فهرست
سپاهان، تیمی که امضای قلعه‌نویی را دارد
سپاهان، تیمی که امضای قلعه‌نویی را دارد

سپاهان، تیمی که امضای قلعه‌نویی را دارد

آی اسپورت - سپاهان همان تیم آشنای امیر قلعه‌نویی است. تیمی که امضای امیر را تمام و کمال پای خود دارد و بعد از دو فصل و جا افتادن تفکرات سرمربی اقتدارگرایش، بیشتر و بیشتر شبیه قلعه‌نویی می‌شود. یک تیم جنگجو و تسلیم‌ناپذیر که برای برد جان می‌دهد و تا آخرین لحظه از تلاش دست بر‌ نمی‌دارد. تیمی که برد را به هر قیمتی می‌خواهد و برای این هدف از هر وسیله‌ای یک توجیه می‌سازد؛ چه نبردهای تن به تن، چه بازی روانی و چه حتی قدم زدن روی اعصاب حریف.

در بعد تاکتیکی نیز سپاهان یک نمونه گل درشت از استراتژی محبوب قلعه‌نویی است. تیمی با یک تارگت من و آسمانخراش در پیشانی حمله که همه توپ‌ها به او ختم می‌شوند. مهاجم هدفی که تنها وظیفه‌اش گل زدن نیست و در یک جنگ فرسایشی و البته آمیخته با خشونت و حربه‌های روانی مدافعان حریف را منکوب می‌کند تا علاوه بر خودش بقیه نیز از این فرصت بهره ببرند.

هوا بیشتر از زمین برای امیر مهم است و او با همین تاکتیک کلیشه‌ای اما کارآمد بیش از دو دهه است که اتیکت مربی موفق را به نام خود سنجاق کرده. در دربی اصفهان در برابر ذوب آهن همین تاکتیک به بهترین شکل انجام شد تا امیر یک برد شیرین و مهم را کسب کند. نبردی که ورای اهمیتش به واسطه دربی بودن در مسیر صدرنشینی برای سپاهان مهم بود و البته برای امیر به واسطه حضور یکی از رقبای جدی این سال‌هایش مهم‌تر. دو سانتر و دو گل، یعنی تاکتیک کلیشه‌ای امیر تاریخ انقضا ندارد و هنوز جواب می‌دهد. تاکتیکی که سپاهان امیر قلعه‌نویی به بهترین شکل ممکن آن را اجرا می‌کند.

۳    
آی اسپورت
2019-10-06 01:23:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر