فهرست
سوال روز؛ چرا کالدرون پس از آن باخت اخراج نشد؟
سوال روز؛ چرا کالدرون پس از آن باخت اخراج نشد؟

سوال روز؛ چرا کالدرون پس از آن باخت اخراج نشد؟

آی اسپورت - پس از افشاگری هیات‌مدیره پرسپولیس در مورد تقلای شبانه‌روزی محمدحسن انصاری‌فرد برای قطع همکاری با گابریل کالدرون، این سوال به وجود آمده و زیاد هم تکرار شده که اگر اینطور بود چرا مدیرعامل مستعفی سرخپوشان کالدرون را بعد از باخت خانگی به نفت مسجد سلیمان در هفته یازدهم از کار برکنار نکرد؟ شاید آن زمان فضا برای اتخاذ این تصمیم مناسب بود، اما انصاری‌فرد باز هم به کالدرون فرصت داد. چرا؟

جواب این سوال بسیار ساده است. باخت به مسجد سلیمان در روز یکی از بهترین نمایش‌های فنی پرسپولیس رقم خورد؛ روزی که این تیم 18 ضربه داخل چارچوب داشت و سه بار تیر دروازه را به لرزه درآورد، اما بدشانسی مهاجمان و البته درخشش سوشا مکانی مانع از فروپاشی دروازه نفت شد تا این تیم روی یک ضربه کاشته به گل برسد.

نکته مهم‌تر اما این است که پرسپولیس فقط چهار روز بعد از آن بازی باید در جام حذفی با نفت آبادان مواجه می‌شد. بازی با نماینده مسجد سلیمان روز یکم آذر برگزار شد و دیدار با نفت آبادان روز پنجم همین ماه بود. به این ترتیب و با توجه به فاصله بسیار کم و مخصوصا تک‌حذفی بودن دیدار با نفت آبادان، ریسک اخراج سرمربی بسیار بالا بود و فرضا اگر پرسپولیس پس از برکناری کالدرون به نفت می‌باخت و اوت می‌شد، این مساله برای مدیران باشگاه بسیار گران تمام می‌شد. به این ترتیب قرار شد کالدرون در بازی با نفت ابادان و نیز دیدار لیگی با ذوب‌آهن روی نیمکت بماند و در صورتی که حتی یکی از این دو مسابقه را نبرد، از کار برکنار شود. حتی گزینه موقت جانشینی او هم از درون مجموعه انتخاب شده بود (این فرد کریم باقری نبود!) اما کالدرون هر دو بازی را برد و پس از آن با کسب پنج پیروزی متوالی دیگر یک رکورد تاریخی ثبت کرد.

آنچه شکاف عمیق بین انصاری‌فرد و کالدرون را بعد از همان بازی با نفت مسجد سلیمان نشان می‌دهد، احضار مربی آرژانتینی به باشگاه برای صبح روز بعد از بازی است که کالدرون از پذیرفتن آن سرپیچی کرد و پیغام داد: «نمی‌آیم، اگر می‌خواهید می‌توانید اخراجم کنید.» انصاری‌فرد هم آن زمان در گفتگو با رسانه‌ها تاکید کرده بود تنها تا زمانی از کالدرون حمایت می‌کند که او در کورس قهرمانی باشد. منتها هیچکس در آن شرایط حتی تصور هفت برد پیاپی را هم نمی‌کرد.

۵    
آی اسپورت
2020-03-22 01:43:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر