فهرست
آدریان در چالش دیه‌گو
آدریان در چالش دیه‌گو

آدریان در چالش دیه‌گو

آی اسپورت - یک رخداد ناگوار کافی ‌بود تا شروع مقتدرانه لیورپول در لیگ جزیره چندان به دل هوادارانش ننشیند. نمایش تیم تحت هدایت یورگن کلوپ مقابل نورویچ، قهرمان سال قبل چمپیونشیپ انگلیس، نشان ‌داد که سرمربی آلمانی در تمامی پست‌ها یک بازیکن آماده در اختیار دارد. خط دفاعی لک‌لک‌ها با وجود ویرجیل فن‌دایک و پیشرفت روزافزون ترنت الکساندر - آرنولد بیمه شده ‌است. در خط آتش نیز دیووک اوریگی با کشیدن خط‌ و نشان برای مثلث FSM اهالی آنفیلد را به وجد آورد اما اتفاقی که در دقیقه 35 برای آلیسون بکر افتاد تمامی این نکات مثبت را ‌زیر سایه برد.

حتی کلوپو از عبارت «سایه بزرگ بر روی پیروزی» برای شرح نگرانی‌اش از مصدومیت آلیسون استفاده ‌برد. دروازه‌بان برزیلی که با فتح لیگ قهرمانان اروپا و کوپا آمه‌ریکا پرونده فصل قبل خود را بسته‌ بود، پس از نواختن ضربه دروازه بر روی زمین افتاد و دیگر نتوانست بدون کمک بلند شود. در حالی ‌که نگرانی از سلامت آلیسون و گمانه‌زنی پیرامون مدت مصدومیت او روی سکوهای سرخ آنفیلد موج می‌زد، آدریان سن‌ میگوئل، سنگربان‌ سابق وستهم، خود را آماده جانشینی وی می‌کرد. آدریان که تنها 4 روز قبل به جمع لک‌لک‌ها اضافه شده ‌بود، در شرایطی در چارچوب دروازه تیم جدیدش قرار گرفت که خاطرات کابوس‌وار دروازه‌بانان نامطمئن سابق باشگاه، از جمله لوریس کاریوس و سیمون مینیوله، پیش چشمان طرفداران لیورپول سبز شده ‌بود و رعشه به تن آنها می‌انداخت.

آدریان برای بازنده ‌بودن به آنفیلد پای نگذاشته ‌بود. حتی سرمربی جدیدش درباره وی اینچنین گفت: «بعید می‌دانم که او می‌خواست برای چند سال روی نیمکت ذخیره‌ها باقی ‌بماند.» درست است که آلیسون یکی از ستون‌های اتکای لیورپول در فصل جاری خواهد بود؛ ولی این دلیل نمی‌شود که آدریان 32 ساله قدر موقعیت بی‌نظیری را که تا به حال نصیبش نشده‌ بود نداند. بی‌شک او برای حفاظت از بختش تمامی تلاش خود را به‌کار خواهد برد.

چهارشنبه هفته جاری، آدریان به یک چالش 90 دقیقه‌ای دشوار فرا خوانده خواهد شد؛ بازی در سوپرجام اروپا و برابر چلسی فرانک لمپارد. چالش پیش‌روی آدریان و لیورپول بسیار شبیه به تجربه‌ رئال 2013 است. سفیدپوشان مادرید پس از مصدومیت سنگین ایکر کاسیاس در ژانویه آن سال دیه‌گو لوپز، دروازه‌بان سابق تیم‌های پایه خود و ویارئال را از سویا جذب‌ کردند؛ در حالی‌که وی در همان سویا نیز بیشتر نیمکت‌نشین آندرس پالوپ بود تا سنگربان اصلی.

تنها پنج روز بعد، دیه‌گو در ال‌کلاسیکوی رفت (نیمه‌نهایی کوپا‌دل‌ری) تمام دل‌نگرانی‌ها و بی‌اعتمادی‌های لوس‌بلانکوس را بدل به اعتماد و آسودگی خاطر ساخت. دیه‌گو از چالش‌های سخت آن فصل رئال سربلند بیرون ‌آمد. اوج کار وی در لیگ قهرمانان اروپا و مقابل منچستریونایتد بود؛ جایی‌‌که این دروازه‌بان با مهارهای خیره‌کننده‌اش ستون دفاعی قوهای سپید را برابر مهاجمانی نظیر دنی ولبک، رابین فن‌پرسی و وین رونی استوار نگاه ‌داشت و از دید خوزه مورینیو، نقش اول را در صعود رئال به جمع هشت تیم برتر قاره سبز ایفا کرد.

عملکرد لوپز به‌قدری مطلوب بود که حتی پس از بازگشت کاسیاس نیز آقای خاص وی را به سنگربان افسانه‌ای باشگاه ترجیح می‌داد. انتظار انجام کار مشابه از سوی آدریان شاید چندان منصفانه نباشد؛ ولی این سنگربان می‌تواند از چالش دیه‌گوی دوران کاری خود سربلند بیرون آید و اثبات ‌کند که پیوستنش به مدافع قهرمانی اروپا صرفا از سر اقبال نبوده ‌است. این خطیرترین وظیفه دوران بازیگری آدریان است؛ اینکه به رقبای باشگاهش اثبات‌ کند که توقف آلیسون، توقف تپش قلب پرنده افسانه‌ای نخواهد بود.

 ایران ورزشی

     
آی اسپورت
2019-08-12 21:26:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر