فهرست
2016، سالِ رویاییِ زیدان
2016، سالِ رویاییِ زیدان

2016، سالِ رویاییِ زیدان

آی اسپورت – سال 2016 به زین الدین زیدان تعلق دارد، سالی که حتی پایانش هم با جام همراه بود. او حالا در همان اولین سال مربیگریش در رئال 3 جام کسب کرده. جام هایی که هر کدام به یک اندازه برای هواداران رئال مهم هستند.

زیدان به عنوان یک ریسک وارد مادرید شد. فصل گذشته رئال با بنیتز دوران کوتاه و ناموفقی را سپری کرد و در نهایت پرز تصمیم گرفت به زیدان کم تجربه در مربیگری اعتماد کند.  انتخابی که البته فوق العاده موفقیت آمیز از آب در آمد. آن ها ابتدا لیگ قهرمانان را بردند، بعد در سوپر کاپ اروپا قهرمان شدند، و در نهایت در پایان سال در جام باشگاه های جهان به قهرمانی رسیدند. قهرمانی هایی که البته همه با عذاب بدست آمدند. رئال در هر سه فینال کارش به وقت اضافه کشید و در لیگ قهرمانان در ضربات پنالتی موفق شد کار را تمام کند. این بدون شک یک روند فوق العاده برای مردِ فرانسویست و او ثابت کرده که لیافت این شغل را دارد.

او از 4 ژانویه کارش را شروع کرد. هدف این بود که باشگاه را متحول کند و از همه مهم تر این که هویت از دسته رفته را به تیم بازگرداند. سه جام و 37 بازی بدون شکست پیاپی! زیدان تنها دو بار برابر ولفسبورگ و اتلتیکو طعم شکست را تجربه کرده. همانطور که او برای بازی در رئال ساخته شده بود، حالا به نظر او برای مربیگری و هدایت مادرید از کنار زمین هم ساخته شده.

در تنها یک سال، او به اندازه کل سه سال مورینیو در برنابئو جام کسب کرده. به عنوان مربی این افسانه که باید حتما مربی با تجربه باشد توسط او به سخره گرفته شده. به نظر نمی آید زیدان در تمام این مدت خوش شانس بوده باشد. بیشتر به نظر این رئال است که خوش شانس است او را دارد.

۷ ۱  
آی اسپورت
2016-12-19 20:35:00
نظر دهید

۱ نظر
برزو
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵، ۰۶:۴۲
خداييش مورينيو مهره نداشت. تو خط هافبك فقط اوزيل بود ولي الان: مودريچ، كروس، ايسكو، خامس
خامس هم كه كلاً رو نيمكته.
كاسياس هم خيلي اذيت كرد مورينيو رو در صورتي كه انجلوتي هم اومد بهش بازي نداد.
راموس هم فقط پنالتي خراب كردناشو و كارت قرمز گرفتناش واسه مورينيو بود گل دقيقه 90 زدناش واسه بقيه!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر