فهرست
خوشحالی کالدرون؛ پرسپولیس باخت، اما امتیاز نداد
خوشحالی کالدرون؛ پرسپولیس باخت، اما امتیاز نداد

خوشحالی کالدرون؛ پرسپولیس باخت، اما امتیاز نداد

آی اسپورت - در فوتبال ایران نتیجه در بازی‌های تدارکاتی با اشاره به این مسئله که نتیجه در بازی‌های تدارکاتی مهم نیست توجیه می‌شود، اما واقعیت این است نتایجی که در بازی‌های دوستانه رقم می‌خورد، می‌تواند بیانگر واقعیت‌های فعلی تیم باشد.  خوبی بازی‌های تدارکاتی این است که به کادر فنی فرصت آزمون و خطا را می‌دهد. این برای مربی‌ای، چون کالدرون که به تازگی در رأس کادر فنی تیم قرار گرفته، یک موهبت است چراکه باعث شناخت بیشتر او از تیم خواهد شد. قطعاً با نتایجی که در بازی‌های دوستانه تیم پرسپولیس رقم خورد، کالدرون متوجه شد با این شیوه و این سبک قهرمان نخواهد شد. چه خوب که این تجربه در بازی‌های دوستانه به دست آمد. کسب این تجربه در بازی‌های رسمی قطعاً با از دست دادن امتیاز همراه بود. تجربه بی‌رحم‌ترین آموزگار دنیاست چراکه اول مزد می‌گیرد و بعد درس می‌دهد.

با اینکه پرسپولیس با بازگشت بازیکنانی، چون وحید امیری و فرشاد احمدزاده قوی‌تر از فصل گذشته شده، اما کار سخت‌تری پیش‌رو خواهد داشت به این خاطر که بعد از سه بار قهرمانی اشباع و حفظ انگیزه در این تیم کار دشواری است. به نظر می‌رسد نتایج بدی که در بازی‌های دوستانه این تیم رقم خورده، به خاطر مسائل روحی و روانی و انگیزشی است. این دیگر هنر کالدرون است که شاگردانش را باانگیزه نگه دارد و دوباره آن‌ها را برای کسب عنوان قهرمانی در لیگ برتر ترغیب کند. این درست که پرسپولیس سه فصل اخیر قهرمان لیگ برتر شده و در جام حذفی هم سکوی نخست را تجربه کرده است، اما تیم قهرمانی در آسیا را در کلکسیون افتخارات خود کم دارد و این بهترین بهانه است که سرخپوشان در ادامه هم بازی‌ها را با انگیزه دنبال کنند.

برانکو از پرسپولیس رفته و اکنون کالدرون سرمربی تیم است. همه بازیکنان تیم باید با انگیزه و با همه توان برای کالدرون بازی کنند. امروز مربی تیم، اوست نه برانکو. همه بازیکنان باید حال و هوای گذشته را فراموش کنند و برای موفقیت از نو تلاش کنند. برانکو اکنون مربی تیم الاتحاد است و فکر کردن به او و انتظار داشتن که کالدرون همانند او فکر کند، خیانت در حق خویش و تیم است.

پرسپولیس باید در بازی‌های تدارکاتی بهتر از این‌ها نتیجه می‌گرفت چراکه پرسپولیس است. تیمی متشکل از بازیکنان اسمی و ملی‌پوش و از همه مهمتر باکیفیت. جای خوشحالی است باخت‌هایی که رقم خورد تنها واقعیت‌هایی را به کادر فنی تیم فهماند و موجب کسر امتیاز از تیم نشد. پرسپولیس برای تکرار قهرمانی تکرار می‌کنیم باید از نو تلاش کند و از همه مهمتر موفقیت در گذشته تضمینی برای موفقیت در آینده نیست.

در نتایجی که در بازی‌های دوستانه رقم خورد، کالدرون به همان اندازه نقش دارد که بازیکنان نقش داشتند. همان‌طور که اگر تیم در فصل جدید موفق شود، کالدرون هم به همان اندازه‌ای نقش خواهد داشت که بازیکنان نقش خواهند داشت. کالدرون و بازیکنان تیم همه در یک کشتی نشسته‌اند. باخت برابر سایپا و فولاد و تساوی برابر؟ در شأن تیم پرسپولیس نیست. هر چند پرسپولیس در بازی‌های دوستانه پیکان و نفت مسجدسلیمان را شکست داد که البته نتیجه خارق العاده‌ای نبود.

 

خبر ورزشی 

۸ ۱  
آی اسپورت
2019-08-10 13:57:00
نظر دهید

۱ نظر
بابک66
شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸، ۱۸:۱۴
منظورت این بود که تجربه معلم بی رحمیست، نخست می آزماید سپس درس می دهد؟؟؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر