فهرست
اينجا آخرشه!
اينجا آخرشه!

اينجا آخرشه!

آی‌اسپورت- استعدادیاب‌ها کار مشخصی دارند: زیر ذره بین بردن فوتبالیست های عمدتاً جوان، خلاق و البته گمنام و در نهایت پیشنهاد آن ها به باشگاه ها. اگر بازیکن خوبی هم در لیگ های پایین تر در حال بازی باشد به لیگ بالاتر و حرفه ای تر منتقل می شود. چرا که سطح بازی او از تیم و لیگی که در آن حضور دارد خیلی بالاتر است و حیف است استعدادش را در آن محیط خرج کند. مسی مقصر نیست و ظرفیتِ بالاترین سطح فوتبال جهان در همین حد است! لیگی بالاتر از لیگ قهرمانان یا لالیگا وجود ندارد که یک استعدادیاب او را به آنجا انتقال دهد!

یک هفته بعد از دبل مسی جلوی قهرمان ایتالیا و مدافعان خشن و تنومندش و آن سوپرگل های تماشایىِ پسرک آرژانتینی جلوی بوفون افسانه ای باز هم واژه ی نامأنوس دیگری تیتر روزنامه ها شد: پوکر!

زدن سه گل در یک بازی هت‌تریک و زدن ٤ گل پوکر نام دارد که مسی برای بار چندم موفق به انجامش شد. فقط یکی از مأموریت های مسی زنده نگه داشتن بعضی از کلمه های کم کاربرد در واژه نامه ی فوتبال است.

شماره ١٠ بارسا با ٤گلی که وارد دروازه ی ایبار کرد رکورد بهترین شروعش در لالیگا را هم شکست و با ادامه ی این روند از رکورد فردىِ درخشانش در فصل ٢٠١١-٢٠١٢ هم عبور خواهد کرد. گل‌های مسی به یوونتوس را بار دیگر مرور کنید. این یک گلر آماتور نیست که در برابر ضربات پشت محوطه مسی یک بار ایستاده و نگاه کرده و دفعه ی بعد به سمت خلاف شیرجه رفته! اسمش بوفون است با یک کلکسیون جام و افتخار و خروارها تجربه که تا ریزترین حرکاتش کلاس درس گلرهای جوان است.

این مدافعانی هم که بازیچه ی مسی شده اند شغلشان فوتبال است و البته در شغل خود بهترین اند و دستمزدهای چند میلیون دلاری که میگیرند بازتابنده ی این موضوع است. برمی گردیم به بازی با ایبار و گل دوم مسی. این بغل پای  زمینی یک انسان فرازمینی است که از این فاصله ی دور به جایی از دروازه که تارعنکبوت بسته می رود، آن هم بین ٣-٤ مدافع!

اینجا بالاترین سطح فوتبال است که مسی هر کاری دلش خواست می کند. در جایی که فوتبالیست شدن آرزوی خیلی هاست مسی اما با بهترین های این رشته فرسنگ ها فاصله دارد! سطح مسی خیلی بالاتر از بالاترین سطح فوتبال دنیاست.

می‌گویند افراد باهوش باعث می‌شوند بقیه احمق به نظر بیایند. کیفیت بقیه بازیکنان هم بالاست اما فقط یک نفر در حال جابه جا کردن استانداردهاست. در اصل، کیفیت مسی باعث شده بقیه بی‌کیفیت به نظر برسند! و چه سخت است تماشای فوتبال بعد از تابلویی که مسی قلم زده.

 

 

۱۸ ۱  
آی اسپورت
2017-09-20 17:24:00
نظر دهید

۱ نظر
وحيد بارساپوليسي
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶، ۱۸:۳۸
واقعا بينظير ال ديوس رو تعريف كردين كسي كه در تعريف و واژه ها نميگنجه و بايد براش فرهنگنامه لغتي مختص خودش نگاشت... كينگ گُت ديوس و.. ديگه براي توصيف اين ابر خلقت فرازميني كافي نيست...
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر