فهرست
استقلال 1-1 الشرطه؛ امید به روز آخر
استقلال 1-1 الشرطه؛ امید به روز آخر

استقلال 1-1 الشرطه؛ امید به روز آخر

آی اسپورت - گل ارسلان مطهری در دقیقه 68 امید صعود را به اردوی استقلال برگرداند و نتیجه بازی با الشرطه را به تساوی کشید.

 

گروه A لیگ قهرمانان آسیا- فصل 2020 / هفته پنجم

یکشنبه: 99/06/30 ؛ ساعت 22:30

استادیوم: بین‌المللی خلیفه قطر/ بدون تماشاگر

داور: کو هیونگ‌جین(کره جنوبی)/ کمک‌ها: یون وانگ‌یئول و پارک سانگ‌جون

 

اخطار

آرش رضاوند هرویه میلیچ وریا غفوری از استقلال، مروان حسین سعد عبدالعامر، زمیل از الشرطه

 

ترکیب استقلال تهران: سید حسین حسینی، روزبه چشمی، عارف غلامی، وریا غفوری، هرویه میلیچ، فرشید باقری(46- علی کریمی)، مسعود ریگی، آرش رضاوند(57- امیرارسلان مطهری)، فرشید اسماعیلی، مهدی قایدی و شیخ دیاباته (87- محمد دانشگر)

سرمربی: مجید نامجومطلق

 

ترکیب الشرطه عراق: احمد باسل، سعد ناطق، کرار عامر، علاء مهاوی، حسام کاظم، سعد عبدالامیر، علی فائز(72- صادق الزمیل)، مازن فیاض، محمد مزهر(62- احمد جلال)، جاسم محمد(55- خضر علی) و مروان حسین(62- محمد شوکان)

سرمربی: عبدالغنی شهد

 

شرح گلها:

استقلال صفر - الشرطه 1 (دقیقه 26: مازن فیاض): ارسال دقیق علی فائز از روی کرنر سمت راست زمین را مدافعان استقلال با تعلل بی‌موقع نتوانستند دفع کنند تا مازن فیاض بدون پریدن روی هوا، در جای خود بایستد و به راحتی با ضربه سر توپ را به گوشه دروازه و دور از دستان حسینی بفرستد.

استقلال 1 - الشرطه 1 (دقیقه 68: امیرارسلان مطهری): حرکت تمرین شده بازیکنان استقلال با پاس وریا غفوری و در ادامه پاس در عمق علی کریمی به فرشید اسماعیلی همراه شد که در ادامه شوت او را احمد باسل به شکل ناقص برگشت داد تا در ریباند امیرارسلان مطهری با شوت سرضرب دروازه را باز کند.

 

لحظات حساس:  

دقیقه 9: ضربه سر محکم مازین فیاض روی توپ ارسالی از کرنر سمت چپ زمین را حسینی با واکنش خوبی راهی کرنر کرد.

دقیقه 15: مازین فیاض با حرکت تکنیکی تا پشت محوطه جریمه استقلال پیش رفت که شوت روی پای چپ او را حسینی برگشت داد تا در ریباند مروان حسین صاحب توپ شود، اما تکل چشمی اجازه نداد مهاجم الشرطه در موقعیت گلزنی قرار بگیرد.

دقیقه 24: حرکت سریع علاء مهاوی از سمت راست محوطه جریمه استقلال و پاس کات‌بک او با شوت محمد مزهر همراه شد که ضربه او با اختلاف کمی از روی دروازه استقلال عبور کرد.

دقیقه 33: نزدیک بود الشرطه دومین گل را روی ارسال علی فائز و در شلوغی محوطه جریمه استقلال بزند که شوت جاسم محمد توسط مدافعان ایرانی برگشت داده شد.

دقیقه 33: مازن فیاض باز هم یک حرکت خطرناک ایجاد کرد و با سرعت به پشت محوطه جریمه استقلال رسید، اما شوت او پس از اصابت به تیرک دروازه استقلال به بیرون رفت.

دقیقه 35: کار تیمی بازیکنان استقلال در سمت راست زمین به وریا غفوری رسید که حرکت در عرض او و شوت زمینی رضاوند با فاصله کمی از کنار تیرک عمودی دروازه الشرطه عبور کرد.

دقیقه 40: پاس به عقب مازن فیاض و شوت پشت محوطه سعد عبدالامیر از کنار دروازه استقلال راهی اوت شد.

دقیقه 48: شوت روی پای مهدی قایدی از زاویه بسته را کرار عامر با دخالت به موقع راهی کرنر کرد.

دقیقه 49: غفوری کرنر را کوتاه کار کرد و به قایدی پاس داد که شوت او به سمت دروازه الشرطه را مروان حسین با ضربه سر مجددا به بیرون فرستاد.

دقیقه 53: ارسال کوتاه رضاوند به مقابل دروازه الشرطه را احمد باسل زودتر از دیاباته دفع کرد و در ادامه شوت میلیچ تنها یک کرنر برای استقلال به همراه داشت.

دقیقه 58: مهدی قایدی موقعیت خوبی در محوطه جریمه الشرطه به دست آورد، اما شوت محکم او را احمد باسل با واکنش خوبی برگشت داد.

دقیقه 63: محمد شوکان بلافاصله پس از ورود به زمین نزدیک بود گلزنی کند که ضربه او را حسینی در اختیار گرفت.

دقیقه 70: شوت اسماعیلی را مدافعان الشرطه در دو مرحله برگشت دادند و راهی کرنر کردند.

دقیقه 76: ضربه ایستگاهی میلیچ از پشت محوطه جریمه به دیوار دفاعی بازیکنان الشرطه اصابت کرد و به کرنر رفت.

دقیقه 80: ضربه فرشید اسماعیلی از محوطه جریمه الشرطه در دستان احمد باسل جای گرفت.

 

 در حاشیه

* علی کریمی که دیرتر از سایر بازیکنان به اردوی استقلال اضافه شده بود، در ترکیب این تیم حضور ندارد.

* نام داریوش شجاعیان در لیست استقلال دیده نمی‌شود.

* الشرطه عراق با سه تغییر نسبت به بازی سه شب قبل به مصاف استقلال رفته که علاء مهاوی، جاسم محمد و مروان حسین به ترتیب جانشین خضر علی، محمد قاسم و محمد شوکان شده‌اند.

* در دقیقه 35 وریا غفوری، فرشید اسماعیلی و روزبه چشمی با بازیکنان الشرطه درگیری پیدا کردند که با دخالت داور کره‌ای این قائله ختم به خیر شد و کاپیتان استقلال در این صحنه کارت زرد گرفت.

* آرش رضاوند با دریافت کارت زرد در مسابقه امشب، دو اخطاره شد تا از بازی بعدی استقلال مقابل الاهلی عربستان محروم شود.

* در دقیقه 67 بازیکنان استقلال به شدت اعتقاد به خطای هند پنالتی روی ارسال وریا غفوری و برخورد توپ با مدافع الشرطه داشتند که داور کره‌ای بازی را ادامه داد.

  ۲  
آی اسپورت
2020-09-20 23:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
متخصص عاسیا
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹، ۰۷:۴۰
سایپا مطمئن
دانشگاه آزاد اسلامی
کیسه متخصص عاسیا:)))
اقلیت تاس
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹، ۰۸:۰۲
افتخارات کیسه تمامی نداره، به امید یزدان و بچه ها با تفاضل کارت میره بالا، الهلال کرونا زده را هم میبره،چون کرونایی های اونها مثل کیسه زود شفا پیدا نمیکنن
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر