فهرست
رویای شیرین ؛ معجزه آزادی
رویای شیرین ؛ معجزه آزادی

رویای شیرین ؛ معجزه آزادی

آی‌اسپورت- قبل از آغاز بلیط فروشی امیدزیادی داشتیم پرسپولیسی‌ها پس از مدت‌ها ورزشگاه را پر کنند اما دقایقی قبل شروع بازی معلوم شد بازهم خبری از این اتفاق نیست اما با شروع بازی صدای تشویق امید از آزادی به گوش می‌رسید. بعداز دریافت گل عجیب، آزادی باز هم سکوت تکراری را در خود دید اما تماشگران رفته رفته خود را همچون بازیکنان پیدا کردند و بعد از موقعیت منجر به گل بشار رسن تا آخرین لحظه تیم را یک‌صدا تشویق کردند.

وقتی روشن ایرماتوف سوت آغاز را زد برای چندین دقیقه امید داشتیم که داوری به مراتب بهتر از دیگر داورهای ای‌اف‌سی در انتظارمان است اما پس از گذشت چند دقیقه و به ویژه از لحظه‌ای که کمال کامیابی‌نیا کارت زرد را گرفت از اعلام خطاهای آشکار به سود پرسپولیس خودداری می‌کرد و حتی در زدن سوت پایان به شدت صبر و مماشات می‌کرد.

آرامش در چهره معلول برخلاف چهره برانکو به مشخص بود.حرکات کنار زمین برانکو کمی شور بیشتری داشت و شاید به سوپرایزی که بارها خلاف وعده‌اش دیده شده بود در گوشه‌‌ای از ذهنش فکر می کرد و معلول نیز که یوسف العربی برای گره خوردن احتمالی کار برروی نیمکت قرارداده بود.

بعد از خوردن گل اول در چهره برانکو ناامیدی و در چهره معلول تمام دانستن کار دیده می‌شد اما بعد از اتمام نیمه اول پرسپولیس کاملا متحول شده بود و بعد از گل سیدجلال ،سوپرمن‌ پرسپولیس، برانکو حرکاتش در کنار زمین را با شور بیشتری انجام می‌داد و هنگامی که تیم پرسپولیس با اختلاف دو گل پیش بود برانکو با زیاده‌روی و اختلاف خود کار را برای پرسپولیس سخت کرد اما تاثیر تاکتیک برانکو به اندازه ای بود که بتوان این کار او را نادیده گرفت.

شاید زودتر از هرکسی در صحبت های بازیکنان انگیزه برای بازگشت دیده می‌شد و وقتی بازی شروع شد لحظه‌ای در صورت بازیکنان بی‌انگیزگی دیده نمی‌شد شاید پرسپولیس تنها بازی خود در فصل اخیر را انجام داد که از دروازه تا نوک حمله از تک تک بازیکنان حریف بهتر بودند و حتی با کارهای روی اعصاب کمال کامیابی‌نیا عملکرد بازهم او خیلی خوبی ازدر میانه میدان نشان اما نقطه عطف بازی گل سیدجلال حسینی با چرخش فوق العاده پایش بود شاید تاثیر فردی که گل را می‌زند بر روی روحیه بازیکنان کاملا مشخص بود.

و پرسپولیس رفته رفته فشار خود را افزایش داد تاجایی که نتیجه آن در حرکت فوق العاده علیپور و عدم موفقیت بازیکن الدحیل برای مهار او به هر صورتی نمایان شد تا گل برای پرسپولیس به سود پرسپولیس به ثمر برسد اما اوج کار پرسپولیس پاس فوق العاده بیرانوند بود که با حرکت منشا و اشتباه مدافع به گل رسید و بعد از آن پرسپولیسی با جان و دل دفاع می کردند و پرش و ضربه سر شیرجه‌ای نوراللهی به خوبی نمایان شد . سوت پایان روشن ایرماتوف پایان به پیروزی های مداوم الدحیل و نشان‌دهنده‌ی بیدارشدن پرسپولیس به عنوان یکی از غول های بزرگ فوتبال آسیاست.

در آخر برد پرسپولیس و این صعود و تک تک لحظات و این حس خوب تقدیم به کسانی که در لحظات سخت در کنار پرسپولیس ماندند.

۳۵    
آی اسپورت
2018-09-18 00:32:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر