فهرست
لیورپول در اولدترافورد؛ یک تیر و دو نشان
لیورپول در اولدترافورد؛ یک تیر و دو نشان

لیورپول در اولدترافورد؛ یک تیر و دو نشان

آی اسپورت - در مهم ترین دیدار هفته نهم لیگ برتر انگلیس منچستریونایتد و لیورپول بعد از ظهر یکشنبه و از ساعت 19 (به وقت تهران) برگزار کننده دربی شمال غرب انگلیس در اولدترافورد خواهند بود. لیورپول که با 8 پیروزی متوالی، فاصله خود با نزدیک ترین تعقیب کننده اش را به 8 امتیاز رسانده در شرایطی به مصاف منچستریونایتد خواهد رفت که شیاطین سرخ با کسب تنها 9 امتیاز از 8 بازی نخست در رده نازل دوازدهم قرار گرفته و ضعیف ترین شروع خود از سال 1989 را ثبت کرده اند. غیبت داوید ده‌خیا، پل پوگبا و جسی لینگارد در این بازی مسجل شده و پیروزی لیورپول در دربی به این معنی است که این تیم ظرف 9 هفته، 3 برابر بیش از رقیب سنتی خود امتیاز اندوخته است! (27 به 9)

البته به جز پیروزی برابر یک رقیب دیرینه و حفظ فاصله 8 امتیازی با منچسترسیتی، لیورپول هدف های دیگری را هم در بازی روز یکشنبه دنبال خواهد کرد؛ اهدافی که رسیدن همزمان به رکورد دو تیم از برترین های تاریخ لیگ برتر، چلسی ژوزه مورینیو و منچسترسیتی پپ گواردیولا خواهد بود.

یک پیروزی در اولدترافورد لیورپول را به 9 پیروزی متوالی در ابتدای فصل خواهد رساند و این تیم را مشترکا صاحب رکورد برترین شروع در تاریخ لیگ برتر خواهد کرد؛ رکوردی که پیش از این تنها یک تیم موفق به ثبت آن شده است.

چلسی ژوزه مورینیو که فصل 05-2004 را با کسب 95 امتیاز و کسب قهرمانی با رکوردشکنی در امتیازات کسب شده به پایان رسانده بود، کار دفاع از عنوان قهرمانی در فصل 06-2005 را هم به بهترین نحو ممکن آغاز کرد و در هر 9 مسابقه ابتدایی خود در این فصل به پیروزی رسید؛ دستاوردی که هنوز هیچ تیم لیگ برتری قادر به تکرار آن نشده است.

چلسی در مهم ترین مسابقات خود در این 9 هفته آرسنال را در استمفوردبریج 1-0 شکست داد، تاتنهام را در وایت هارت لین 2-0 مغلوب کرد و در بزرگترین شاهکار خود در هفته هشتم لیورپول را در آنفیلد با برتری 4-1 تحقیر کرد.

بعد از 9 پیروزی متوالی، روند درخشان چلسی با تساوی 1-1 مقابل اورتون در گودیسون پارک در هفته دهم پاره شد و این تیم دو هفته بعد، با گل دارن فلچر نخستین شکست فصل خود را هم در مقابل منچستریونایتد پذیرا شد. هرچند این شکست و البته 4 شکست بعدی هم خللی در کار آبی های لندن ایجاد نکرد و چلسی در پایان فصل با کسب 91 امتیاز قهرمانی خود را تکرار کرد.

دیگر رکوردی که لیورپول با پیروزی در اولدترافورد آن را دنبال خواهد کرد، رکورد تعداد پیروزی های متوالی است که توسط منچسترسیتی فصل 18-2017، بهترین تیم تاریخ لیگ برتر انگلیس، ثبت شده است.

لیورپول بعد از تساوی بدون گل برابر اورتون در گودیسون پارک در روز 3 مارچ 2019، در 9 دیدار پایانی فصل 19-2018 به پیروزی رسید و با 8 پیروزی پی در پی فصل جدید، اکنون شمار بردهای متوالی خود را به عدد 17 رسانده است. یک پیروزی دیگر، این تیم را به رکورد بیشترین تعداد پیروزی متوالی در تاریخ لیگ برتر خواهد رساند.

منچسترسیتی که فصل 18-2017 را با پیروزی 2-0 مقابل تیم تازه وارد برایتون آغاز کرده بود، در هفته دوم و در دیداری غیرمنتظره، تن به تساوی 1-1 مقابل اورتون در اتحاد داد. بعد از این برد و از روز 26 آگوست 2017، روند پیروزی های پی در پی سیتی آغاز شد.

گل رحیم استرلینگ در دقیقه 97 دیدار مقابل بورنموث پیروزی 2-1 سیتیزن ها برابر گیلاس ها را تثبیت کرد و این برد، سرآغاز روند 18 پیروزی متوالی مردان پپ گواردیولا در لیگ برتر شد. سیتی در این روند 5-0 لیورپول، 6-0 واتفورد، 5-0 کریستال پالاس، 7-2 استوک سیتی، 3-1 آرسنال، 2-1 منچستریونایتد و 4-1 تاتنهام را شکست داد و بعد از 18 پیروزی متوالی، سرانجام در آخرین روز سال 2017 میلادی در سلهرست پارک با تساوی بدون گل برابر کریستال پالاس روی هاجسون متوقف شد؛ تیمی که حریف این هفته مردان پپ نیز خواهد بود.

البته در راه کسب پیروزی در اولدترافورد، آمار و ارقام چندان هم لیورپول و یورگن کلوپ را همراهی نمی‌کنند. یورگن کلوپ هرگز نتوانسته در اولدترافورد برنده شود و لیورپول نیز بعد از 16 مارچ 2014 (پیروزی 3-0 با دبل جرارد و تک گل سوارز) دیگر نتوانسته یونایتد را در خانه اش شکست دهد.

در حقیقت بعد از آن روز کابوس وار تیم دیوید مویس، یونایتد در 5 بازی دیگر از لیورپول میزبانی کرده و در این بازی ها به 3 پیروزی و 2 تساوی رسیده تا بهترین روند خود برابر قرمزهای مرسی ساید از مارچ 2000 تاکنون را ثبت کرده باشد. (منچستریونایتد از فوریه 1991 تا مارچ 2000 در 10 بازی متوالی خانگی در لیگ به لیورپول نباخت.)

نود

۱    
آی اسپورت
2019-10-18 00:11:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر