فهرست
بارسلونا-گرانادا؛ شروع دوران کیکه ستین در نوکمپ
بارسلونا-گرانادا؛ شروع دوران کیکه ستین در نوکمپ

بارسلونا-گرانادا؛ شروع دوران کیکه ستین در نوکمپ

آی اسپورت - بارسلونا امشب از سری مسابقات هفته بیستم لالیگا میزبان گرانادا خواهد بود. آبی‌واناری‌ها حالا بعد از دو فصل و نیم یک مربی دیگر به‌جز ارنستو والورده را روی نیمکت خود می‌بینند. کیکه ستین که اخیراً به‌عنوان سرمربی جدید بارسا انتخاب شد، حالا باید امشب در اولین گام تیمش را در نوکمپ به‌مصاف گرانادای رده دهمی بفرستد.

در راه پپ شدن در ۶۱ سالگی!

بامداد سه‌شنبه بود که ارنستو والورده بعد از حدود دو سال و نیم از سمت سرمربیگری بارسلونا برکنار شد. بعد از این اتفاق سران تیم کاتالانی بدون فوت وقت کیکه ستین ۶۱ ساله را به‌عنوان سرمربی جدید خود انتخاب کردند. سرمربی سابق بتیس در حالی پا به یکی از بزرگ‌ترین باشگاه‌های دنیا گذاشته که بسیاری از کارشناسان اسپانیایی سبک بازی تیم‌های این مربی را الهام گرفته از ایده سرمربیانی نظیر یوهان کرایوف فقید و پپ گواردیولا می‌دانند؛ موضوعی که هواداران بارسا را به آینده تیم‌شان با این مربی امیدوار کرده است. ستین در فصول اخیر موفق شده بود هم بارسلونا و هم رئال‌مادرید را در ورزشگاه‌های خانگی‌شان شکست دهد و به‌نوعی از او به‌عنوان یک مربی غول‌کش یاد شده است. کسی که حالا خودش هدایت یکی از غول‌های اسپانیا و اروپا را بر‌عهده گرفته و امیدوار است با این تیم نتایج خوبی کسب کند. کسی نمی‌داند شاید ستین قادر باشد در ۶۱ سالگی به پپ گواردیولای جدید بلوگرانا تبدیل شود.

رقابت با صدرنشین سابق

کیکه ستین باید امشب در اولین گام تیمش را به مصاف گرانادا بفرستد. تیمی که فصل را به شکل خارق العاده‌ای آغاز کرد و حتی تا مقطعی صدرنشین لالیگا بود. در ادامه فصل، اما شرایط برای گرانادا تغییر کرد و آن‌ها حالا در جایگاه دهم جدول قرار گرفته‌اند. گرانادا در بازی رفت با دو گل بارسلونا را شکست داده بود؛ اتفاقی که بازی امشب را برای آبی‌واناری‌ها به یک جدال انتقامی تبدیل کرده است. نکته جالب دیگر اینکه دو تیم تا به‌حال ۱۳ بار رودرروی یکدیگر قرار گرفته‌اند که سهم بارسا ۱۱ برد و گرانادا تنها دو پیروزی بوده است. جالب‌تر اینکه هیچ‌کدام از بازی‌های این دو تیم تا به حال با نتیجه تساوی به پایان نرسیده است.

اولین بازی ستین بدون ۲ ستاره

بارسلونا در حالی امشب به‌مصاف گرانادا خواهد رفت که تیم ستین دو ستاره کلیدی خود را در اختیار نخواهد داشت. لوئیس سوارس اخیراً زانوی خود را تحت عمل جراحی قرار داد و بعد از آن مشخص شد که حدود چهار ماه به دور از میادین خواهد بود. از سمت دیگر فرنکی دی یونگ نیز که در شهرآورد کاتالونیا با کارت قرمز داور مواجه شده بود، بازی امشب بارسلونا را از دست داده است تا ستین در همین گام اول با دو غایب بزرگ تیمش را به میدان بفرستد.

ترکیب احتمالی دو تیم

بارسلونا: ترشتگن، پیکه، لانگله، آلبا، سمدو، بوسکتس، روبرتو، راکیتیچ، فاتی، گریزمن، مسی

گرانادا: سیلوا، دوارته، مارتینس، سانچس، دیاس، اررا، گونسالس، نوا، پوئرتاس، سولدادو، ماچیس

۱    
آی اسپورت
2020-01-19 13:09:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر