فهرست
گزارش ویژه: بی‌بی‌سی بدون بی‌بی
گزارش ویژه: بی‌بی‌سی بدون بی‌بی

گزارش ویژه: بی‌بی‌سی بدون بی‌بی

آی اسپورت - زیدان با وجود دستاورد خیره‌کننده‌ای که در این دو‌فصل و نیم حضورش در رئال مادرید داشته و دو قهرمانی پیاپی لیگ قهرمانان و قهرمانی احتمالی سوم را در این فصل برای این باشگاه به ارمغان آورده، نقاط مبهمی هم در کارنامه خودش بر جای گذاشته است. جدا از این‌که تیم او معمولا در هر بازی گل می‌خورد، انتقاد اصلی را می‌توان به خراب شدن ستاره‌ها زیر نظر او متوجه ساخت. فصل گذشته بدرفتاری او با خامس باعث جدایی این بازیکن شد و رئال به ‌اجبار او را دو ساله به بایرن‌مونیخ قرض داد تا رقیب آلمانی خود را به‌همین سادگی قدرتمندتر سازد؛ به‌گونه‌ای که یوپ هاینکس از خامس به‌عنوان یک هدیه الهی یاد کرد. موراتا هم با دلخوری از رئال جدا شد. در این فصل هم نوبت بازیکنان دیگری است که به‌خاطر بی‌اعتنایی زیدان به‌طوری جدی به جدایی فکر کنند. ایسکو پیش از این‌که در یکی دو ماه اخیر بیشتر در ترکیب قرار بگیرد واقعا ناراحت بود. او حتی یک لبخند هم به دوربین‌های تلویزیونی و عکاسی تحویل نمی‌داد.

اکنون به‌نظر می‌رسد زیدان توانسته با بیشتر بازی دادن به این بازیکن کمی او را نرم کند تا به فکر جدایی و رفتن به باشگاه‌هایی مثل منچسترسیتی یا یوونتوس که شدیدا او را می‌خواهند نیفتد. سبایوس هم یکی از بازیکنانی است که به‌عنوان پدیده به باشگاه آمد و تقریبا اصلا به او فرصت نرسید. حتی تئو در دفاع چپ کمتر توانست فرصت بازی پیدا کند. با این‌حال فراتر از همه این بازیکنان ناراضی، زیدان موفق شده است مثلث وحشتناک قدرتمند بی‌بی‌سی را از هم متلاشی کند. بی‌بی‌سی در فصل اول حضور زیدان در رئال که از نیم‌فصل 2016 آغاز شد فقط در 9بازی از 27بازی ممکن به این مثلث بازی داد یعنی در 33درصد و یک‌سوم بازی‌ها. همین آمار ناچیز در فصل دوم با مصدومیت گرت بیل کمتر شد و به 16بازی از 60بازی در کل فصل کاهش یافت. بی‌بی‌سی در فصل دوم حضور زیدان روی نیمکت رئال فقط در 26درصد بازی‌های فصل در ترکیب قرار گرفت. امسال آمار فاجعه‌بارتر شده است. با این‌که زیدان علاقه زیادی به هموطن دوجانبه الجزایری/فرانسوی خود یعنی بنزما دارد باز هم آمار استفاده از این مثلث سرشناس در ترکیب در بازی‌های زیر نظر او کمتر و کمتر شد. در این فصل در 370دقیقه از 4770دقیقه ممکن یعنی فقط 5/7درصد از کل بازی‌ها این مثلث در ترکیب تیم حضور داشته‌اند که بخشی از آن به محرومیت رونالدو از 5بازی ابتدای فصل و همچنین ادامه مصدومیت بیل مربوط می‌شود و بخش اصلی آن به افتادن گرت بیل از چشم زیدان و بازی‌های بسیار ضعیف بنزما که صدای هواداران را درآورده بود و البته قانع شدن رونالدو به این‌که در برخی بازی‌های کم‌اهمیت بهتر است استراحت کند و در ترکیب نباشد. زیدان علاقه بسیار زیادی به لوکاس واسکس دارد که احتمالا زیر نظر هر مربی دیگری این‌همه نمی‌توانست بازی کند. این بازیکن متوسط تقریبا در همه بازی‌های زیر نظر زیدان بازی کرده است. واسکس در این فصل 2474دقیقه بازی کرده و در 29بازی در لالیگا در ترکیب بوده است که تقریبا آمار او با آسنسیو، پدیده این فصل برابر است. بنزما 2719دقیقه، گرت بیل 1973دقیقه، ایسکو 2714دقیقه و رونالدو 3301دقیقه در ترکیب حضور داشته‌اند.

اما مثلث بی‌بی‌سی فقط 370دقیقه در کنار هم بازی کرده است. مثلث بی‌بی‌سی از آوریل2016 با هم در یک بازی گل نزده بود تا این‌که امسال در برد 4برصفر مقابل آلاوس در 24فوریه امسال با هم گل زدند. رفتار زیدان می‌تواند بیل را در پایان فصل از رئال جدا کند و با ورود احتمالی یکی دو‌بازیکن از بین لواندوفسکی، هری کین، آزار و صلاح احتمالا بنزما هم به تیم دیگری فروخته خواهد شد و بی‌بی‌سی دو ضلع مثلث خود را از دست خواهد داد و به پاره‌خط کریستیانو رونالدو تبدیل خواهد شد. این فصل مثلث ام‌اس‌ان در بارسلونا هم با رفتن نیمار از هم پاشید.

همشهری ورزشی

۲ ۱  
آی اسپورت
2018-04-24 16:01:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
خربین
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۴۴
این بی بی سی (بیگ بلک ) بیشتر شبیه یه فحش است تا مستعار. فکر کنم کار بارسلونایی ها بوده این مخفف
همون بهتر که یکی دوتا از (بی) ها در ترکیب نباشن!
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر