فهرست
منحل شد!
منحل شد!

منحل شد!

آی‌اسپورت- کیفیت کالا یکی از معیارهای اساسی برای تعیین قیمت آن است. فوتبال زنان به اندازه فوتبال مردان جذاب نیست و این بهترین استدلال، هم در برابر آن‌هایی است که می‌گویند چرا زنان به دیدن فوتبال زنان نمی‌روند و هم برای آن‌ها که می‌گویند چرا از فوتبال زنان به اندازه فوتبال مردان حمایت نمی‌شود. نمی‌شود فوتبال مردان را که خودش پول تولید می‌کند، باشگاه‌هایی دارد با بیننده‌های میلیونی، ورزشگاه‌هایش تماشاگر دارد را با فوتبال زنان مقایسه کرد. البته که بخشی از این مهجور ماندن‌های فوتبال زنان به رسانه‌ها و خواست مدیران برمی‌گردد اما توجه مدیران و رسانه‌ها اغلب معلول خواست و تمایل مردم و هواداران و مخاطبان است. فرهنگ‌سازی؟ این بحثی جداگانه است و این که همه رسانه‌ها رسالت فرهنگ‌سازی دارند یا نه را می‌توان به بحث گذاشت.

آینده‌سازان، قهرمان سال گذشته لیگ زنان در آستانه انحلال است. مدیر این تیم به دلیل مشکلات مالی نمی‌تواند آینده‌سازان را حفظ کند. تلاش‌هایی که خیلی دیر و از دو سه روز پیش برای نگه داشتن این تیم شده ستایش‌برانگیز است. آن‌هایی که دست به کار شده‌اند که زنان قهرمان فوتبال در تیم‌شان بمانند و آن را حداقل برای یک سال دیگر حفظ کنند. هرچه قدر این تلاش‌ها قابل درک و قابل ستایش است آه و ناله‌هایی از این دست که چرا به فوتبال زنان توجه نمی‌شود و چرا بودجه‌ در اختیار زنان قرار نمی‌گیرد پذیرفتنی نیست.

فدراسیون فوتبال به کدام باشگاه لیگ برتری مردان کمک مالی می‌کند که کمک نکردن‌اش به فوتبال زنان مایه شرم‌ساری و دلیل زاری باشد؟ کدام باشگاه مردان حق دارد به دلیل نرسیدن کمک مالی از فدراسیون یا هر جای دیگری طلب‌کار باشد؟ اگر سپاهان و ذوب آهن پول دارند حتما باید بخشی از آن را در اختیار یک تیم هم‌استانی‌شان قرار بدهند؟ وقتی تیمی منحل می‌شود دلیل آن را باید در رعایت نشدن اصول تیم‌داری جست‌وجو کرد. در آن که به جای پیدا کردن اسپانسر برای تیمی که هزینه‌هایش چندان هم زیاد نیست روی کمک‌های این و آن حساب کرده‌اند و حالا که کمک‌ها نرسیده بازیکنان را با اشک و آه به خانه فرستاده‌اند.

فوتبال زنان و مردان از هر نظر متفاوت است و هر تفاوتی تبعیض نیست. به جای آن که همه چیز را با عینک زنانه و مردانه ببینیم قواعد بازی را رعایت کنیم و هر چیزی را به تبعیض متصل نکنیم. اگر فوتبال زنان می‌خواهد باقی بماند و رشد کند باید تکیه‌اش را از کمک‌های مالی کم کند و به سمت جذب هوادار تماشاگر و حامیان مالی باشد. حتی اگر آینده‌سازان با کمک‌های مالی باقی بماند، که باید تلاش کنیم حداقل این بار این اتفاق بیفتد، این راهکار نمی‌تواند برای سال‌های بعد هم ادامه داشته باشد. کمک دولت به رشد ورزش زنان نباید به کمک‌های بلاعوض به تیم‌های باشگاهی تعبیر شود. 

۱۸ ۸  
آی اسپورت
2017-10-10 18:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۸ نظر
خوب شد منحل شد
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶، ۱۸:۳۰
بیخیال تو رو خدا،حالا چه گلی به سر فوتبال مردامون خورده که بخواد به سر فوتبال بانوانمون هم بخوره؟عزیزم اینجا که آمریکا واروپا نیس اینجا ایرانه وجای زن هم تو آشپزخونه ش،بخودی سعی نکنیم خودمونو به روز کنیم داداش من نمیشه ایران مثل اروپا وآمریکا نمیشه،همون بهتر که فوتبال بانوان منحل شه که خرج اضافه نذاره رو دست ملت ،هرچند میدونم روشنفکران حامی فیمینیسم میریزن سرم ولی من حرف حق رو گفتم هرکی هم هرچی بگه به خودش گفته خخخ
۵ ۳
مارال
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۰۶
ینی تو میگی جای همه زنا تو آشپز خونه است واقعا ؟؟!! واقعا ینی نمیتونم کار کنیم پول در بیاریم وارد جامعه شیم خودمون برای خودمون تصمیم بگیریم ؟؟!! باید شوهر کنیم و بخوریم و بسابیم ؟؟! ینی چی ؟؟!! این کارا فقط از دست ما بر میاد ؟؟!! اول ی کم فک کن .
امین
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶، ۲۳:۰۹
خانم مارال، کسی با کار کردن و ورزش زنان مخالف نیست، ولی کار کردن باید اولویت دوم زن باشه، اولویت اول زنان تربیت فرزند و انسان های نسل های آینده است، زن فقط باید در شرایط اضطرار به سمت کار کردن بره، در مورد ورزش هم اگر هدف سلامتی و تندرستی باشه فقط باید زنان به ورزش همگانی بپردازند نه ورزش قهرمانی که برای زنان بسیار مضر است.
۱
مارال
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶، ۲۳:۴۳
کارکردن در هر شکلی ن ، ولی کارکردن با حقوق بالا و شغلی که براش زحمت کشیده باشی و بهش علاقه داشته باشی صد در صد میتونم بگم برای من و بعضیا مثل من در اولویت اول و بعد اولویت های بعدی
در مورد ورزش هم قهرمانی و تندرستی هر دو در یک اولویت در کنار قرار دارند .
۹
بابک
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۵۰
مقاله‌ی خوبی بود. فدراسیون وظیفه‌ی پول جور کردن برای باشگاه‌ها و تیم‌هایی مثل سپاهان و ذوب‌اهن وظیفه‌ی حمایت از تیم‌های همشهری! رو ندارند.
۲
Ava_86
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶، ۲۲:۰۵
اسپانسر باشگاه داری همه حرفهای قشنگین اما برای رشته ایی که نه پخش تلویزیونی داره نه تبلیغات رسانه ایی کدوم احمقی حاضره بیاد اسپانسر این تیم ها بشه! در مورد باشگاهای ایرانیم بهتره خودمون گول نزنیم تا سالها که سربار دولت بودند الانم اگر اسپانسری دارند و حق پخشی از صدقه سر توجه رسانه ها و فشار فیفا و ای اف سی بوده وگرنه اگر شرایط مشابه زنان برا تیم های مردان بود اونام خیلی وقت پیش منحل میشدن
۲
خاطره الهلال
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶، ۰۱:۵۶
خخخخخ شکما چندتاشون چقد تابلوئه!
۲
Kian
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۴۴
اینا چرا شکماشون اینطوریه؟حامله ان مثل اینکه؟:))
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر