فهرست
ساختارسازی کی‌روش/ اردویی برای تازه‌واردها
ساختارسازی کی‌روش/ اردویی برای تازه‌واردها

ساختارسازی کی‌روش/ اردویی برای تازه‌واردها

آی‌اسپورت- تیم ملی با وجود همه جنجال‌ها و اتفاقات چند روز اخیر اردوی آرامی را در امارات می‌گذراند. شاگردان کی‌روش عصر پنجشنبه در یک دیدار تدارکاتی برابر آفریقایی‌های مقیم دوبی به میدان رفتند که با شش گل به برتری رسیدند. گل‌های ایران را میلاد محمدی، مرتضی تبریزی، فرزاد حاتمی، سروش رفیعی و ساسان انصاری (دوگل) به ثمر رساندند. به جز میلاد محمدی، همه گلزنان از بازیکنانی هستند که یا برای اولین بار دعوت شده‌اند، یا جزو نفرات اصلی تیم فعلی کی‌روش نیستند. نکته‌ای که توسط بعضی افراد برای بی‌اهمیت نشان دادن این اردو استفاده شده، درحالی که نشان می‌دهد ارزش این اردو کمتر از اردوهای دیگر تیم ملی نیست.

کی‌روش سعی می‌کند بازیکنان دیگری را هم در سطح تیم ملی نگه دارد و آن‌ها را با جو اردوهای ملی آشنا کند. کسانی که شاید در حال حاضر در بازی‌های حساس مقدماتی حتی جزو 18 نفر هم نباشند؛ اما یقینا آینده تیم ملی را می‌سازند. آینده‌نگری سرمربی تیم ملی زیر فشار منتقدانی که به امروز فکر می‌کنند گم شده است. اعتماد به کی‌روش کار سخت و پیچیده ای نیست. او نسل فوتبال ایران را تغییر داده و در تلاش است تعداد بازیکنان آماده برای خدمت به تیم ملی را بیشتر کند. در زمان سرمربی‌گری قلعه‌نویی با تشکیل تیم ملی ب هم، چنین اتفاقی افتاده بود؛ اما آن مورد یک نمونه ضعیف، ولی قابل توجه، از ملی‌پوش‌سازی بود که هرگز هم ادامه پیدا نکرد. البته قبل از قلعه‌نویی هیچوقت دایره بازیکنان تیم ملی گسترده‌تر از تعدادی محدود نمی‌شد؛ و همین موضوع تغییر نسل در فوتبال ایران را در آن سال‌ها بسیار سخت کرده بود؛ کاری که کی‌روش از دیروز تا امروز در تلاش برای انجام آن است؛ و به گواه لیست بازیکنان تیم ملی و تاریخ تولدشان این تلاش به نتیجه‌هایی هم رسیده است.

با وجود همه انتقاداتی که سرمربیان باشگاه‌ها به کی‌روش دارند، به وضوح دیده می‌شود که بازیکنان لیگ برتری(حتی هفت بازیکن پرسپولیسی) برای رسیدن به همین اردوهای کوتاه‌مدت و به نظر بعضی‌ها کم ارزش، تلاش بی‌اندازه‌ای انجام می‌دهند و از تمرینات زیر نظر کی‌روش رضایت کامل دارند.

شاید کی‌روش کلمات و لحنی که  برای ادای نظراتش استفاده می‌کند چندان مناسب نباشد و در خانواده فوتبال ایران تنش ایجاد کند ( که اتفاقا مورد انتقاد است) اما راهی که او برای ساختارسازی در فوتبال کج و معوج ایران انتخاب کرده راه درستی است. این را روحیه جنگندگی بازیکنان اصلی در همه این سال‌ها، و روحیه درخشش بازیکنان جدید ملی‌پوش، که از دل لیگ برتر آمده‌اند، نشان می‌دهد. البته اگر توانایی پیدا کنیم و تفاوت وظایف فدراسیون، سرمربی تیم ملی و سرمربی باشگاه‌‌ها را بدانیم.

۲۸ ۱۱  
آی اسپورت
2017-01-06 00:32:00
همچنین در این باره بخوانید:
نظر دهید

۱۱ نظر
P71
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵، ۰۰:۴۲
رفتن امثال حاتمی و ابراهیم زاده به این اردو رو میگی آینده سازی ؟؟؟؟
۸
مجتبی فرد
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵، ۰۰:۴۳
#ماله‌کشان_جهان_متحد_شوید
۸
شاهین
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵، ۰۰:۴۴
قلم به مزدها
۷
said
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵، ۰۱:۰۹
zende bad karlossssssssssssssssss .
۵
دلال موزامبیکی
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵، ۰۱:۱۷
ماله کشی میکنی روزمزد از کی زوش حقوق میگیری یا ساعتی جناب صابری
۹
مه دی
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵، ۰۱:۳۰
بازم دم موزامبیکیای مقیم امارات گرم که با من من تو تو کشیدم کیرو هم که شده تیم تشکیل دادن (ساختارسازی کردن) تا ما هم ساختارسازی کنیم، امیدوارم مصدومای دعوت شده هم تو این اردو شفا پیدا کنن، کلا همه چی خوب و آرومه تنها ایرادی که به این اردو می تونم بگیرم اینه که کاش فقط جدیدا رو دعوت می کرد، بازیکنای قبلی با صد روز اردو حسابی زنجاب شده بودن و حسابی ساختارسازی شده بودن
۶
سجاد
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵، ۰۱:۴۸
پس کلا بزارید یه عده ای ک کیروش میخاد همیشه تو اردو تیم ملی بمونن!!!درسته کیروش خوب کار کرده ولی نه اینکه ما ‌همه چیزو فدای خواسته هاای کیروش یا هر کس دیگه ای کنیم!
۶
sina
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵، ۰۲:۴۶
ببینید این کار شاید جواب بده و اردو های زیاد باعث هماهنگی بیشتر و پشتوانه سازی برای تیم ملی بشه اما در این صورت واقعا باید قید باشگاهها و جام باشگاه های آسیا رو زد این کار رو شاید بشه تو بعضی کشورهای عربی و یا شرق آسیا کرد اما تو ایران چون باشگاه های پر طرفدار زیادی داریم و مردم عاشق تیم هاشون هستن بیشتر باعث دوری مردم.و زده شدنشون از تیم ملی ميشه حالا این بار پرسپولیسی ها قبلا استقلالی و بعدا هم تیمهای ديگه و اينجوري ديگه اصل اهمیت موفقیت تیم ملی زیر سوال ميره.
۷
فرحان عربخانه بیرجند
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵، ۰۳:۵۵
امیدوارم نظر من انعكاس بدید. آی اسپورت عزیز چرا داری افت میكنی؟ هم بدیهیات مینویسی و هم عمیق نمینویسی. من آی اسپورت همیشه رو میخوام.
۲
علی
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵، ۰۷:۳۱
ساختار سازی برای اهداف بعد از مقدماتی خیلی هم کار شایسته و دوست داشتنی هست ولی به قیمت تخریب آماده سازی یک تیم باشگاهی تو لیگ و قهرمانی آسیا؟؟ اونم با تیم طرز رفتار؟ با اردوی از پیش اعلام نشده؟ بدون تعامل و قبول کردن یه نشست مشترک برای یکی کردن برنامه ها؟!
۴
جاوید
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵، ۱۱:۱۵
با پرسپولیسیا در نیفته ، بقیش حله !!
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر