فهرست
افشاگری روز؛ توفیقی عامل جدایی پرویز و علیمنصور
افشاگری روز؛ توفیقی عامل جدایی پرویز و علیمنصور

افشاگری روز؛ توفیقی عامل جدایی پرویز و علیمنصور

آی اسپورت – محمد نوازی فصل گذشته سرمربی تیم امیدهای استقلال بود اما برای فصل جدید افرادی مثل غلامرضا عنایتی مدنظر مسئولان باشگاه هستند. نوازی اما از این اتفاقات ناراضی است و در گفتگو با فارس افشاگری‌هایی درباره آکادمی باشگاه استقلال انجام داده است. گزیده صحبت‌های نوازی را بخوانید.

بدون مطالعه هیات امنا انتخاب کردند

اتفاقات عجیب و غریب زیاد رخ می‌دهد و من متاسف هستم که چنین صحبت‌هایی را مطرح می‌کنم متاسفانه هیات مدیره باشگاه هیئت امنای آکادمی را بدون مطالعه انتخاب کرد و همین موضوع باعث شد دیگر نظارتی روی انتخاب ها در آکادمی باشگاه استقلال صورت نگیرد. تعجب می کنم افتخاری که خودش بن ناظر روی کار هیئت امنا است در این چند وقت چه کاری انجام داده است؟ شاید باور نکنید ولی خیلی اتفاقات عجیب و غریب را رخ می‌دهد که گفتنش شاید کمی ذهن مردم را روشن کند، به طور مثال استقلال این همه پیشکسوت دارد و این همه بازیکن بزرگ در آن به میدان رفته‌اند اما پندار توفیقی در باشگاه استقلال دوستانش را به عنوان هیئت امنا و استعدادیابی آکادمی انتخاب کرده است! 

جعل در آکادمی استقلال علنی شد اما هیچکس به آن ورود نکرد

جالب است که سال گذشته در برنامه ۹۰ آن همه مسائل مطرح شد و سیاوش اکبرپور این همه افشاگری کرد و حتی جعل مهر باشگاه نیز در برنامه ۹۰ به اثبات رسید اما هیچ‌کس این موضوعات را پیگیری نکرد. آیا به نظر شما با این شرایط و پیگیری‌هایی که نمی‌شود آکادمی باشگاه استقلال می تواند سازنده باشد؟ روز گذشته مربیان تیم‌های پایه را معرفی کردند و آرش برهانی و رضا عنایتی انتخاب شدند، هر دو نفر از دوستان عزیز و صمیمی من هستند و من هرگز دوست ندارم صحبت من باعث ناراحتی آنها شود ولی تجربه‌ام را در اختیار آن‌ها می‌گذارم که فقط می‌خواهند اسم این نفرات را خراب کنند. به خدا و به پیغمبر و به همین ماه عزیز قسم می‌خورم که من از نبودن در آکادمی استقلال ناراحت نیستم اما تعجب می‌کنم شخصی مثل پندار توفیقی علیه من در جلسات صحبت می‌کند و خودم نمی‌دانم چه هیزم‌تری به او فروخته‌ام که او مرتبط با اسم من مخالفت می‌کند؟ همین فرد باعث جدایی پرویز مظلومی و علیرضا منصوریان از استقلال شد و در اواسط راه علیه این مربیان موضع گرفت ولی حالا خودش در باشگاه استقلال هر کاری که می خواهد انجام می‌دهد مگر اسطوره های قدیمی در باشگاه استقلال نداریم که آقایان به نوعی بچه محله هایشان را به عنوان استعدادیاب یا به عنوان افرادی در قالب هیئت امنا در آکادمی استفاده می‌کنند؟

عبدی و سعیدی در آکادمی استقلال چه می‌کنند؟

آقایان قراب و علی جباری فقط در عکس ها حضور دارند و اصلاً هیچ صحبتی انجام نمی‌دهند و برایم جالب است که افتخاری و هیئت مدیره هیچ  واکنشی مقابل این افراد ندارند و هرگز با آنها با این رفتارها مقابله نمی‌کنند. شخصی به نام عبدی که به تیم بزرگسالان استقلال بعد از قهرمانی در جام حذفی پاداش داده و من اصلا او را نمی‌شناسم جایش در هیئت امنای آکادمی استقلال است؟ خود مردم قضاوت کنند. آیا توفیقی در جایی مدیریت کرده که حالا برای استقلال تصمیم می‌گیرد؟ این افراد ناشناس که در هیئت امنای آکادمی هستند را چه کسی انتخاب کرده است؟ شخص دیگری به نام سعیدی نیز در هیئت امنای آکادمی حضور دارد آیا فوتبالی ها و هواداران استقلال و کسانی که سالها در این باشگاه کار کرده‌اند اسم این اشخاص را شنیده‌اند؟ آیا به نظر شما این افراد حضورشان در باشگاه دلیلی دارد یا پشت پرده‌ای وجود دارد؟

توفیقی در کنار بازیکنان عکس می‌گیرد اما یکبار در تمرینات آکادمی حضور نداشت

صادق ورمزیار شخصی به نام فدایی را فصل گذشته به عنوان سرمربی تیم جوانان استقلال انتخاب کرد، شما به من بگویید آیا تا به حال اسم چنین شخصی را شنیده‌اید؟ آیا این شخص می‌تواند به استعدادیابی کمک کند که حالا در قالب استعدادیاب در آکادمی مشغول به کار شده است؟ توفیقی بازیکنان آکادمی استقلال را نمی‌بیند ولی در کنار بازیکنان تیم‌‎های دیگر عکس می‌گیرد و منتشر می‌کند. سال گذشته من ۶ بازیکن را به تیم بزرگسالان استقلال معرفی کرده‌ام ولی هیچ کس آنها را ندید. همه ناراحتی من این است که هوادار استقلال که در سرما و گرما از این تیم حمایت می‌کند خبر ندارد که چه اتفاقاتی پشت پرده رخ می‌دهد.

پسر فردی که در اداره مهم دولتی است چگونه هر سال در آکادمی است؟

آیا آکادمی باشگاهی مثل استقلال توپ لباس به زمین و مسائل دیگر را نمی‌خواهد؟ آقایان کمپ حجازی را امسال اجاره داده‌اند و در به در دنبال زمین می گردند از طرفی دو سال است که ورزشگاه امام رضا چمن ندارد و این ورزشگاه بلااستفاده شده است. بازیکنان تیم‌های پایه از همه جای تهران با اتوبوس به زمین می‌آیند اما هیچ کسی موضوعات را نمی‌داند. آقای افتخاری آیا از اتفاقات آکادمی خبر داری؟ پدر و مادرها طی یک سال که من در آنجا بودم بارها مراجعه کردند و گفتند ما ماشین زیر پایمان را فروختیم تا بچه‌هایمان را به کلاس فوتبال بفرستیم تا آنها پیشرفت کنند اما به نظر شما آیا اینگونه می‌شود بازیکن پیشرفت کند و به استقلال کمک کند؟یکی از اتفاقات عجیبی که طی چند سال اخیر در یکی از رده‌‎های سنی در آکادمی رخ دادن است این است که فرزند شخصی که در یکی از ادارات تاثیرگذار دولتی کار خیلی راحت در یکی از تیم‌های رده پایه مشغول  به بازی است! اینها جزئی از اتفاقاتی است که در آکادمی باشگاه استقلال رخ می‌دهد و هیچ کس از آن خبر ندارد.

*کجای دنیا رئیس آکادمی خودش از بازیکنان تست می‌گیرد؟

کجای دنیا رئیس آکادمی خودش از بازیکنان تست می‌گیرد؟ آیا شما تا به حال چنین چیزی دیده‌اید؟  رئیس آکادمی که فصل گذشته صادق ورمزیار بود سال قبل خودش از بازیکنان تست می گرفت و آنها را انتخاب کرد، امسال هم همین کار را انجام دادند در حالی که وظیفه او این است که لباس زمین و امکانات را برای بچه‌های مردم فراهم کند. من سال قبل امیر کارگر، مجید تاجیک، امیر مرادی که بچه مشهد بوده و امسال پیکانی‌ها او را جذب کردند را در استقلال پرورش دادم، امیرحسین جوادی هم یکی دیگر از استعدادها بود اما آیا آنها دیده شده اند؟ آیا اعضای هیات مدیره استقلال یک روز بر سر تمرینات ما حضور پیدا کردند تا شرایط را ببینند؟ هیات مدیره فقط این نیست که در مصاحبه ها حضور فعال داشته باشند یا عکس یادگاری بگیرند بلکه پیگیری وضعیت آکادمی هم یکی از مسئولیت‌های هیئت مدیره باشگاه است که باید آن را انجام بدهند.

*چون بله قربان‌گو نبودم کنارم گذاشتند

آیا مربی مربی که دیروز انتخاب شده می‌تواند به بازیکن تعلیم بدهد یا بازیکن حرف او را گوش می دهد؟ من فقط این را بگویم به نظر می‌رسد افتخاری ملکی و زمانی از این اتفاقات اصلا خبر ندارند و بعضی وقت‌ها برایشان سوال می‎شود که چرا فتح‌اله‌زاده و واعظ آشتیانی را مردم خیلی دوست دارند. دلیلش هم این است که آنها حواسشان بود و به راحتی اجازه نمی‌دادند چنین اتفاقاتی بیفتد. من هم چون بله قربان گو نبودم و هیچ وقت مقابل کسی سر خم نمی‌کنم کنار گذاشتند تا با خیال راحت به کارهایشان برسند.

فارس

 

۱۱ ۶  
آی اسپورت
2018-06-11 16:37:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
مصطفی
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۱۰
ما قبول ات داریم محمد نوازی
۲
سوشاتاجی
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۲۲
اگ واقعا توفیقی باعث رفتن مظلومی و منصوریان شد و باعث راحتی اعصاب ما شد ازش متشکرم
۹
جرج ولسیانی
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۲۷
زد و بند و جعل و سند سازی و شامرطی بازی از اول با خسروانی گور به گوری تو کاژ آسیا نهادینه شده بعد این کیسه سوراخا عیب خودشونو به دیگران نسبت میدن
مصاحبه ی بالا را اسطوره تون انجام داده نه یه آدم غریبه..
اینست مکتب کاج آسیا خخخخخخخخخخخخخخخ..
عمر آسوده بخواب که بغداد بیدار است
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۵۴
اگه واقعا اینجوری بوده باشه پس رحمت کنه تموم اموات آقای توفیقی رود.استقلال به امثال توفیقی نیاز داره .دمشگرم .


نه به جنابعالی و امثال شما که تو چنین اوضاعی بفکر مصالح و منفعت خودتونید و با این حاشیه هاتون آرامش و پیشرفت استقلال رو خدشه دار میکنید و به مخاطره میندازید.


۷
علی
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷، ۲۳:۳۰
چیه الان یادت افتاده افشاگری کنی؟نوازی همیشه نون به نرخ روز خور بوده .تا هست چیزی نمیگه بیرونش کردن یادش میفته افشاگری کنه!عنایتی و برهانی عالی هستن.سالم و دلسوز
۲
ابیدل
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۱۲
جرج جان اونی که گور به گور شده علی عبده هست اونی هم که جاعل طارمی و لنگ هست اونی هم که اوینی پرسپولیس ریلکس باش پسر پماد بزن
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر