فهرست
اخراج گوئندوزی؟ جایی برای بی‌جنبه‌ها نیست
اخراج گوئندوزی؟ جایی برای بی‌جنبه‌ها نیست

اخراج گوئندوزی؟ جایی برای بی‌جنبه‌ها نیست

آی اسپورت - متئو گندوزی را غیر از لیونبرگ تقریبا تمام سرمربیان اخیر آرسنال فیکس بازی دادند. او در حالی در ترکیب آرسنال به میدان می‌رفت تا همه توپ‌هایی که به او می‌رسانند با پاس رو به عقب به بازیکنان پشتی بدهد که اوزیل، توریرا، سبایوس و دیگران مجبور بودند روی نیمکت یا سکوها استعداد خود را هدر بدهند.

حالا این بازیکن به‌نظر می‌رسد به‌زودی به سمت خروجی ورزشگاه امارات هدایت شود. ماتئو الیاس کنزو گندوزی اولیه (اسم کامل این بازیکن) بعد از سوت پایان بازی با برایتون که لحظاتی پیش از آن گل شکست را خورده بودند، درحالی‌که گلوی گلزن حریف -نیل ماپی- را فشار می‌داد، حرف متفرعنانه‌ای به او زده و گفته بود: «من حقوقم تو 21سالگی از همه‌‌چیزی که تو عمرت می‌توانستی داشته باشی، بیشتر است!» حالا حقوق هفتگی او چقدر است؟ 40هزار پوند. بازیکن فیکس آرسنال از علیرضا جهانبخش خودمان که معمولا در ترکیب برایتون جایی ندارد، هفته‌ای 10هزار پوند کمتر می‌گیرد و او سر همین هم برای همبازی جهانبخش کری خوانده است. جالب اینکه همین آقا با تیم پرافتخارش که به این روز افتاده، رفت و برگشت در این فصل به برایتون باخته.

حالا سر همین رفتار، آرتتا تصمیم گرفته هافبک فرانسوی تیمش را در لیست فروش بگذارد. این بازیکن تا 15سالگی در آکادمی پاری‌سن‌ژرمن بود و سپس به لوریان رفت و با صفر گل زده در تیم قبلی و یک گل زده در آرسنال (مقابل قره‌باغ؛ البته یک گل هم برای تیم ملی زیر 19و یک گل برای تیم ملی زیر 20سال فرانسه زده است) برای دیگران رجز می‌خواند. آرتتا از این بچه حومه پاریس که ریشه‌ای مراکشی دارد، شاکی است. او چندی پیش این بازیکن را در جریان یک رقص احمقانه و مسخره در تمرین جدی تیم دیده و گیر انداخته بود. سرمربی جدید اسپانیایی علاقه زیادی دارد از تمرینات فیلم بگیرد. او برای پوشش و ضبط تمرین درخواست پهپاد هم کرده و این وسیله را برای تصویربرداری هوایی در اختیار گرفته است.آرتتا در جریان تماشای دوباره یکی از تمرینات ضبطی متوجه شد که گندوزی مسخره‌بازی درمی‌آورد و تمرینات جدی را به سخره گرفته است. این ماجرا در جریان اردوی دوبی اتفاق افتاد. این نخستین تأثیر بدی بود که این بازیکن در ذهن سرمربی جوان گذاشت. آرتتا دیروز قرارداد داوید لوییس پراشتباه و 3بازیکن دیگر ازجمله سدریک، سبایوس و پابلو ماری را (که به‌دلیل مصدومیت ادامه فصل را از دست داده) تمدید کرد اما گندوزی شانس کمی برای ماندن در امارات دارد. سر همین موضوع در ‌ماه فوریه کامل از ترکیب بیرون ماند اما مصدومیت توریرا و دیگر هافبک‌ها باعث شد به ترکیب برگردد. بعضی بازیکنان هم از رفتار او در تمرینات ناراضی‌اند؛ حتی ایان رایت، اسطوره باشگاه هم که قبلا از او تمجید کرده بود، این بازیکن را «بازنده بد» نامید. هنوز مشتری خاصی برای این بازیکن بی‌جنبه پیدا نشده است.

۱    
آی اسپورت
2020-06-26 00:44:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر