فهرست
آمار درخشان شیخ؛ هر ۹۳ دقیقه یک گل!
آمار درخشان شیخ؛ هر ۹۳ دقیقه یک گل!

آمار درخشان شیخ؛ هر ۹۳ دقیقه یک گل!

آی اسپورت – بدون شک بازگشت شیخ دیاباته به ترکیب استقلال، تیم فرهاد مجیدی را در مسیر گلزنی قرار داد. شیخ دیاباته که به دلیل مصدومیت چند بازی مهم آبی‌پوشان را از دست داده بود، در اولین بازی که در ترکیب تیم مجیدی قرار گرفت در دیدار مقابل تراکتور در تهران بود، در آن بازی نیز به‌رغم تلاشی که داشت نتوانست گلزنی کند تا این دیدار با تساوی بدون گل به پایان برسد. اما موتور گلزنی مهاجم اهل مالی استقلال از دیدار برابر صنعت نفت آبادان روشن شد. او در آن دیدار گل اول تیمش را به ثمر رساند تا تیمش آن بازی را ۲ بر صفر پیروز شود.

شیخ سپس در دیدار با نساجی مازندران از روی نقطه پنالتی علیرضا حقیقی، سنگربان حریف را مغلوب کرد. گرچه در این دیدار آبی‌پوشان به نتیجه‌ای بهتر از تساوی یک- یک دست نیافتند، ولی باز هم دیاباته مرد اول زمین بود.بعد از این بازی دیاباته مقابل پارس‌جنوبی در شهر جم هم درخشان ظاهر شد و روی سماجت خود و اشتباه خط دفاعی و سنگربان حریف، فرصت‌طلبی کرد و گل دوم تیمش را به ثمر رساند تا استقلال ۲ بر صفر در آن بازی هم پیروز شود.

اما در دیدار حساس استقلال و سپاهان دیاباته بازهم مرد اول بازی بود. در روزی که تیمش ۱۰ نفره شد با زرنگی و نبوغ خود یک پنالتی از شایان مصلح گرفت و ضربه پنالتی را خودش تبدیل به گل اول استقلال کرد تا تیم مجیدی بازی بزرگ هفته را با نتیجه ۲ بر یک پیروز شود.

با یک حساب سرانگشتی شیخ دیاباته ۵ هفته است که به ترکیب استقلال بازگشته و در ۴ بازی متوالی توانسته گلزنی کند تا علاوه بر اینکه تیمش رده دوم جدول رده‌بندی را تصاحب کند، خودش نیز با ۱۲ گل به صدر جدول گلزنان لیگ برسد و در کنار شهریار مغانلو، مهاجم پیکان قرار بگیرد. او در ۴ بازی اخیر جور دیگر مهاجمان استقلال یعنی قایدی و مطهری را هم کشید تا نشان دهد وجود یک مهاجم گلزن در یک تیم چقدر تأثیرگذار است.

نکته بسیار جالب در مورد دیاباته این است که او در ۷ بازی استقلال به دلیل آسیب‌دیدگی غایب بود و این تیم در این ۷ بازی فقط یک بار طعم پیروزی را مقابل ذوب‌آهن در تهران چشیده است. دیاباته در دیدار مقابل نفت مسجدسلیمان در ترکیب استقلال بود، ولی به دلیل مصدومیت جای خود را به مهدی قایدی داد تا بعد از آن در ۷ دیدار از جمله پرسپولیس، الشرطه عراق، الاهلی عربستان، ذوب‌آهن، گل‌گهر، فولاد خوزستان و سایپا را از دست داد. بد نیست بدانید استقلال از این ۷ دیدار فقط ۶ امتیاز کسب کرد، یک برد، ۳ تساوی و ۳ شکست حاصل کار آبی‌پوشان بدون شیخ دیاباته بود؛ بنابراین تأثیرگذاری شیخ دیاباته و حضورش در ترکیب استقلال بسیار پررنگ است و قطعاً نبود او لطمه زیادی به این تیم خواهد زد. شاید اگر دیاباته در اکثر بازی‌های استقلال حضور داشت، قطعاً آبی‌پوشان شرایط به مراتب بهتری داشتند و فرهاد مجیدی روز‌های بهتری را سپری می‌کرد

شیخ دیاباته ۱۲ گله شانس اول کسب آقای گلی این فصل لیگ برتر است، چرا که او در هفته‌های اخیر روند رو به رشدی داشته و اگر به همین منوال ادامه دهد می‌تواند در ۳ بازی آینده مقابل شهر خودرو، پیکان و شاهین بوشهر آمار گلزنی خود را بهبود بخشد و عنوان آقای گلی را به نام خود ثبت کند.

آمار شیخ در لیگ ۱۲۳۸ دقیقه بازی و ۱۲ گل است که هر ۱۰۳ دقیقه یک گل را نشان می‌دهد. در لیگ قهرمانان آسیا هم ۱۵۹ دقیقه بازی کرد و ۳ گل زده که هر ۵۳ دقیقه یک گل است. مجموع دقایق بازی او هم ۱۳۹۷ دقیقه است که در این مدت ۱۵ گل زده، یعنی هر ۹۳ دقیقه یک گل.

 

خبر ورزشی 

     
آی اسپورت
2020-08-04 10:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر