فهرست
پر از خالی؛ خلوت روزهای ملی ورزشگاه آزادی
پر از خالی؛ خلوت روزهای ملی ورزشگاه آزادی

پر از خالی؛ خلوت روزهای ملی ورزشگاه آزادی

آی اسپورت – تیم ملی فوتبال ایران در آخرین بازی خانگی پیش از جام ملت‌های آسیا، یکی از کم تماشاگرترین بازی هایش در ورزشگاه بزرگ آزادی را انجام داد؛ دیداری که به گزارش اغلب سایت های ورزشی تنها با حضور ۲ هزار نفر تماشاگر برگزار شد و سکوهای خالی ورزشگاه بیش از هر چیزی به چشم می‌آمد. تیم ملی به ندرت شاهد چنین استقبال سرد و اندک از سوی تماشاگران بوده اما این بازی کم تماشاگرترین بازی خانگی ایران محسوب نمی‌شود؛ تیم ملی حتی بازی‌هایی با نصف جمعیت تماشاگران دیدار با ترینیداد و توباگو را هم برگزار کرده. در ادامه نگاهی به کم تماشاگرترین بازی های تیم ملی فوتبال ایران در ورزشگاه آزادی خواهیم داشت.

گفتی است تیم ملی حتی چندین بازی خود در ورزشگاه آزادی را بدون تماشاگر یا پشت درهای بسته انجام داده اما در این ادامه به بازی‌هایی اشاره می‌شود که هیچ محدودیتی برای آنها در نظر گرفته نشد اما باز هم استقبال چندانی از بازی به عمل نیامد. به دلیل آنکه سیستم بلیط فروشی برای مسابقات باشگاهی و ملی کشورمان به گونه‌ای نیست که بتوان آمار کاملاً دقیقی از تعداد تماشاگران حاضر در ورزشگاه ارائه کرد، از اینرو تعداد تماشاگران ذکر شده برای این بازیها بر اساس آمار تقریبی گزارش شده در اکثر رسانه‌ها و سایت‌های معتبر، ارائه شده است.  

 

1
1

در اولین ماه‌های حضور کی‌روش در ایران، در حالیکه تیم ملی یک هفته بعد باید به مصاف بحرین می‌رفت، فلسطین را به عنوان حریف تدارکاتی انتخاب کرد. بازیکنان کی‌روش، تیم ملی فلسطین را گلباران کردند. پژمان منتظری، پژمان نوری، جواد نکونام، جواد کاظمیان، کریم انصاری فرد و محمد قاضی برای تیم ملی ایران گلزنی کردند تا فلسطین ۷ تایی شود؛ تقریباً ۲ هزار نفر از نزدیک شاهد جشنواره گل تیم کی‌روش بودند.

 

2
2

۲۳ آبان ۱۳۸۸ تیم ملی کشورمان در رقابت‌های مقدماتی جام ملت های ۲۰۱۱ به مصاف اردن رفت؛ مشخص نبود که تماشاگران چرا تا این اندازه سکوهای آزادی را خالی می‌گذارند؟ حریفان ایران تیم‌های بزرگی نبودند یا مسابقات حساس نبود؟ یا اینکه مشکل آنها تیم‌های حریف نبودند، بلکه از شرایط تیم ملی ناراضی بودند؟ با وجودی که این بازی رسمی بود و حساسیت آن با دیدارهای دوستانه قابل مقایسه نیست، اما حداکثر ۲۰۰۰ نفر تماشاگر را برای حمایت از شاگردان افشین قطبی به ورزشگاه آزادی کشاند.

 

2
2

علی دایی هم در زمان سرمربیگری در تیم ملی فضای سرد و خسته کننده چنین بازی‌هایی را تجربه کرد؛ در اوایل خرداد ۱۳۸۷ که تیم ملی مشغول آماده سازی جهت حضور در رقابت‌های انتخابی جام جهانی بود، در دیداری دوستانه برابر زامبیا بازی کرد که همانطور که انتظار می‌رفت این بازی تماشاگران زیادی نخواهد داشت؛ دیداری که ۵ گل در بر داشت و سهم شاگردان دایی سه گل بود.

 

4
4

حدود یک دهه قبل که هنوز تشویق ایسلندی به فوتبال دوستان جهان معرفی نشده بود، در فاصله پنج روز تا دیدار رفت تیم ملی برابر اردن در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام ملت های آسیا ۲۰۱۱، افشین قطبی سطح آمادگی تیم ملی را برابر این حریف اروپایی محک زد؛ ایسلند در آن روزها یک تیم درجه سه اروپایی به حساب می‌آمد و به همین دلیل تماشاگران بسیار اندکی دیدار ایران و ایسلند را از نزدیک تماشا کردند.

 

5
5

با شکست برابر کره جنوبی و جدایی امیر قلعه نویی از تیم ملی، دستیار اول او منصور ابراهیم زاده به طور موقت، و تا تعیین زمان تعیین سرمربی جدید، هدایت تیم ملی را بر عهده گرفت و در این دیدار مربی ایران بود؛ دیداری که به منظور آماده سازی برای اولین بازی در مرحله مقدماتی جام جهانی برابر سوریه انجام شد.

6
6
 

پس از پیروزی ایران در دیدار رفت برابر اردن، تیم ملی کشورمان در تهران به مصاف مقدونیه رفت. نام مقدونیه آنقدر برای فوتبال دوستان ایرانی جذاب نبود تا برای تماشای بازی این تیم ورزشگاه آزادی را شلوغ کنند. کمتر از ۱۰۰۰ نفر از روی سکوهای آزادی حضور داشتند تا باز هم فریاد بلند صندلی‌های خالی ورزشگاه بزرگ ایران، بیش از پیش به گوش برسد. آندو تیموریان تک گل ایران را در این بازی به ثمر رساند.

 

7
7

به جز دیدارهایی که تیم کشورمان از حضور تماشاگرانش محروم بود یا بازی‌هایی که به تشخیص مربی پشت درهای بسته و بدون تماشاگر انجام شد، این بازی عجیب کم تماشاگرترین بازی تیم ملی در تمامی ادوار به حساب می‌آید. در دیداری که حتی پخش زنده تلویزیونی نداشت، کمتر از ۲۵۰ نفر که اغلب آنها دانش آموز بودند، تنها تماشاگران حاضر در ورزشگاه آزادی بودند تا شاهد پیروزی ۲ بر صفر شاگردان کی روش باشند. ایران در هر نیمه از ترکیب متفاوتی در زمین استفاده کرد، و به دنبال مصدومیت احمد حسن زاده و با توجه به اینکه ایران تمام تعویض‌هایش را انجام داده بود، ۱۰ دقیقه پایانی تیم ملی ایران با یک بازیکن کمتر بازی را دنبال کرد. در نیمه دوم محمد یعقوب و محمد قاضی دو پنالتی را برای هر دو تیم از دست دادند.

 

90tv 

۱ ۸  
آی اسپورت
2018-11-16 12:44:00
نظر دهید

۸ نظر
علی پرسپولیسی
جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷، ۱۳:۰۶
این انگلایی که تو فضای مجازی مث سگ هار میفتن به جون منتقدای کیروش و تیم ملی پس چرا نمیرن استادیوم حداقل طبقه پایینو پر کنن؟ :)) فقط زر اضافین. همونطور که قبلا هم بارها گفتم جماعتی که حامی کیروش هستن جزو قشر فوتبال نفهم جامعه هستن. اینا نه تا حالا استادیومو از نزدیک دیدن نه از بچگی تو بازی های فوتبال محلشون راشون دادن! شخصیتایی هستن مث مسعود تی دروازه تو سریال مرد هزار چهره :) اینا ته تهش ۲دست فیفا تو پلی استیشن فامیلشون بازی کردن حالا اومدن واسه ما کارشناس شدن :)
محمد
جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷، ۱۳:۱۸
این شواله های مجازی که اینجا کامنت میدند به طرفداری از کیروش اگر برند ورزشگاه آزادی

که برانکو تشویق نشه میشند 1001 نفر
reza
جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷، ۱۴:۱۸
تاریخ هم همینو میگه هر سرمربی تیم ملی هر وقت که با پرسپولیسی جماعت مشکل داشته بازی ها ی تیم ملی با فقر تماشاگر مواجه می شدند و اگر هم مشکلی نداشتند همیشه تماشاگران می امدند ختی زمانیکه زنده یاد پورحیدری،و امیرقلعه نویی که استقلالی بودند سرمربی وقت تیم ملی بودند هم بازی هایشون پرتماشاگر بود چونکه پرسپولبسی ها این دو نفر را قبول می داشتند با پرسپولیسی ها مشکلی نداشتند حتی خیلی وقتا ملی پوشان استقلالی بیشتر بودند ولی پرسپولیسی ها به ورزشگاه می رفتند وتیم ملی را با دل وجان تشویق میکردند
چرا الان پرسپولیسی جماعت به ورزشگاه نمیاد خیلی از دوستان خود من که استقلالی هستند هم نمی ایند
مشکل اصلی خود کیروش است چونکه فکر کرده تیم ملی مال بابایش است پورحیدری وقلعه نویی استقلالی بودند ولی ما پرسپولبسی قبولشون داشتیم به پرسپولبسی جماعت اخترام میگذاشتند دلال هم نبودند بنده خداها ،وهیچ وقت هم نگفتند که تیم ملی مال بابایشون است
کبروش اگه مرد است امسال تیم ملی را فقط غینالبست بکندقهرمانی پیشکش.اینهمه فوتبالیست با کیفیت داری و پنجره اش هم بسته ننیست هر بازیکن را دوست دارد بازی میدهد
سید
جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷، ۱۶:۰۲
ربطی به کیروش نداره، بازی‌های مقدماتی که پر میشد همیشه، بازی دوستانه هم اگه با تیمی مثل برزیل باشه مطمئنا پر میشه
۳
پرسپولیس واقعی
جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷، ۱۶:۰۶
حالا تو فکر میکنی تو اون روز استقلال یا پرسپولیس بازی داشتند جمعیت بیشتری می اومد؟
۸
حسین اهوازی
جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷، ۱۷:۲۵
این بازی رو در ورزشگاه فولاد آره نا برگزار میکردند ورزشگاه پر میشد
۲
محسن
جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷، ۲۲:۳۲
خطاب به پرسپوليس واقعي(معشوقه ي يه طرفه ي كيروش)اره اگه پرسپوليس بود چهل هزار نفر ميرفتن الانم اين چند نفرم كه رفته بودن پرسپوليسي بودن محض رضاي خدا يه بار فقط يه بار بيا بگو كيروش يه كار اشتباهي كرده حتي مشت گره كردن كمك كيروش رو تو قبول نداشتي اخه يه نفر چقدر بايد دشمني كنه تا تو قبول كني تو بيخود كردي اگه پرسپوليسي هستي تو يه عشق كيروشي به خاطره جذابيتش فقط يك صدم اين حمايت چشم بسته از كيروش رو از شوهرت داشته باش تا زندگيه راحتي داشته باشي بيچاره شوهرت
۵
امیر
شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۴۵
یعنی‌یه مشت پرسپلیسیه...... جمع شدن فقط نظر بدن ، یبارم متن بالارو کامل نخوندن .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر