فهرست
به احترام ونگر کلاه از سر برمی‌داریم
به احترام ونگر کلاه از سر برمی‌داریم

به احترام ونگر کلاه از سر برمی‌داریم

آی اسپورت- آرسن ونگر حالا پرافتخارترین سرمربی تاریخ جام حذفی انگلیس است. او اخیرا مدعی شده انتقادات از او و آینده مبهمش باعث شده آرسنال فصلی ناموفق را پشت سر بگذارد. اما بعد از رساندن توپچی‌ها به قهرمانی جام حذفی و پیروزی این تیم در فینال مقابل قهرمان لیگ برتر جزیره انگیزه تیم و بازیکنان شدیدا بالا رفته است.

در این دیدار آرسنال در سطحی بازی کرد که چلسی در تمام مدت فصل بازی کرده بود و قهرمان هم شده بود؛ با 3 مدافع  و البته بحران مصدومیت در این تیم که باعث شده بود خط دفاعی این تیم هم به بحران کشیده شود، آرسنال چلسی را شکست داد.

مرتساکر یکی از بازیکنانی بود که در این دیدار به میدان رفته بود و بسیاری از هواداران برای سرعت کند او نگران بودند، اما او از تجربه‌اش برای رهبری استفاده کرد و استعدادش در بازیخوانی این اجازه را به چلسی نداد که خط  دفاعی توپچی‌ها را مغلوب کنند.

کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی ونگر نشان می‌داد که رفتاری که بیرون از زمین فوتبال در طول این فصل با او شده چقدر ناراحتش کرده است. انتقادات زیادی از او وجود داشت و از او خواسته شده بود تا در پایان فصل آرسنال را ترک کند. اما تعویض او دقایقی بعد از گل مساوی دیگو کاستا بود که باعث شد الیور ژیرو آرون رمسی را صاحب موقعیت کند و آرسنال گل دومش را هم بزند.

ونگر گفت:«من معتقدم 99 درصد هواداران آرسنال افراد خوبی هستند که پشت تیمشان ایستاده‌اند. همه ما می‌خواهیم برای آن‌ها بازی کنیم‏‌، همه سخت تلاش کردم تا به اینجا برسیم، می‌خواهیم این تورتنمنت را برای باشگاه ببریم، برای تیم».

شکی به وفاداری ونگر در 21 سال اخیر نسبت به آرسنال نیست، حتی شاید قهرمانی سال 2017 در جام حذفی هم یکی از مهم‌ترین قهرمانی‌های آرسنال با آرسن ونگر باشد. در شرایطی که باشگاه در فصل اخیر مشکلات و ناکامی‌های زیادی داشت و حتی در رقابت با رقیب لندنی‌اش هم موفق نبود، قهرمان شدن در این جام شایسته تمجید است.

آرون رمسی بعد از بازی گفت:«این فصل بالا و پایین‌های زیادی داشت. برای مربی خوشحالم. خوشحالم که یک قهرمانی دیگر در جام حذفی کسب کردیم. البته که دوست دارم ونگر در باشگاه بماند‏‌، او مستحقش است، تغییر تاکتیک داد و این کارش جواب داد، همه ما به او مدیون هستیم».

بازیکنان آرسنال دوست دارند او بماند و خود ونگر هم مدعی شده بعد از ملاقات با سران باشگاه و اعضای هیئت مدیره تصمیم‌گیری خواهد شد. مهم‌ترین فردی که باید با ونگر ملاقات کند سر کیپس کسویک و استان کرونکه، کسانی که بیشترین سهام آرسنال را دارند، هستند. به نظر همه چیز آماده است که آرسن ونگر به کارش در آرسنال ادامه دهد، اما خداحافظی با قهرمانی هم می‌تواند جذاب باشد.

از حالا تا روز سه شنبه که احتمالا درباره آینده او تصمیم‌گیری می‌شود، هر اتفاقی بیفتد کسی که در دو دهه باعث پیشرفت آرسنال شد، ورزشگاهی جدید برای تیم بنا کرد، 7 قهرمانی جام حذفی به دست آورد، یک فصل بدون شکست بود و بارها مستحق ستایش بود، آرسن ونگر بوده، هست و می‌ماند. هیچ کس بدون شگ مستحق اهانت‌هایی که به او شد، نیست و با قهرمانی در جام حذفی ونگر توانست با زبان فوتبال جواب آن‌ها را بدهد و ساکتشان کند.

 

۱۰    
آی اسپورت
2017-05-28 15:14:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر