح و روان تیم را دستخوش مخاطره کند. بازگشت مهره‌های ناراضی به تمرین، اگرچه می‌تواند به بازگشت استقلال به دوران آرامش تعبیر شود اما کیست که نداند همچنان دلخوری‌ها و نارضایتی‌هایی وجود دارد.

فوتبال البته قواعد خاص خودش را دارد؛ گاهی دو برد پیاپی همه مشکلات و کمبودها را چنان کمرنگ می‌کند که گویی از روز اول هیچ مشکلی وجود نداشته. محمود فکری هم در 6 روز پیش رو، در چنین موقعیتی است. او اگر مس رفسنجان و فولاد را شکست دهد، بسیاری از انتقادات را خاموش کرده و به راهش در استقلال ادامه خواهد داد. بازی فردا نه فقط برای استقلال که برای محمود فکری هم روز سرنوشت‌سازی است.

 

ایران ورزشی 

۳ ۲  
آی اسپورت
2021-02-28 22:45:00
نظر دهید

۲ نظر
پرسپولیس
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹، ۲۲:۴۶
محمود کارکشته حمایتت می کنیم
۳
Ali
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹، ۲۳:۱۰
همه خبرای کیسه اسپورت برای کیسه هست
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر