فهرست
مسی نفرین شده؛ کابوس چلسی تکرار شد
مسی نفرین شده؛ کابوس چلسی تکرار شد

مسی نفرین شده؛ کابوس چلسی تکرار شد

آی اسپورت - نیمه اول دیدار پی اس جی و بارسلونا از دور برگشت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان با تساوی 1-1 به اتمام رسید ولی قطعا حق بارسلونا بیش از یک گل بود. بارسا که از این بازی پیروزی با اختلاف 4 گل می خواهد تیم برتر میدان بود و بارها شانس های گلزنی خلق کرد که با بی دقتی مهاحمانش از دست رفت. در این بازی کلیان امباپه ابتدا دقیقه 30 و بر خلاف جهت بازی پی اس جی را از روی نقطه پنالتی یپش انداخت اما لیونل مسی شش دقیقه بعد با یک شوت استثنایی توانست حساب کار را برابر کند. او از 25 متری توانست دروازه کیلور ناواس را باز کند.

بازی به دقیقه 46 رسیدن بود که مارتین تیلور داور انگلیسی بازی خطای کورزاوا روی گریزمان را پنالتی اعلام کرد. این برای هفتمین بار در فصل جاری لیگ قهرمانان است که به سود بارسا اعلام پنالتی می شود. رکورد قبلی با شش پنالتی در فصل 12-2011 در اختیار خود بارسلونا بود.

لیونل مسی پشت توپ قرار گرفت تا مطابق معمول ان را به گلا تبدیل کند ولی ضربه او پس از برخورد به بدن ناواس به تیر افقی خورد و در ادامه به کرنر رفت. این ششمین پنالتی ای بود که بارسا در فصل جاری از دست می داد. از 15 پنالتی اعلام شده بارسا تنها 9 پنالتی را گل کرده و 40 درصد را از دست داده است. حالا لیونل مسی پس از تیری آنری بیشترین پنالتی را در لیگ قهرمانان از دست داده است.

پنالتی خراب کردن مسی مشابه اتفاقی بود که در بازی برگشت نیمه نهایی سال 2012 برابر چلسی رخ داد. مسی در نوکمپ پنالتی حساسی را از دست داد و به تیر کوبید. بارسا در نهایت آن بازی را در خانه باخت و از رسیدن به فینال بازماند.

پنالتی از دست رفته امشب مسی مثل 9 سال پیش تعیین کننده شد. اگر مسی پنالتی خود را گل می کرد، بارسا در نیمه دوم تنها به دو گل برای برابر کردن بازی در مجموع دو دیدار رفت و برگشت فاصله داشت و با انگیزه ای بیشتر وارد زمین می شد اما آبی اناری ها در 45 دقیقه دوم کاملا افت کردند و نشانی از تیم فوق العاده نیمه اول نداشتند. در نهایت بارسلونا از دور رقابت ها کنار رفت و دست مسی یک بار دیگر از این جام کوتاه ماند.

     
آی اسپورت
2021-03-11 11:58:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر