فهرست
کی‌روش-برانکو؛ چرا به اینجا رسیدیم؟
کی‌روش-برانکو؛ چرا به اینجا رسیدیم؟

کی‌روش-برانکو؛ چرا به اینجا رسیدیم؟

آی اسپورت – 1- کی‌روش از بدو ورودش به ایران نه دستیار مشهور ایرانی انتخاب کرد(به جز شاگردانش) و نه رابطه عمومی خوبی با مربیان سرخابی داشت. کی‌روش لابد با مرور داستان ایویچ و سایر مربیان تیم ملی خوب می‌دانست آلترناتیوش یا دستیاری مشهور است یا مربی سرخابی‌ها. همیشه هم تلاش کرد با آلترناتیوش بجنگد.

2- مظلومی، ژوزه، قلعه‌نویی و درخشان بعضا دشمنان تند و تیزتری بودند و بدتر مصاحبه می‌کردند اما هیچ‎‌کدام محبوبیت و موفقیت برانکو را نداشتند. کی‌روش در تیرماه 95 در فیس‌بوک از برانکو خواست به هوادارانش بگوید که به او توهین نکنند، لابد آن موقع فهمید که جنگ بی‌فایده است اما مشکل بزرگ‌تر شد.

3- دستمزد پرداخت نشده پشت پرده همه جنگ‌های کی‌روش است. اما او نگفته که تقریبا هیچ وقت حقوقش را به موقع به او نداده‌اند و به جایش علیه لباس، امکانات و بازی تدارکاتی اعتراض کرده است. وزارت، اعتراض را دوست ندارد و مسئولش فدراسیون است. سال 95 سعی شد با شایعه آلترناتیوی برانکو، کی‌روش را ساکت کنند.

4- کی‌روش تا همینجا محبوبیت خوبی داشت و حتی دعوایش با برانکو نیز ضربه محکمی نزده بود. او که تیرماه 95 تلویحا از برانکو امان‌نامه خواسته بود، دی ماه کل پرسپولیسی‌ها را از اردوی تیم ملی اخراج کرد، بعد هم دستیارانش را. موضوع دوباره حقوق بود اما این بار کی‌روش مرتکب اشتباه شد.

5- سرمربی می‌دانست جایگزینش از کجا می‌آید و حالا اتفاقاتی در حال وقوع بود. شاید شایعه آلترناتیو جلوی تصمیم‌گیری درستش را گرفت. او در میانه بازی‌های مقدماتی جام جهانی تصور می‌کرد با اخراج قرمزها فدراسیون را هم وارد جنگ می‌کند اما ناگهان خودش را تقریبا بدون حامی مقابل لشکر پرسپولیس دید.

5-1- منظور از اشتباه کی‌روش، زیر سوال بردن تصمیم سرمربی نیست اما او به این بازیکنان نیاز داشت و میان همان جنگ بود که به رفیعی گفت به پرسپولیس برود. اشتباه تاکتیکی‎اش این بود که تصور می‌کرد با اخراج قرمزها، فدراسیون از طرف وزارت زیر فشار می‎رود و دستمزد نقد می‌شود. اما...

6- چهار روز بعد از اخراج قرمزها، کی‍‌روش استعفا کرد که این یکی فشار لازم را به فدراسیون آورد. البته اخراج قرمزها هم با سرو صدای زیاد و برای وزارت نامطلوب بود و باز هم فشار! دی ماه 95 دو نتیجه داشت. کی‌روش درست یا غلط مطمئن شد برانکو جایگزینش است. فدراسیون هم فهمید توان کنترل کی‌روش را ندارد.

7- پروژه رفتن کی‌روش از زمان گودرزی مطرح بود که به خودم گفت تا همین امروز، تا ماجرای دالیچ و دوباره نام برانکو. کی‌روش از همان روز تا حالا دشمن خونی برانکو است. او فکر نمی‌کند اگر قبل از جام جهانی دنبال سرمربی هستند چرا فقط یک اسم رسانه‌ای می‌شود؟ او می‎گوید برانکو دنبال حکم اخراجش است.

8- محبوبیت کی‌روش مانع اخراجش بود اما در جنگ رنگی، محبوبیت کم و فضای جدایی فراهم شد. تیم کی‌روش خوب نتیجه گرفت و جنجال خوابید اما کاهش محبوبیت، مدلی شد برای پیش بردن پروژه جدایی. جریانی از اواسط 96 شروع کرد به افشاگری مستند علیه کی‌روش و در فشار اقتصادی برچسب زدند: مربی فاسد، دلال، پول‌پرست!

8-1- افشاگری این بود: قراردادش این قدر است، اینترنت مجانی دارد، بلیت بینزس کلاس برای مرخصی‌ها و ماشین در اختیار و راننده و ... جزئیاتی که فقط و فقط در اختیار کی‌روش و فدراسیون بود. در آستانه جام جهانی با جزئیات قرارداد و درز قرارداد میلیون دلاری با بانک فلان؛ کی‌روش شد پول‌پرست!

8-2- میرزایی شرکت دلالی بازی‌های دوستانه دارد که 7 سالش با کی‌روش بوده. نپرسیدند چطور قبل از کی‌روش هم فعالیت مشابه داشته و همه می‌دانستند و این همه مدت آزاد! اما دم جام جهانی نوشتند دوست دلال کی‍‌روش اخراج شده و کی‌روش شد دلال! رکوردهای صعود شکسته شده بود، با کی‌روشِ دلالِ پول‌پرستِ موزامبیکی.

9- قبل از جام جهانی استادیوم خالی، پاداش‌های وصول نشده و حقوق مانده ناامیدکننده بود و جو ایران در مورد تیم ملی شباهتی به 2014 نداشت.  مصاحبه‌های پینگ‌پنگی رونالدو-مودریچ و فشار، این قدر به مربی گران آمد که ساعتی بعد از ثبت بهترین نتایج تاریخ در جام جهانی به جای آشتی، علیه برانکو مصاحبه کرد.

10 - رویای کی‌روش پنجمین جام جهانی‌اش است. او با آفریقا، پرتغال و ایران (2بار) در مجموع چهار حضور در جام جهانی دارد و با تیم ملی می‌تواند در 2022 هت‌تریک کند تا با 5 حضور جاودانه شود. او بعد از جام جهانی شاد نبود چون قرارداد 4ساله امضا شدنی به نظر نمی‌رسید. اما به جای طرف قرارداد خیلی غریزی به سراغ جانشینش رفت.

11- در دوگانه کی‌روش-برانکو اگر کی‎روش برود فوتبال ایران ضرر کرده. چون بعید است بتوانند مربی‌ای نزدیک به کیفیت کی‌روش پیدا کنند. اشخاصی که برای جبران عدم توانایی کی‌روش را عصبانی کردند و پشت برانکو و هواداران پرسپولیس پنهان شدند چطور مربی بعدی را انتخاب و چطور کنترلش می‌کنند؟  

۱۰۸۱ ۱۲  
آی اسپورت
2018-11-19 20:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۲ نظر
...
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۰۵
مردم رو میترسونن تا کیروش رو نگه دارن؛ کیروش تا از لحاظ اخلاقی درست نشه اختلافات حل نمیشه. ریشه تمام این مشکلات اخلاق گَند کیروش و ترس از برانکو هست.
آرش6
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۴۱
عزیز م

کیروش خودش خودش رو خراب کرد با حمله به برانکو بعد از جام جهانی


از اون موقع به بعد هر قدم برمیداره بیشتر میره تو باتلاق

الان هم فقط قهرمانی میتونه نجاتش بده -چون مردم میبینند برانکو با 12 نفر رفت فینال آسیا که خیلی سخت تر هستش

نسبت به جام ملتها

در ضمن برانکو نمیره تیم ملی

نه پرسپولیس ها میزارند نه برانکو خودش میره

چون مقامهایی که برانکو با تیم ملی بدست آورده واسه کیروش آرزو هستش
مهدی ک
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۴۵
.
حمید
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۲۱:۲۰
یک ذهن کوچک زنگ زده.
کیروش هر چی میکشه از دست خودشه. هیچ جریانی علیه کیروش نبود. کریمی هم اگه به کیروش گفت دلال موزامبیکی به خاطر این بود که قبلش کیروش بهش گفته بود بزدل.
اگر الان همه این همه حاشیه درست شده همش به خاطر این که یک احمق (الکساندر لوپز) خوشحالی خودش از باخت پرسپولیس رو علنی کرده و بعدش به جای عذر خواهی به همه اتهام زده شده.
محمد
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۲۱:۴۱
تنفر پرسپولیسیها از کیروش روز اخراج بازیکنها از تیم ملی و پیام تبریک قهرمانی ندادنش و تحریک رامین رضاییان شروع نشد

تنفر پرسپولیسیها اون روزی شروع شد که کیروش گفت ایران یا جای منه یا جای برانکو

الان هم ما پرسپولیسیها تعیین میکنیم ایران جای کی هست
محمد
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۲۱:۴۲
الان چند روزه اشکریز نیومده واسه مست کروز ماله بکشه. چیزی شده؟
محمد
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۲۱:۴۹
فقط در مورد بند ۱۱
بفرمایید دستاوردها, قهرمانی و مقام هایی که با کیروش بدست آورده ایم را ذکر کنید؟
رها
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۲۲:۰۳
واقعا مگه چه تحفه ای هست که اگه بره فوتبال ایران ضرر کنه.بزرگترین ضربه کیروش به فوتبال ایران همین بس که لیگ ایران را قبول ندارد. ستاره های قرمز و آبی رو تحریک کرد به لیگهای کشورهای درجه دو و سه اروپایی و تیمهای درجه دو قطری بروند درحالیکه بهترین بازیکنانش در جام جهانی همین بازیکنان لیگ بودند.
حقیقتی که پرسپولیها خیلی زودتر متوجه شدند که ستاره هاشون توسط چه کسی داره پر پر میشه و استقلالیها هنوز باور ندارند اما حقیقت این است که رفتن امثال امید ابراهیمی و مجید حسینی و کاوه رضایی و امید نورافکن چیزی جز تحریکات مرد موزامبیکی نیست
حقیقت اینه که برانکو دلیلی هم نداره که به تیم ملی بره وقتی پیشنهاد تیم ملی کرواسی رو رد کرد مشخص بود که علاقه ای به اینجور مربی گری نداره و بدنبال اهداف خودش توی تیمهای باشگاهی هست.
علی
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۲۲:۴۶
موضوع حقوق بود چه جالب تنهاکسی که بر طبل رسوایی بدبختی بی لباسی بی زمینی بی بازیکنی بیبرنامگی و .......تمام تشکیلات فشل ما میزنه بهش میگن بخاطر حقوقش بوده
۶
A h m a d
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۰۰:۲۲
ببینید کیروش و تمام باندش یک اشتباه بزرگ داشتند!!
اونم اینکه خودشون رو مقابل برانکو. و. پرسپولیس قرار دادند
شوخی ک نیست
پرسپولیس پرطرفدارترین تیم اسیاس :)
۴
شاهین ممسنی ❤❤
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۰۷:۵۸
از گزینه ۲ بررسی کنیم
۱. شادمانی مربیان ایرانی را دشمن کیروش حساب می کند و مطالبش را می نویسد در حالی که چنین دشمنی در عمل وجود نداشت و ندارد. یعنی یک فرض غلط را به عنوان یک گزاره قطعی درنظر گرفته و مطالبش را پیش می برد.

گزینه ۳:
پشت پرده تمام دعواهای کیروش مسائل مالی !
یعنی مردم را خر فرض کرده والله
فک کن من بیکارم و برم تو خیابان عربده کشی و بگم چون بیکارم:))
اولن مساله اصلی ذات کثیف و شخصیت پلید و کینه شتری کیروش و اینکه به شدت توهم توطئه داره و دومن حتی این مساله بهش اجازه نمیده ۸ سال به عالم و آدم بتوپه و توهین کنه.

اولین بار این بحث مسخره مطرح میشه
سندیت نداره
خودش دعوت کرد به بحث ولی وقتی
بهش گفتم سند بده هیچی نگفت
برانکو میگه کیروش فقط یک بار دستیارش رو فرستاد تمرینات تیم
اصلا اهل تعامل نیست وگرنه خیلی از مسایل حل و فصل میشد !

گزینه ۵
کدام آلترناتیو؟ ؛)))
اصلن بر فرض فدراسیون فوتبال بخواد برانکو را به جای کیروش بذاره مگه بهش ربطی داره؟
فک کن یواخیم لو به کلوپ حمله کنه و با کواچ دعوا کنه که هدف تو نزدیک شدن به نیمکت تیم ملی آلمان است :)))

گزینه ۶
کیروش درست یا غلط متوجه شد برانکو جایگزین اوست:))
دوسال از اون روزا میگذره و برانکو یک سال و نیم دیگه قراراد داره با پرسپولیس و بارها گفته به تیم ملی فک نمی کنه!

گزینه ۸ افشاگری علیه کیروش :))

خب از چی ناراحت ایشان؟
چرا نباید مفاد قرارداد لو بره؟
مگه ما نباید متوجه میشدیم یک مربی گرانقیمت سالیانه چقدر حق مرخصی داره
درباره تیم های پایه چه وظایفی داره
و درباره تعامل با فدراسیون فوتبال و بازی های تدارکاتی؟
اینا چرا عصبی شدن؟ :))

میرزایی قبلن دلال بوده:))
خب زمان مموتی احمدی نژاد مملکت رو هوا بوده
یکی الان اومده میگه بامداد میرزایی دلال و اهل زد و بند و باری کیروش دستشون تو یه کاسه س
اثبات هم شده
چرا اینا ناراحتن؟؟:))

مصاحبه های پینگ پنگی رونالدو و مودریچ به مربی فشار آورد و بعدش گوزید و علیه برانکو مصاحبه کرد:))

این همه خزعبل از کجا میاد.
چرا شقایق اشک ریز ها نمی میرن؟
۴
سعید
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۱۲:۰۶
آقای شادمان خواهش می کنم خودتون یک بار مطلب خودتون رو بخونید، اگر شادمان موندید، ،من از شما پوزش خواهم خواست. شما سیاستمدارید یا ژورنالیست، البته که با هم تفاوتی ندارند. الان با این نوشته منظورتون چیه، خواستید چی بگید یا شاید میگویید که خواننده باید برداشت خودش رو داشته باشه، اما با این شاخ به شاخی که شما جستید، خواننده بیچاره بلاتکلیف میمونه، لطفا با موضع مشخص بنویسید، آبرومندانه تره آقا
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر