فهرست
کج‌سلیقگی جدید صدا و سیما
کج‌سلیقگی جدید صدا و سیما

کج‌سلیقگی جدید صدا و سیما

آی اسپورت - امروز و در خبری عجیب متوجه شدیم صدا و سیما قصد دارد در اقدامی عجیب بازی پرسپولیس-پارس جنوبی را از شبکه سه و بازی سپاهان - استقلال خوزستان را از شبکه ورزش پخش کند تا پخش بازی استقلال- سپیدرود را به شبکه شما بفرستد! این در حالی است که در گذشته همواره رسم بر این بود که دیدارهای ورزشگاه آزادی از شبکه سه سیما پخش شود و دیگر بازی‌های به شبکه‌های دیگر برود؛ با این وجود این بار صدا و سیما سنت‌شکنی کرده و بازی استقلال را نه تنها از شبکه سه پخش نمی‌کند، بلکه شبکه ورزش را هم در اختیار تیم سپاهان قرار داده است؛ موضوعی که خشم هواداران استقلال را برانگیخته و آنها را شدیدا از این موضوع عصبانی کرده است. توجیه صدا و سیما برای پخش بازی قرمزهای پایتخت از شبکه سه، شانس این تیم برای قهرمانی و هواداران پرتعداد این تیم است که کاملا درست و منطقی به نظر می‌رسد؛ ولی در مورد تیم سپاهان پخش بازی این تیم از شبکه ورزش توجیهی ندارد، چرا که طرفداران سپاهان برخلاف استقلال و پرسپولیس تنها به استان اصفهان محدود می‌شوند و آنها می‌توانند بازی تیم خود را از شبکه استانی اصفهان پیگیری کنند.

دلیل این اتفاق هرچه باشد بار دیگر به ما ثابت می‌کند رسانه ملی برای سلیقه مخاطبین خود کمترین احترامی قائل نیست و تمام تلاش خود را برای عصبانی کردن آنها انجام می‌دهد. این موضوع در نحوه پوشش دیدارهای همزمان هم به چشم خورده و با وجود این که همگان از چند تکه شدن تصاویر در هنگام پخش بازی‌های همزمان ناراضی هستند، این روش پخش همچنان ادامه دارد و احتمالا امشب هم بار دیگر شاهد آن خواهیم بود. در روزگاری که کشورهای مختلف با بهترین امکانات و روش ها تمام تلاش خود را برای لذت بیشتر بینندگان از پخش مسابقات فوتبال به کار می‌گیرند، صدا و سیمای ما هرگز تلاشی هم در این راستا نمی‌کند و نمی‌تواند در پخش مسابقات فوتبال (و‌حتی دیگر برنامه‌ها) نمره‌ای نزدیک به قبولی را هم کسب کند. صدا و سیمای ما پیشتر هم ثابت کرده بود کمترین ارزشی برای نظر مردم قائل نیست، نمونه آن را در حذف برنامه نود تنها یک هفته پس از انتخاب به عنوان بهترین برنامه سال با رای مردم هم دیده بودیم.

۳۱ ۷  
آی اسپورت
2019-05-16 18:12:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
شاهین کیا
پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۳۵
بار دیگر ثابت شد چقدر ضد استقلالند اشکالی ندارد ما از این تازه به دورتان رسیده ها انتظار بیشتری نداشتیم انها که با بهترین دوستانشان عادل فردوسی پور چنان تحقیرامیز برخورد کردند دیگر با بازمانده نام بزرگ و پرافتخار تاج چرا باید مهربان باشند؟؟سالهاست که دشمنان استقلال بزرگ در خانه هاند سالهاست که هر چه در توان دارند از وزیر و رئیس و مدیر گرفته تا باند روزنامه چی غرق در تباهی و صداوسیما و فدراسیونشان علیه یک تیم است هرچه در توان دارند در طبق اخلاص می گذارند که استقلال را تضعیف کنند ریشه اش را بخشکانند سالهاست که نتوانستند و زین پس هم نخواهند توانست استقلال بزرگ خواهد ماند و اینها به زباله دان تاریخ هدایت خواهند شد #این آبی خوشرنگ هرگز نخواهد مرد
۴
پرسپولیس
پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۳۸
رسم بر این بود!!!یعنی حساسیت هیچ جای نداشت .باشه bin sport و Bt sport همچنین nsport قرار پخش کنند
۶
ع ع ب
پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۴۲
کیسه کشا به مفت خوری و حمایت از بالا عادت کردن مثکه ! آخه کیسه کش 8 سیلندر ، بازی بی اهمیت رو برای چی باید از شبکه های سراسری پخش کنن وقتی دو تا بازی قهرمانی و فینالگونه انجام میشه ... حداقل اگرم می خوای کیسه کش بودنت رو ثابت کنی یه کم فکر کن تا مضحکه نشی !
حسین آبی
پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۴۳
دشمنی با تیم بزرگ استقلال فقط این نیست همیشه دربی ها فقط تماشاگران رقیب و نشون میداد هروقت بازی داشت برنامه قطع میشد کیفیت پخش بازی ها ضعیف میشد
خدا جای حق نشسته به زودی جواب دندون شکنی میگیرن
۴
میم
پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۹:۲۵
دمت گرم، گل گفتی. من پرسپولیسی ام اما بهتر بود که حداقل بازی استقلال رو از شبکه ورزش یا شبکه ۲ پخش میکردند. اما متاسفانه کمترین احترام و ارزشی برای بیننده ها قائل نیستند!
به نکته خوبی هم اشاره کردی که چرا باید بازی ها تکه تکه بشه ؟؟!! وقتی که قراره از چند شبکه بازی ها همزمان پخش شود، بهتر نیست اجازه بدید خود مخاطب شبکه تلویزیون خودش رو تغییر بده و صلاح بدونه کجا رو تماشا کنه ؟؟!!!
۱
شهروند
پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۹:۳۱
رسانه ملی یعنی ملی؛ ملی یعنی سرتاسر ایران عزیزمان. می دانید سرتاسر ایران عزیزمان یعنی اگر فردی در دورترین نقطه کشورم باشد باید به اندازه نزدیک ترین نقطه کشورم از مواهب دولتی برخوردار شود حتی اگر آن یک نفر باشد.حق برخورداری از پخش فوتبال در رسانه ملی مرتبط به کثیر بودن هواداران نمی شود بلکه هر تیمی حتی اگر یک هوادار هم داشته باشد باید از مواهب پخش در رسانه ملی آنهم در بهترین نوعش برخوردار شود.
اگر نگاه رنگی خود را با بازی با واژگان گسترش ندهیم بلکه با مفاهیم همان واژه ها شستشو دهیم؛ اندکی بهتر می شود
۱
عبدالله
پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۰:۲۴
یعنی شما انتظار دارید پرسپولیس که شانس اول قهرمانی است از شبکه 3صدا پخش نشود؟

بازی استقلال تهران از شبکه 3 پخش شود که حداکثرش مقام سوم را بدست می آورد. با این استدلال که استقلال در آزادی بازی می کند؟
واقعا خودتان خنده اتان نمی گیرد از این استدلال آب دوغ خیاری ؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر