فهرست
اجرای قانون ۹۰ به ۱۰ با صندلی‌های بدون شماره؟
اجرای قانون ۹۰ به ۱۰ با صندلی‌های بدون شماره؟

اجرای قانون ۹۰ به ۱۰ با صندلی‌های بدون شماره؟

آی اسپورت - فدراسیون فوتبال در حالی تاکید به اجرای قانون 90 به 10 دارد که در اجرا مشکلات زیادی در راه برگزاری این بازی ایجاد می‌شود. قرار است در هفته هشتم که دیدار استقلال و پرسپولیس در همین زمان برگزار می‌شود، قانون اجرا گردد اما پرسش این است که تصمیم‌گیران و مجریان این قانون چه طور می‌توانند تماشاگران دو تیم را از هم تمیز دهند؟

تصور کنید تعداد قابل توجهی از تماشاگران تیم میهمان دراقدامی هماهنگ بلیت تهیه کنند، وارد ورزشگاه شوند و قسمتی از سکوها را مال خود کنند و از طرق مختلف ارتباطی دیگر تماشاگران خود را هم از ماجرا مطلع سازند و عده بیشتری نیز به محلی که در تسخیر تماشاگران تیم میهمان درآمده مراجعه کنند، آنگاه مجریان این طرح چگونه می‌توانند مانعی در راه حضور تماشاگران در ورزشگاه باشند؟

آیا تصمیم‌گیران این طرح به حواشی اجرای این روش که البته به لحاظ بین‌المللی نیز کاملا قانونی هم هست، فکر کرده‌اند؟ آیا اجرای این تصمیم به همین سادگی که بهاروند می‌گوید یا پیش‌تر فتاحی گفته، خواهد بود؟ میان حرف تا عمل فاصله زیادی وجود دارد آن هم در فوتبالی که بسیاری از ورزشگاه‌هایش هنوز به شکل آماتور مدیریت می‌شود و حتی تماشاگران نمی‌دانند که روی کدام صندلی باید بنشینند. ورزشگاه آزادی نیز از این قاعده مستثنی نیست و هنوز تماشاگران به شکل بدوی روی صندلی‌ها می‌نشینند و با اینکه طبقه دوم هم صندلی دار شده اما عملا هیچ کس نمی‌داند که جایش کجاست.

حتی در بازی‌های بزرگی همچون شهرآوردها بسیاری از تماشاگران با وجود در اختیار داشتن بلیت نتوانستند وارد ورزشگاه شوند. حال چه طور می‌خواهند قانون 90 درصد برای میزبان و 10 درصد برای میهمان را در این ورزشگاه اجراء کنند، مشخص نیست.

تنها راه اجرای این قانون نشستن تماشاگران روی صندلی‌های مخصوص به خود است. در این شرایط دیگر نمی‌شود با هماهنگی قسمتی از ورزشگاه را به تسخیر درآورد و اگر هم تماشاگری از تیم رقیب در بین تماشاگران تیم میزبان نشسته باشد، بدون شک مشکلی ایجاد نخواهد کرد. باید بستر اجرای این قانون ابتدا فراهم شود و بعد تصمیم گیران از الزام آور بودن این قانون بگویند.

ایلنا

۳    
آی اسپورت
2018-09-20 16:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر