فهرست
گپ کریسمسی اسکای با کلوپ:  باکسینگ‌دی عالیه!
گپ کریسمسی اسکای با کلوپ: باکسینگ‌دی عالیه!

گپ کریسمسی اسکای با کلوپ: باکسینگ‌دی عالیه!

آی اسپورت-  تیم یورگن کلوپ در فرم خوبی قرارداد و لیورپول پس از چند سال دوباره در کورس قهرمانی قرار گرفته. لیورپول در این فصل بازی های خوبی با کلوپ انجام داده و در برابر بیشتر تیم های مدعی از جمله چلسی صدر نشین نتایج خوبی کسب کرده. کلوپ هم اکنون تیمش را برای بازی های فشرده کریسمس آماده می کند، بازی هایی که اگر بتواند بیشترین امتیازات را از آن ها کسب کند می تواند به پایان فصل و حداقل کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا امیدوار باشد. اسکای اسپورت به مناسب کریسمس و یک سال همراه با موفقیت مصاحبه ای اختصاصی با یورگن کلوپ ترتیب داده است. این مصاحبه توسط جیمی ردنپ انجام شده.

 

درباره اولین سال حضور در لیورپول

من همیشه به لیگ برتر علاقه مند بودم و حضورم در حال حاضر در این لیگ فوق العاده ست. حضور در لیورپول نشان داد که من واقعا پسر خوش شانسی هستم. برای بار سوم یک تصمیم باورنکردنی و خوب گرفتم، یک باشگاه بی عیب و نقص برای من. ما و باشگاه به خوبی با هم وفق پیدا کرده ایم. ما کار کردن با هم را دوست داریم و جو فوق العاده خوبی در ملوود داریم. باشگاه، باشگاه بزرگی است اما هنوز فضا برای پیشرفت وجود دارد. همه چیز بهتر از تصورات ما پیش رفته و زندگی در مرسی ساید هم بهم چنین. نزدیک بودن به دریا بسیار بهتر از تصورات قبلی من درباره آن است. هنگامی که شما در آلمان درباره انگلستان نظر می دهید، تصور می کنید که ۳۶۴ و نیم روز سال هوا بارانی است. اکنون می بینم اصلا اینگونه نیست و همه چیز خوب است.

 

نکات قابل توجه سال ۲۰۱۶

بدیهی است که نیم ساعت آخر بازی با دورتموند را انتخاب می کنم (جایی که بازیکنان لیورپول موفق شدند باخت ۳-۱ را با برد ۴-۳ عوض کنند). اما این تنها نقطه برجسته سال ۲۰۱۶ برای من نیست اما من چند بار دیگر هم این را گفته ام، آن نیم ساعت بهترین نیم ساعت من در فوتبال بوده است.
من به تاثیر جو و فضا ورزشگاه عقیده دارم و آن بازی به صورت کامل این را اثبات کرد که جو ورزشگاه می تواند تا چه حد تاثیر داشته باشد. بدون سر و صدا و بدون جمعیت هیچ شانسی در بازی مقابل دورتموند نداشتیم، اگر چه ما داشتیم خوب بازی می کردیم. ما ۲-۰ و ۳-۱ عقب افتادیم اما خوب بودیم. آنچه اتفاق افتاد واقعا یک شب رویایی بود.

 

بدترین شب ۲۰۱۶

بازی فینال لیگ اروپا در بازل بدون شک. چه چیز دیگری می توانم بگویم؟ شبیه فینالی بزرگ بود. من مطمئنم که با این تیم به فینال های دیگری خواهیم رسید، و من می دانم که همه به من یادآوری می کنند که در پنج یا شش فینال آخر بازنده بوده ام.  هنگامی که به فینال مقابل سویا فکر می کنم به این نتیجه می رسم که ما در نیمه اول خوب بودیم. ما در نیمه اول شایسته کسب برد بودیم. ما گل دوم را هم به ثمر رساندیم ولی از سوی داور پذیرفته نشد و یک یا دو پنالتی هم می توانست برای ما اعلام شود. با کمی خوش شانسی می توانستیم صاحب یک ضربه پنالتی شویم. اگر ما ۲-۰ یا ۳-۰ جلو می افتادیم سویا دیگر شانسی برای جبران نتیجه نداشت چون هر دو تیم فصل بسیار سخت و پرفشاری را پشت سر گذاشته بودند. اما در نیمه دوم و بعد از یک دقیقه ... بسیار خوب، ما مرتکب اشتباه شدیم اما بسیاری دیگر از تیم ها اشتباه های بزرگ تری مرتکب می شوند اما حریف آن ها در گلزنی ناکام می ماند. این گل بازی را تغییر داد و ما در شبی که هیچ کس حامی لیورپول نبود نتوانستیم به بازی برگردیم. بازی با سویا نقطه مقابل بازی با دورتموند بود. جمعیت حاضر در ورزشگاه فورا اعتمادش به ما را از دست داد و ما دیگر بنزینی در موتور خود نداشتیم، بنابراین آن شب، واقعا شبی نا امید کننده بود.

 

مقایسه بوندس لیگا و لیگ برتر انگلیس

لیگ برتر را دوست دارم. با قطعیت صد در صدی لیگ برتر چالشی ترین لیگ جهان است. اینجا همیشه ۶ تیم حضور دارند که واقعا می توانند قهرمان لیگ شوند. شما این را در کشورهای دیگر نمی بیند. در اسپانیا در بهترین حالت و در بهترین سال ها حداکثر ۳ تیم برای قهرمانی رقابت می کنند و در آلمان همیشه بایرن مونیخ و یک تیم دیگر. شاید در فرانسه چند تیم باشند، اما حضور داشتن در اینجا واقعا یک چالش است. این واقعا یک چالش است چون شما معمولا مقابل رقیب ها امتیاز از دست نمی دهید اما به تیم های دیگر می بازید. همه تیم ها بخاطر داشتن پول قوی هستند. بسیاری از تیم های از لحاظ فردی کیفیت بالایی دارند. به لحاظ تاکتیکی بوندس لیگا در حال حاضر از لیگ برتر جلوتر است چون آن ها پول کلان در اختیار ندارند و همیشه به دنبال راه حل های دیگر می روند. شاید این نقطه اختلاف باشد. اما تاکتیک چیست؟ چیزی است که برای بردن بازی به آن نیاز دارید.

 

عناوینی که با لیورپول آرزوی رسیدن به آن ها را دارید

ما در حال حاضر زندگی می کنیم و در ۲۵ سال قبل حضور نداریم. ما این نسل از بازیکنان را در اختیار داریم. تمامی کسانی که باشگاه را راه اندازی کرده اند و اینجا حضور داشته اند را دوست داریم اما ما نمی توانیم کار آن ها را انجام دهیم. ما باید کار خود را انجام دهیم. اجازه دهید کار خود را انجام دهیم و برای آن تلاش کنیم. ما به اندازه کافی خوب هستیم و باشگاه هم به اندازه کافی بزرگ است. باشگاه مالکانی دارد که ما نیاز داریم،  چون آن ها نمی خواهند بازیکنان را بفروشند. هیچ کس بخاطر پول اینجا را ترک نمی کند. ما بهترین دستمزدها را در جهان پرداخت نمی کنیم، اما می توانیم مقداری پرداخت کنیم که بازیکن ها را مجاب به ماندن کنیم. موقعیت کنونی در لیورپول فوق العاده ست و ما باید از آن استفاده کنیم. در حال حاضر بسیار خوب هستیم و آینده هم روشن، پس به سویش می رویم.

 

راه متوقف کردن چلسی

هیچ سیستمی در فوتبال کامل و بدون نقص نیست اما زمانی که تیمی با شایستگی به قهرمانی می رسد هیچ کس نمی تواند درباره سیستم بازی آن ها شک داشته باشد. من کاملا مطمئن هستم که چلسی تاکنون در مصدومیت بازیکنانش خوش شانس ترین تیم بوده است. ما کوتینیو، استوریج و دنی اینگز را از دست دادیم، آن هم در سخت ترین لحظات و زمانی که شما واقعا به آن ها نیاز دارید و می توانید از آن ها استفاده کنید. اگر کاستا یا هازارد مصدوم شوند وضعیت چلسی بعد از آن ها هم این گونه خواهد بود؟ فصل طولانی است و آن ها باید دوباره با ما بازی کنند، نه فقط ما، بلکه باید با آرسنال و دیگر تیم ها مجددا بازی کنند. البته چلسی تیم پر جنب و جوشی دارد و آن ها بسیار باتجربه اند و شاید در بین تیم های بالای جدول باتجربه ترین بازیکنان را در اختیار داشته باشند.

 

رقابت با دیگر مربیان لیگ برتر

اگر شما ۱۰ سال قبل این اسامی را به من می گفتی و یکی از این اسامی یورگن کلوپ می بود من تو را "پسر دیوانه" خطاب می کردم. هیچ شانسی، بدون شک هیچ شانسی برای خودم متصور نبودم. من با یک تیم در بوندس لیگا ۲ کارم را شروع کردم و واقعا هیچ چیز شبیه این نبود که بتوانم چنین وضعی را متصور باشم. جلوتر از همه من شاید به این خاطر از وضع موجود لذت ببرم چون واقعا دوست دارم با بهترین ها رقابت کنم. آن ها بهترین ها هستند، احتمالا بهترین مربیان جهان. بسیاری از آن ها در شمال انگلستان حضور دارند و بنابراین بسیار نزدیک به هم هستیم. خیلی باحال به نظر می رسد.

 

بازی در کریسمس

من این حقیقت را دوست دارم که در طول کریسمس بازی می کنیم. من مشکلی با آن ندارم. باکسینگ دی فوق العاده ست. من بازی در دوم ژانویه را دوست ندارم، این حقیقت است. می دانم که مردم چه فکر می کنند؛ ما در طول هفته کار می کنیم، اما بازیکنان هم در طول هفته کار می کنند. آن ها پول بهتری می گیرند اما این فقط درباره کار کردن نیست مربوط به توانایی انجام کار است. دو روز بعد از بازی مقابل منچستر سیتی، باید یک بازی دیگر در لیگ برتر انجام دهیم. فکر نکنم هیچ یک از صاحب نظران فوتبال این را بپسندد. اما ما با این مسئله کنار بیاییم و امیداور باشیم اتفاق بدی رخ ندهد. اما باکسینگ دی عالی است و من هیچ مشکلی با بازی در شب سال نو ندارم.

 

کریسمس برای بازیکنان لیورپول

در آلمان ما در شب ۲۴ دسامبر کریسمس را جشن می گیریم و ما در حال حاضر چند بازیکن داریم که این کار را انجام می دهند، بنابراین ما ۱۱ صبح تمرین می کنیم و بازیکنان می توانند به خانه بروند و با خانواده کریسمس را سپری کنند. ما روز ۲۵ هم ساعت ۱۱ تمرین داریم و بعد از آن بازیکنان انلگیسی هم می توانند هر جایی خواستند بروند. ما زمان تمرین را با بازیکنان هماهنگ کرده ایم چون آن ها باید ساعت ۶ یا ۷ عصر در کنار خانواده باشند. آن ها کارهای کریسمس خود را انجام می دهد و پس از آن به تمرینات باز خواهند گشت و پس از آن می توانند نهار کریسمس خوبی داشته باشند. این چگونگی زندگی ما در این مدت است.

 

90tv

۴    
آی اسپورت
2016-12-26 12:31:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر