فهرست
سوال روز: چرا شجاعی کاپیتان شد؟
سوال روز: چرا شجاعی کاپیتان شد؟

سوال روز: چرا شجاعی کاپیتان شد؟

آی اسپورت- کی‌روش مربی غافلگیری‌هاست. در هر بازی با یک ترکیب عجیب. با یک تغییر و حتی با یک بازوبند کاپیتانی هم می‌تواند همه راغافلگیر کند. مثل بازی ایران و ازبکستان که حضور مسعود شجاعی به عنوان کاپیتان همه را متعجب کرد. بازیکنی که حضورش در ترکیب اصلی انتقادات زیادی را متوجه کی‌روش کرده است در بازی با ازبکستان با در اختیار گرفتن بازوبند کاپیتانی مخالفانش را متعجب کرد.

اگرچه کی‌روش پیش از این نشان داده که برای انتخاب کاپیتان معیارهای خاص خودش را دارد و با فاکتورهای عرف کاری ندارد اما نگاهی به آمار بازی مسعود شجاعی نشان می‌دهد که انتخاب او به عنوان کاپیتان چندان هم عجیب نبوده است.

اگر تعداد بازی‌های ملی، قدمت یا هر 2 عامل به صورت توأمان ملاک باشد آندرانیک تیموریان، سیدجلال حسینی، مسعود شجاعی و احسان حاج‌صفی گزینه‌های مناسبی برای کاپیتانی تیم ملی به نظر می‌رسند اما با اضافه شدن بازیکنی مثل اشکان دژاگه به معادلات کاپیتانیِ تیم ملی ماجرا کمی پیچیده‌تر می‌شود.

اگر تعداد بازی‌های ملی معیار اصلی بستن بازوبند کاپیتانی باشد سیدجلال حسینی، آندرانیک تیموریان و احسان حاج‌صفی به ترتیب با 106، 100 و 81 بازی ملی کاپیتان‌های اول تا سوم ایران هستند.

در بازی با ازبکستان‏، دو گزینه از این جمع سه‌نفره در میدان حضور داشتند اما شجاعی پیشاپیش بقیه بازیکنان وارد زمین شد. شجاعی اگرچه نامش در این لیست سه‌نفره نیست اما قدیمی‌ترین ملی‌پوش تیم ملی فوتبال است. او اولین بازی ملی خود را اواخر سال 2004 و در زمان سرمربیگری برانکو ایووانکویچ انجام داده است. یعنی 9 ماه زودتر از آندرانیک تیموریان.

۲    
آی اسپورت
2016-10-08 16:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر