فهرست
مردی برای نجات پرسپولیس: آن روی سكه رامین
مردی برای نجات پرسپولیس: آن روی سكه رامین

مردی برای نجات پرسپولیس: آن روی سكه رامین

آی اسپورت- بدون شك رامین رضاییان را باید ستاره بی‌چون و چرای پرسپولیس در بازی با صبای قم بدانیم؛ بازیكنی كه یك پنالتی گرفت و خودش گل كرد، یك گل ساخت و یك گل هم خرید تا برای صدرنشینی مقتدرانه پرسپولیس همه كار كرده باشد. در روزی كه سه ستاره اصلی پرسپولیس غایب بودند، رضاییان جور همه آنها را كشید و حتی اواخر مسابقه شانس آن را داشت كه یك گل دیگر هم بزند! حالا شاید برانكو خوشحال باشد كه سماجت‌های اول فصل باشگاه برای حفظ این بازیكن به بار نشسته و رضاییان از فهرست پرسپولیس خارج نشده است. او با شكیبایی‌اش توانست مزدش را از پرسپولیس لیگ شانزدهم بگیرد. رامین چه زمانی كه نیمكت‌نشین بود و چه موقعی كه مثل همین بازی با صبا در پست غیرتخصصی به بازی گرفته شد، كوچك‌ترین اعتراضی انجام نداد. او در دقایقی كه به میدان رفت همه تلاشش را كرد و بهترین نمایش ممكن را ارائه داد تا شاید برانكو را برای فیكس شدن در مسابقات مهم پیش‌رو برابر تراكتورسازی و استقلال و نیز لیگ قهرمانان آسیا متقاعد كند. در كنار همه اینها، عملكرد رامین در قم یكی از ویژگی‌های كمتر دیده شده بازی او را هم به نمایش گذاشت كه به اثرگذاری در امور دفاعی مربوط می‌شد.

ناجی علیپور و بیرانوند
پرسپولیس در بازی با صبای‌قم هم گل نخورد تا آمار عجیب و غریبش را كماكان حفظ كند و ارتقا ببخشد. این تیم در حال حاضر طی 19بازی فقط 5گل دریافت كرده و در نیم‌فصل دوم هنوز هیچ رقیبی موفق به گشودن دروازه سرخپوشان نشده است! با این وجود ممكن بود در نیمه اول بازی با صبا، این سرخوشی برای سرخ‌ها از بین برود چراكه تیم حریف روی یك ضربه كرنر تا مرز گشودن دروازه پرسپولیس پیش رفت اما رضاییان توپ را از روی خط بیرون كشید. بازبینی تصاویر این صحنه، به وضوح نشان می‌دهد تعلل و اشتباه فردی بیرانوند و علی علیپور باعث به خطر افتادن دروازه قرمزها شده بود. علیپور در یارگیری بد عمل كرد و بیرانوند هم خروج ناموفقی داشت. با این وجود حضور به موقع رامین رضاییان روی خط دروازه مانع از ثبت ششمین گل خورده سرخپوشان در لیگ شانزدهم شد.

پارسال هم 2بار تیم را نجات داده بود
در شرایطی كه عمدتا از توانایی‌های هجومی رامین رضاییان حرف زده می‌شود اما این بازیكن تا به حال بارها ناجی دروازه تیمش شده است. او پارسال هم 2بار در 2بازی مهم از ورود توپ به دروازه جلوگیری كرد؛ ابتدا در مسابقه با تراكتورسازی و بعد در داربی معروف برگشت رامین رضاییان 2بار توپ را از روی خط دروازه بیرون كشید و مانع از گل خوردن تیمش شد. در بازی با استقلال، توپی كه او به كمك لوكا ماریج برگشت داد، نقش زیادی در پیروزی پرگل و مقتدرانه پرسپولیس داشت.

 

همشهری ورزشی

۱۱    
آی اسپورت
2017-02-02 15:35:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر