فهرست
کالدرون: ایرانی‌ها از جونیور گران‌تر بودند
کالدرون: ایرانی‌ها از جونیور گران‌تر بودند

کالدرون: ایرانی‌ها از جونیور گران‌تر بودند

آی اسپورت - گابریل کالدرون قبل از آغاز تمرین صبح امروز تیم فوتبال پرسپولیس در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آ‌ن‌ها پاسخ داد.

آمار گلزنی‌مان خوب نیست

به همه انتقادات احترام می‌گذاریم و خودمان هم قبول داریم که آمارمان برای تیم بزرگی چون پرسپولیس خوب نیست. از این رو مجبوریم با تمرین بیشتر تلاش کنیم تا عملکرد مهاجمان بهتر شود.

از برزگر شناخت داشتیم

آریا برزگر تا آنجا که به من گفته‌اند 17 ساله است و حتما باشگاه شناخت خوبی از او داشته که اقدام به جذبش کرده است. ما او را مانند دیگر نفرات جوان تیم در تمرین ارزیابی خواهیم کرد و در مورد بازی کردنش تصمیم می‌گیریم.

استقلال از بخشش غلامی باخبر بود

تا آنجایی که من می‌دانم در فوتبال حرفه‌ای هیچ وقت 6 ساعت قبل از بازی در مورد محرومیت و بخشش یک بازیکن تصمیم نمی‌گیرند. از این موضوع اطلاع نداشتیم که بخواهیم شجاع را به یک باره بازی بدهیم اما حتما استقلال از بخشش مدافع تیمش خبر داشت که او را بازی داد.

شجاع را نمی‌شد روی نیمکت هم بگذارم

شجاع روز قبل از بازی تمرین سنگینی انجام داده بود حتی روز قبل از بازی در هتل تمرین کرد. کارمان حرفه‌ای است و یک مربی حرفه‌ای هیچ وقت بازیکنی را که روز قبل تمرین سنگین انجام داده و روز بازی تمرین کرده را حتی روی نیمکت نمی‌گذارد چه برسد که بخواهد بازی دهد. ای کاش شما این سوال را از من می‌پرسیدید که چرا 6 ساعت قبل از بازی حکم بخشش یک بازیکن را می‌دهند در حالی که 16 روز برای این کار زمان داشتند. 16 روز طول کشید تا تصمیم بگیرند در حالی که این کارشان اصلا حرفه‌ای نبود و در کار حرفه‌ای باید همه چیز با برنامه‌ریزی صورت بگیرد.

پولی که به جونیور دادیم زیاد نیست

در فوتبال حرفه‌ای چنین مبلغی که ما برای جونیور هزینه کردیم خیلی زیاد نیست و نمی‌توان با این مبلغ انتظار داشت بازیکنی را جذب کرد که بتواند کارهای بزرگ در زمین انجام دهد. چاره‌ دیگری نداشتیم جز اینکه با این بودجه بازیکن جوانی را بیاوریم و برای آینده سرمایه‌گذاری کنیم. من 9 گزینه جلوی باشگاه قرار دادم و آنها گزینه نهم را جذب کردند. نمی‌دانم پول باشگاه کافی نبود یا اینکه مذاکراتشان خوب پیش رفت؟! در بازی با پیکان هم  چون محروم و مصدوم زیاد داشتیم تصمیم به استفاده از جونیور گرفتیم و دیدید که در بین دو نیمه او را تعویض کردیم.

ایرانی‌ها از جونیور گران‌تر بودند

 شما اگر در اینترنت سرچ کنید بازیکنانی با کیفیتی با این مبلغ پیدا نمی‌کنید. من اطلاع دارم قطعا بازیکنان خارجی که راهی تیم‌های دیگر ایرانی شدند قیمتشان به مراتب بیشتر از جونیور بود. نمی‌دانم چرا آنها برای  خرید بازیکن پول داشتند اما ما نداشتیم.

جونیور باید با گل از خودش دفاع کند

من خودم بازیکن بودم و وقتی تحت چنین فشاری قرار می‌گرفتم سعی می‌کردم به زمین بروم و 4 گل به ثمر برسانم تا خود را از این فشار خارج کنم. فوتبال حرفه‌ای همین است، ما اگر نتوانیم در فشار کار خودمان را انجام دهیم آن وقت آماتور هستیم نه حرفه‌ای.

برای شاهین آماده می‌شویم

در حال ریکاوری هستیم و خودمان را برای بازی روز جمعه با شاهین شهرداری بوشهر که خیلی مهم است آماده می‌کنیم. همه بازی‌های این تیم را دیده‌ایم و دیروز هم همین کار را کردیم. بازیکنان خوبی در اختیار دارند اما اینکه قصد استخدام سرمربی جدید دارند یا نه را اطلاع ندارم. آنچه مشخص است ما به هر حریفی احترام می‌گذاریم و قطعا تیم‌هایی که مقابل پرسپولیس قرار می‌گیرند با انگیزه و شرایط متفاوتی به میدان می‌آیند اما ما باید مسئولیت خودمان را که همان بردن است را انجام دهیم.

۳    
آی اسپورت
2019-10-22 11:11:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر