فهرست
والیبال قهرمانی جهان؛ لهستان قهرمان شد
والیبال قهرمانی جهان؛ لهستان قهرمان شد

والیبال قهرمانی جهان؛ لهستان قهرمان شد

آی اسپورت - تیم‌های ملی والیبال برزیل و لهستان دیشب از ساعت ۲۲:۴۵ در شهر تورین ایتالیا و در چارچوب فینال مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۸ مقابل یکدیگر قرار گرفتند. برزیل با اقتدار کامل صربستان را در نیمه نهایی شکست داد و توانست برای پنجمین دوره متوالی فینالیست شود. این تیم که بعد از سال‌ها بدون رزنده روی نیمکت خود در مسابقات جهانی حاضر شده، با هدایت «رنان دال زوتو» پای به این دوره گذاشت و به فینال رسید. برزیلی‌ها در این دوره قبل از فینال فقط یک شکست را در دور نخست گروهی تجربه کردند که آن هم به صورت کاملا غافلگیر کننده برابر هلند بود. آن‌ها در سایر بازی‌های خود به ۱۰ پیروزی دست یافتند و امشب در فینال پا به میدان گذاشتند. این تیم سابقه ۳ قهرمانی متوالی از سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۰ را در مسابقات جهانی دارد.

ستاره‌های برزیل هم به جز پاسور این تیم یعنی «برونو رزنده»، بازیکنانی، چون «والاس دسوزا» و «لوکاس» هستند که سهم پررنگی در فینالیست شدن تیمشان داشته اند. از سوی دیگر لهستان که مدافع عنوان قهرمانی به حساب می‌آید، خیلی سخت به فینال پای گذاشت. آن‌ها شب گذشته در یک دیدار سنگین و نزدیک ۳ بر ۲ آمریکا را شکست دادند که خستگی ناشی از آن مسابقه می‌تواند روی عملکردشان هم تاثیرگذار باشد. لهستانی‌ها که در دوره قبلی در کشور خودشان و با هدایت استفان آنتیگا به دومین قهرمانی خود در جهان دست پیدا کردند، با این هدف پا به میدان گذاشتند که بتوانند با تکرار همان نتیجه به تعداد قهرمانی‌های برزیل و ایتالیا برسند.

شاگردان «ویتالی هینن» در این دوره از بازی‌ها ۳ شکست را برابر تیم‌های آرژانتین، فرانسه و ایتالیا قبل از فینال متحمل شدند؛ اما با تعریف کردن درست نقشه راه برای خودشان به دنبال تکرار قهرمانی دوره قبلی این بار در تورین بودند. در نهایت هم در 2 ست متوالی برزیل را شکست دادند . قهرمان جهان شدند. 

     
آی اسپورت
2018-10-01 09:00:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر