فهرست
کین تنها فوق ستاره سه‌شیرها
کین تنها فوق ستاره سه‌شیرها

کین تنها فوق ستاره سه‌شیرها

آی‌اسپورت – هری کین با دو گلی که در بازی اول جام جهانی مقابل تونس زد به مرز 15 گل ملی در تنها 25 بازی برای انگلیس رسید. از این منظر تنها گری لینکر در چنین بازه‌ای آماری بالاتر داشته است. بدین ترتیب کاپیتان جوان انگلیس با اتکا به 41 گلی که در 48 بازی فصل پیش هم برای تاتنهام زده بود، همانطور که از قبل پیش‌بینی شد، کلیدی‌ترین مهره تیمِ گرت ساوتگیت در روسیه خواهد بود.

گری نویل، مدافع سابق منچستر یونایتد و انگلیس، درباره کین از یک نکته مطمئن است: «به نظر من بازیکن سطح اول جهانی با این سوال معلوم می‌شود: آیا او جایی در ترکیب تمام تیم‌های بزرگ تورنمنت خواهد داشت؟ به نظرم جواب مثبت است. کین به هر تیمی برود باید جایی برای بازی کردنش در ترکیب اصلی پیدا شود و این نشان از کیفیت بالای او دارد.»

«شاید برخی معتقد باشند برای قرار گرفتن بین بزرگ‌ترین بازیکنان دنیا کیفیات بیشتری لازم است. من می‌گویم نمایش او در دو فصل اخیر برای تاتنهام و انگلیس این کیفیت را به اندازه کافی نشان داده. در ضمن اگر تاتنهام حاضر به فروختن کین بود تمام باشگاه‌های بزرگ برای انتقالش صف می‌کشیدند. منظورم منچستر یونایتد و رئال مادرید است که حاضرند بالای 100 میلیون پوند برایش پرداخت کنند.»

«کین شخصیت مستحکمی دارد و قوای ذهنی بالا. او به لحاظ فیزیکی هم قادر به تحمل ضربات پیاپی حریفان است. کین در یک کلام فوتبالیستی فوق‌العاده است و انگلیس از داشتن چنین مهاجم درجه یک جهانی‌ای بسیار خوشبخت.»

«من از قبل از شروع جام هم گفته بودم به نظرم کین و جردن پیکفورد تورنمنت خوبی را پشت سر خواهند گذاشت. پیکفورد دروازه‌بان جوانی است که اولین حضورش در چنین سطحی را تجربه می‌کند. کین هم در بازی اول دو گل زد که برای خودش و هم برای انگلیس بسیار مهم بود.»

با وجود شروع خوب شاگردان ساوتگیت در روسیه، به خصوص در نیمه اول بازی مقابل تونس که می‌توانستند با کمی دقت چهار، پنج باری دروازه حریفشان را باز کنند، نویل که خودش بخشی از کادر فنی انگلیس در جام جهانی 2014 و یورو 2016 کنار روی هاجسون بود هنوز نگرانی‌هایی درباره این تیم دارد.

«به نظرم از دست دادن چندین و چند موقعیت صد در صد گلزنی در دقایق ابتدایی می‌تواند به انگلیس در بازی‌ها بعدی ضربه بزند.» نویل نوع حمله کردن انگلیس را شبیه به رویکرد لیورپولی می‌داند و به همین خاطر اعتقاد دارد انرژی و قدرت این تیم در 60 دقیقه اول در بالاترین سطح خودش است.

«در این سیستم رحیم استرلینگ و جسی لینگارد مدام به باکس حریف حمله می‌کنند. در چند صحنه مقابل تونس انگلیس چهار، پنج بازیکن در باکس آن‌ها داشت. این نوع فوتبال فشار بالایی دارد و انرژی زیادی از بازیکنان می‌گیرد. برای همین بود که می‌دیدیم انگلیس مشخصا در نیمه دوم افت کرد. به همین خاطر است که در مقطعی که سوار بازی هستند باید نهایت استفاده را ازش ببرند.»

انگلیس در بازی بعدی‌اش فردا باید برابر تیم نه چندان قدرتمند پاناما بازی کند و بعد برای مشخص کردن تکلیف صدرنشینی برابر بلژیک قرار خواهد گرفت.

     
آی اسپورت
2018-06-23 16:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر