فهرست
طلسم آسیایی استقلال؛ تحویل سال بدون کلین‌شیت
طلسم آسیایی استقلال؛ تحویل سال بدون کلین‌شیت

طلسم آسیایی استقلال؛ تحویل سال بدون کلین‌شیت

آی اسپورت - هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا برای دروازه‌بان‌های آبی تلخ بود. دو دروازه‌بانی که یکی درون دروازه استقلال دوبار دروازه‌اش باز شد و یکی دیگر درون دروازه شهرخودرو و هر دو ردپایشان در گل‌های دریافتی دیده می‌شد. رحمتی و حسینی که چند روز قبل در صفحات مجازی از خجالت هم درآمده و رقیب سرسختی بودند بعد از پایان دومین بازی لیگ قهرمانان آسیا از رقیب به دو همدرد تبدیل شدند!

البته کسی که بیشتر از همه در این مدت ضرر کرده استقلال است. تیمی که در آسیا به یک طلسم تلخ دچار شده و گویا از دست آن رهایی ندارد. آبی‌های پایتخت که زمانی دروازه‌بانشان یعنی مهدی رحمتی عنوان سلطان کلین‌شیت آسیا را در اختیار داشت و با 21 کلین‌شیت رکورددار بود. حالا استقلالی‌ها با 12 بازی بدون کلین‌شیت قصد دارند رکوردی دیگر را به نام خود ثبت کنند. رکوردی که با همکاری مشترک رحمتی و حسینی آغاز شده و حسینی به همراه مدافعان استقلال به تنهایی ادامه‌دهنده آن هستند. بدون احتساب بازی‌های پلی‌آف، استقلال در بازی‌های آسیایی در 12 بازی پی در پی نتوانسته دروازه‌اش را بسته نگه‌دارد و این اولین بار است که آنها در آسیا با این بحران مواجه می‌شوند. آخرین کلین‌شیت آبی‌ها به فروردین امسال و بازی مقابل الهلال بازمی‌گردد که استقلال توانست با مهدی رحمتی درون دروازه و گل وریا غفوری یک بر صفر برنده از میدان خارج شود. یعنی استقلالی‌ها یک سال بدون کلین شیت‌آسیایی را گذرانده‌اند. آنها در بازی‌های گروهی قبل از الهلال در سال 2018 هم دو کلین‌شیت دیگر داشتند که با احتساب بازی با الهلال به عدد 3 می‌رسید و این افت ناگهانی برای آبی‌ها اتفاق عجیبی بود. سال 2017 هم سه کلین‌شیت در مرحله گروهی و همچنین مرحله حذفی به نام آبی‌های ایران ثبت شد. سال 2016 و 2015 رقابت‌های آسیایی با غیبت استقلال ایران برگزار شد و خبری از کلین‌شیت یا گل‌خوردن برای آنها نبود.

سال 2014 هم بازی با الجزیره به استقلال کمک کرد تا بدون کلین‌شیت آسیا را ترک نکند. عملکرد نه چندان خوب آبی‌ها به حذف آنها از مرحله گروهی منجر شد. سال 2013 سه بازی بدون گل‌خورده، صدرنشینی مقتدرانه استقلال را رقم زد و رحمتی هم فصل بسیار خوبی را درون دروازه گذراند. در مرحله حذفی هم دو بازی دیگر به تعداد بازی‌هایی که استقلال صفر گل دریافتی داشت اضافه شد و تعداد کلین‌شیت‌ها به عدد 5 رسید. 4 بازی بدون گل خورده در مرحله گروهی سال 2012 هم یک رکورد خوب دیگر برای رحمتی بود. استقلال در مرحله بعدی با باخت مقابل سپاهان حذف شد و فرصتی برای رسیدن به رکورد فصل گذشته فراهم نشد. سال 2011 هم یکی از سال‌های بدون کلین‌شیت استقلال بود که تاوان سنگینی‌ هم بابت آن داد. این تیم هم امتیاز با النصر و به خاطر 2 تفاضل گل کمتر نتوانست به مرحله بعدی راه پیدا کند. 2010 هم این تیم یک کلین‌شیت داشت.

مروری بر عملکرد استقلال در سال‌های اخیر نشان می‌دهد که 12 بازی بدون کلین‌شیت نه تنها در 10سال اخیر برای آبی‌ها تکرار نشده که استقلالی‌ها حتی به این طلسم نزدیک هم نشده‌اند. بدترین عملکرد آنها در سال 2011 بود که فقط شش بازی مرحله گروهی را با گل‌های خورده در هر بازی به پایان رساندند. حسین حسینی تا به حال فقط یک کلین‌شیت را در آسیا به نام خودش ثبت کرده که در بازی مقابل الریان در سال 2018 بوده است. دروازه‌بانی که توانست رکوردی را که متعلق به بهرام مودت بود از آن خود کند در آسیا ناامیدکننده ظاهر شده است.

 

90tv

     
آی اسپورت
2020-02-19 17:30:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر