فهرست
جپاروف؛ فرشته نجات استقلال
جپاروف؛ فرشته نجات استقلال

جپاروف؛ فرشته نجات استقلال

آی‌اسپورت- قرارداد جپاروف یک هفته قبل از تیموریان به ثبت رسید اما این بازیکن با تیموریان و چشمی یک تفاوت بزرگ داشت که این تفاوت، سوال بزرگی را ایجاد می‌کند. چپاروف برای حضور در لیست آسیایی استقلال نیاز به دریافت کارت ITC خود از سیستم TMS داشت اما تیموریان و چشمی تنها لازم بود تا قرارداد خود را در هیات فوتبال ثبت کنند که این اتفاق انجام شد.

استقلالی‌ها قصد داشتند که نام جپاروف را به دلیل حضور او در تاریخ 4 بهمن در تهران که مصادف با آخرین فرصت ارسال لیست به AFC بود، در مهلت بعدی که 12 بهمن بود، به این فدراسیون ارسال کنند و به همین دلیل نام این بازیکن را در لیست قرار ندادند تا کارت بازی او را دریافت کنند اما زمانی که آبی‌ها برای دریافت کارت بازی بازیکن ازبک خود اقدام کردند، متوجه محرومیت خود شدند. نکته جالب توجه اینجاست که فدراسیون فوتبال در لیست ارسالی استقلال به فدراسیون فوتبال، نام چشمی و تیموریان را قرارداده که نشان می‌دهد فدراسیون هم از محرومیت استقلال خبردار نبوده و به همین دلیل هم نام این دو بازیکن در لیست استقلال به چشم می‌خورد. البته اینکه نام این دو بازیکن در هیات فوتبال تهران ثبت شده نشان می‌دهد که فدراسیون هم در جریان این موضوع نبوده و حضور نام آن‌ها در لیست آسیایی، سند دیگری برای این ادعا است.

فرض کنیم که جپاروف با استقلال به توافق نمی‌رسید و آبی‌ها مجبور به استفاده از سیستم TMS برای دریافت کارت بازی این بازیکن نمی‌شدند و در ادامه هم هیچ تلاشی برای جذب بازیکن خارجی نمی کردند؛ به این ترتیب استقلال با تیموریان و چشمی راهی دیدار با السد میشد و کافی بود تا تنها یکی از این دو بازیکن تنها یک دقیقه برای استقلال به میدان برود تا آبی‌ها در این بازی 3-0 بازنده شوند. به این ترتیب این بازیکن ازبک و پرونده دریافت کارت بازی او برای استقلال و فدراسیون نعمتی شد تا از یک آبروریزی بزرگ دیگر، فرار کنند.

ورزش سه

۵ ۱  
آی اسپورت
2017-01-28 00:32:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
هرمز
شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۲۷
از آی اسپورت خواهش میکنم یه مطلب جامع و دقیق راجب شرایط پیش روی استقلال و اینکه این داستان جذب بازیکن سه بازیکن به صورت آزاد دقیقا چیه و اینکه جدا از خوشبینی واقعا چقدر شانس هست استقلال بتونه بازیکن جذب کنه. ممنون میشم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر