فهرست
شایعه روز؛ ایران و عربستان پس از ۲۵۳۶ روز؟
شایعه روز؛ ایران و عربستان پس از ۲۵۳۶ روز؟

شایعه روز؛ ایران و عربستان پس از ۲۵۳۶ روز؟

آی اسپورت - طبق برنامه‌ریزی قبلی فیفا از تاریخ ۱۱ تا ۱۹ نوامبر ۲۰۱۹ (۲۰ تا ۲۸ آبان ماه) شاهد آخرین FIFA DAY سال جاری میلادی خواهیم بود. قرار است در این تاریخ مسابقات مختلف ملی در نقاط مختلف جهان به انجام برسد. در قاره آسیا نیز مقرر شده تک بازی باقیمانده دور رفت بازی‌های دور دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر جام ملت‌های ۲۰۲۳ چین برگزار شود.

طبق این برنامه تیم ملی فوتبال کشورمان روز ۲۳ آبان ماه در جدالی حساس و سرنوشت ساز باید در بصره رو در روی تیم ملی عراق قرار بگیرد.اما شاگردان ویلموتس در ادامه روزهای فیفا برنامه خاصی ندارند و فدراسیون فوتبال تا به این لحظه بازی دوستانه‌ای را برای حسن ختام کار ملی پوشان در سال ۲۰۱۹ ترتیب نداده است. قرار بود در تاریخ ۲۸ آبان ماه دیداری مقابل برزیل داشته باشیم که با اعلام تاج به دلیل کمبود ۵۰۰ هزار دلار، این اتفاق رخ نداد. شرایط بازی با استرالیا هم در این تاریخ فراهم نشد چرا که گراهام آرنولد، سرمربی کانگروها خواهان استراحت دادن به بازیکنانش است.

اما طی ۲۴ ساعت اخیر حواشی به وجود آمده که نشان می‌دهد احتمالاً یک بازی دوستانه در تاریخ مذکور (۲۸ آبان) برای تیم ملی تدارک دیده شده و مذاکراتی هم در این باب انجام شده است. مسابقه‌ای که در صورت قطعی شدن آن، می‌تواند یک اتفاق تاریخی باشد. گویا در جهت بهبود روابط سیاسی ایران و عربستان و برای از بین بردن کدورت‌های قبلی قرار است ایران و عربستان در قالب یک بازی دوستانه به مصاف هم بروند. دیداری که در صورت نهایی شدن، اتفاق بزرگی برای هر دو کشور خواهد بود. طبق آخرین اخبار واصله، عربستان نیز مانند ایران هنوز حریف تدارکاتی برای روز ۲۸ آبان ندارد. آنها ابتدا باید در دیداری حساس در مسابقات انتخابی جام جهانی و جام ملت‌ها به مصاف ازبکستان بروند اما سپس برنامه خاصی ندارند و در پی حریف تدارکاتی هستند.

با توجه به اینکه در سال ۲۰۱۹ دیگر مسابقه ملی برگزار نمی‌شود و تیم ملی عربستان در سال ۲۰۲۰ برنامه‌اش بسته شده و تنها دیدار دوستانه آنها مقابل مونته نگرو در تاریخ ۲۰ مارچ به انجام می‌رسد؛ احتمالاً دیدار دوستانه مذکور در صورت انجام شدن، در همین تاریخ ۲۸ آبان برگزار خواهد شد. در صورت قطعی شدن، شاهد پیکار ایران و عربستان بعد از ۶ سال و ۱۱ ماه و ۹ روز یا به عبارتی ۲۵۳۶ روز خواهیم بود.

ایران و عربستان آخرین بار در مسابقات غرب آسیای سال ۲۰۱۲ که در کویت برگزار می‌شد به مصاف هم رفتند. دیداری که در حضور ۱۲۰۰ نفر به انجام رسید و هر ۲ تیم خصوصاً ایران با ترکیب دوم خود به میدان رفت. کی‌روش در آن مسابقه روی نیمکت ایران حضور نداشت و در پایان، بازی با نتیجه مساوی بدون گل خاتمه پیدا کرد.

ایرنا

۲    
آی اسپورت
2019-10-23 17:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر