فهرست
میلان از لیگ اروپا کناره‌گیری می‌کند؟
میلان از لیگ اروپا کناره‌گیری می‌کند؟

میلان از لیگ اروپا کناره‌گیری می‌کند؟

آی اسپورت - نزدیک به دو هفته پیش، یوفا در بیانیه‌ای اعلام کرد فعلا نمی‌تواند در خصوص پرونده میلان رای صادر کند زیرا مساله پیش دادگاه حکمیت ورزش برده شده است اما شاید هم یوفا و هم میلان، کمی از مواضع خود کوتاه بیایند. به گزارش کوریره دلاسرا و خبرنگار نزدیک به میلان از مدیاست، باشگاه در آستانه توافق با یوفا بر سر مساله فیرپلی مالی است. این سناریو در حال شکل‌گیری است زیرا قطعات پازل کم کم در جای خود قرار می‌گیرند. دپارتمان قضایی یوفا، تصمیم گرفته است پرونده مربوط به تخلف مالی میلان بین سال های 2015-2018 را فعلا در حالت تعلیق نگه دارد زیرا تصمیم نهایی را باید CAS اعلام کند اما از آنجایی که دادگاه حکمیت ورزش تا 14 آگوست هیچ جلسه دادرسی در خصوص میلان نخواهد داشت، طرفین تصمیم گرفته‌اند مساله را خود حل کنند.

میلان قصد ندارد توافقی مانند توافق اینتر و آاس رم با یوفا انجام دهد. یوفا به میلان فرصت داده تا پایان سال 2021، تراز مالی خود را مثبت کند اما سران روسونری این را عادلانه نمی‌دانند به همین دلیل، ایتالیایی‌ها تمایل دارند پس از توافق با یوفا، از لیگ اروپا فصل 20-2019 کناره گیری کنند. مسئولان یوفا آگاهی دارند فیرپلی مالی به مشکلی بزرگ تبدیل شده و نیاز به برخی تغییرات دارد، مخصوصا که پرونده منچسترسیتی هنوز حل نشده و حل کردن مشکل با میلان، می تواند یک برد مهم در این زمینه باشد.

بدین ترتیب میلان قصد دارد با یک سال کناره‌گیری از رقابت‌های اروپایی، مهلت بیشتری برای مثبت کردن تراز مالی به دست آورد که و به سبب آن، در بازار نقل و انتقالات تابستانی، حضور فعال بیشتری داشته باشد. در چنین شرایطی، باشگاه آاس رم به صورت مستقیم به مرحله گروهی و باشگاه تورینو به مرحله مقدماتی راه پیدا خواهند کرد.

۱    
آی اسپورت
2019-06-18 22:49:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر