فهرست
یافتن پاسخ از راه تغییر پرسش
یافتن پاسخ از راه تغییر پرسش

یافتن پاسخ از راه تغییر پرسش

آی‌اسپورت – گاهی یافتن پاسخ از راه تغییر پرسش به دست می‌آید. از همین راه بود که خوسه پکرمن به جای اینکه دنبال جوابی برای این سوال بگردد که بین خامس رودریگز (که دیگر مصدومیتش را کامل پشت سر گذاشته بود) و خوان کوئینترو کدام را در ترکیب اصلی قرار بدهد، تصمیم گرفت هر دو را از ابتدا مقابل لهستان به زمین بفرستد. نتیجه این تصمیم پیروزی 0-3 ای بود که امیدهای کلمبیا برای رسیدن به دور بعدی جام جهانی 2018 را زنده نگه داشت.

خامس و کوئینترو شماره 10هایی متفاوت هستند، یکی مدرن و متحرک و دیگری سنتی‌تر و ساکن‌تر، بازیکنی که بیشتر سعی می‌کند با مغزش فوتبال بازی کند. قرار دادن این دو کنار هم با درصدی از ریسک مواجه بود، اما مثلث هجومی کلمبیا با حضور خامس و کوئینترو و خوان کوادرادو خط دفاعی لهستان را نابود کرد.

خود پکرمن درباره ترکیب دو شماره 10اش چنین گفت: «چندین بار در بازی مشخص شد که ترکیب این دو کنار هم جواب می‌دهد. خامس و خوان هر دو بازیکنانی بسیار مستعد هستند و امشب از این استعداد خودشان برای تکمیل بازی همدیگر به بهترین شکل ممکن استفاده کردند.»

کوئینترو بازیکنی است که به صورت قرضی از پورتو در ریورپلاته بازی می‌کند، بازیکنی که به نظر می‌رسد علاقه چندانی به بخش‌های سخت‌تر ورزش حرفه‌ای و جدی گرفتن تمرینات ندارد و تا امروز صبر مربیان زیادی را لبریز کرده است. کوئینترو مقابل لهستان یک پاس عالی به رادامل فالکائو برای گل دوم داد و بعد در دقیقه 73 از بازی خارج شد. این تعویض البته تعجبی هم نداشت چون کوئینترو امسال فقط دو بار 90 دقیقه کامل بازی کرده بود. خامس هم که پاس گل اول را به یری مینا داده بود، گل سوم را هم خودش برای کوادرادو پایه‌گذاری کرد تا شب خوبش تکمیل شود.

بعد از بازی پکرمن این پیروزی را به کارلوس سانچز تقدیم کرد، بازیکنی که در همان دقیقه سوم بازی اول مقابل ژاپن پنالتی اخراج داده بود. با این حال پکرمن از حرف درباره گزارش‌هایی که خبر از تهدید به مرگ شدن سانچز داده بودند سر باز زد و فقط تایید کرد کارت قرمز مقابل ژاپن تاثیر عمیقی روی او گذاشته است: «فکر کنم همه قبول داشته باشیم که فوتبال نسبت به ورزش‌های دیگر پدیده‌ای متفاوت است. اما در نهایت این هم یک بازی است و وظیفه ما با تمام تلاش در آن جنگیدن. اما این اتفاقاتی که شما ازش حرف می‌زنید نباید به سادگی ازشان رد شد.»

پکرمن مسئولیت شکست مقابل ژاپن را هم خودش به عهده گرفت و اعترافت کرد تفکرات تاکتیکی‌اش در این بازی مشکل داشته. اما حالا با کنار هم بازی کردن خامس و کوئینترو شرایط برای کلمبیا متفاوت شده و پکرمن می‌تواند تیمش را جوری که دوست دارد بچیند و از بازیکنانش بیشترین استفاده را ببرد.

اما در نقطه مقابل آدام نوالکا، مربی لهستان در عجیب‌ترین زمان ممکن دست به تجربه‌گرایی زد و با اینکه در بازی‌های مقدماتی معمولا از 2-4-4 یا 1-3-2-4 استفاده کرده بود، به یک باره تیمش را با سیستم دفاع سه نفره راهی زمین کرد. این داستان همیشگی لهستان از سال 1982 بدین سو بوده، تیمی که از بازی‌های مقدماتی به راحتی صعود می‌کند، اما در خود تورنمنت به مشکل می‌خورد.

برعکس لهستان که باید از جام خداحافظی کند، کلمبیا همچنان به مبارزه در روسیه ادامه می‌دهد. البته اگر لهستان لطفی بزرگ به کلمبیا نکند و ژاپن را در بازی آخر شکست ندهد، پسران پکرمن برای صعود به دور بعدی باید سنگال را شکست بدهند.

۲ ۱  
آی اسپورت
2018-06-25 15:29:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
بهراد
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۶:۲۲
کاش ورزشی نویس های ما به نوشته های امثال جاناتان ویلسون بیشتر دقت کنن، شاید بتونن سطح سواد و قدرت تحلیلش رو تقویت کنن و فراتر برن از دل نوشته هایی با مضمون طرفداری از فلان و بهمان بازیکن و کوبیدن فلان و بهمان مربی. متاسفانه تفاوت ویلسون با نمونه‌های وطنیش حتی از تفاوت مسی و رونالدو با بازیکنان لیگ ایران بیشتره. منتها شاید پر کردن این شکاف عظیم بین سطح فوتبال نویسان وطنی و امثال ویلسون و کوپر و لوران و...راحت تر باشه از کم کردن فاصله با بازیکنان شاغل در اروپا. جالب اینکه ما داریم فوتبالیست هائی که در لیگ های معتبر اروپا شاغل هستن، ولی گمان نکنم نویسنده ای داشته باشیم که سطح مطالبش به حدی رسیده باشه که نشریات معتبر ورزشی نوشته هاش رو منتشر کنن. از نظر من این واقعیت معنایی نداره جز این که حتی خود اهالی مطبوعات ورزشی حرفه خودشون رو جدی نمیگیرن و هیچ تلاشی نمیکنن برای بالا بردن سطح دانش و قدرت تحلیلشون.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر