فهرست
سری A، کلاس A!
سری A، کلاس A!

سری A، کلاس A!

آی اسپورت- همیشه از ایتالیا به عنوان یکی از ۴ لیگ معتبر اروپایی در کنار لیگ جزیره، لالیگا، بوندس لیگا و لوشامپیونه یاد میشه. این اعتبار مدیون دهه ها تاریخ سازی در سطح فوتبال اروپایی و بین المللی است؛ درخششی که با شروع قرن ۲۱ بعد از دو قهرمانی میلان در ۲۰۰۳ و ۲۰۰۷ و قهرمانی اینتر در ۲۰۱۰ به یکباره خاموش شد. کم کم ستاره از تیم های ایتالیایی کوچ کردند و دوران افول فوتبال ایتالیایی آغاز شد. درخشش مقطعی آتزوری در یورو ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ هم نتوانست کارساز باشد. فوتبال جذاب ایتالیایی، تک قطبی شد و در حالیکه یوونتوس یکه تازی می‌کرد؛ میلان، اینتر، لاتزیو، ناپولی و رم، ضعیف و ضعیف‌تر شدند. سری A برای برگشت به یک شوک نیاز داشت و چه شوکی فراتر از ورود CR7 به این لیگ؟ انگار آمدن اسطوره پرتغالی کار خودش را کرد. همه تیم ها برای فصل بعد به تکاپو افتادند. نگاه‌ها دوباره به سری A برگشت و به دنبال آن اسپانسر و پول! یووه که ساری رو از چلسی آورد تا تیم رو هدایت کنه، جی جی بوفون رو برگردوند تا همراه با گلر افسانه‌ایش فصل رو شروع کنه. اونا ماتیاس دلیخت رو از آژاکس به خدمت گرفتند تا به جای بارسلون سر از تورین دربیاره. اومدن رابیو از پی اس جی و رمزی از آرسنال هم به خریدهای اونا اضافه کنید.

اینتر اما بزرگترین خرید رو برای نیمکتش انجام داد. بازگشت کونته به لیگ ایتالیا با خرید دیگو گودین از اتلتیکو و روملو لوکاکو از منچستر تکمیل شد. اونا با کنار گذاشتن ایکاردی و ناینگولان، حاشیه رو از تیمشون دور کردن تا تبدیل به یک رقیب سرسخت برای تصاحب جام قهرمانی باشند!

ناپولی با مربی‌گری کارلو آنجلوتی یک صخره دفاعی مستحکم برای فصل آینده ساخته تا در کنار خط حمله زهردارشون، یه تیم سرسخت برای مواجهه با هر مدعی ای باشن. مانولاس از رم به کولیبالی اضافه شد تا به اوسپینای خریداری شده از آرسنال در محافظت از تور دروازه کمک بکنند.

در حالیکه این سه تیم مدعی اصلی قهرمانی در لیگ و حذفی هستند اما نباید رم، لاتزیو و میلان رو نادیده بگیریم که تلاش کردند با اصلاح مدیریت مالی و یکدست کردن تیم، خودشون رو بالاتر بکشند و یا حتی میشه منتطر درخشش تیم هایی مثل سمپدوریا یا آتلانتا بود که فصل پیش پدیده‌های سری A بودند!

فصل جدید  فوتبال ایتالیا حتما دیدنی است. نظر شما چیست؟


۸ ۱  
آی اسپورت
2019-08-09 16:18:00
نظر دهید

۱ نظر
Hosein
جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸، ۱۷:۱۸
سری عشق امسال جذاب و دیدنی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر