فهرست
گزارش ویژه؛ عجیب‌ترین مصدومیت‌های فوتبال
گزارش ویژه؛ عجیب‌ترین مصدومیت‌های فوتبال

گزارش ویژه؛ عجیب‌ترین مصدومیت‌های فوتبال

آی اسپورت - فکر کنید یک هوادار برای دوستانش تعریف کند: «بله، من همانی بودم که دروازه‌بان تیم‌مان را مصدوم کردم!» آن هوادار آنقدر هیجان‌زده شده بود که خودش را با سرعتی عجیب به حلقه شادی بازیکنان لیورپول رساند و در نهایت سُر خورد تا این سُر خوردن تکلی شود زیر پای آدریان! نشریه FourFourTwo به بهانه این مصدومیت عجیبِ سنگربان اسپانیایی لیورپول، مصدومیت‌های عجیب دیگری را مرور کرده است.

گانگام استایل!

وقتی در روز‌هایی که عادل رامی مصدوم بود باشگاه والنسیا اجازه داد او برای جمع‌آوری کمک مالی برای باشگاه سابقش لیل به سفر برود، فکر را هم نمی‌کرد او هوای پای مصدومش را نداشته باشد. رامی روی صحنه رفت تا رقص «گانگام استایل» را انجام دهد، اما مصدومیتش تشدید شد و به این ترتیب ۳ بازی بعدی تیمش را هم از دست داد!

 

11
11

عارضه قلبی و در بطری!

ناآماده بودن، عارضه قلبی و اتفاق‌های مختلف دیگر باعث شد تعداد بازی‌های یاری لیتمانن در فولام در عدد صفر باقی بماند. روی هاجسون در سال ۲۰۰۸ لیتمانن را با سابقه خوبِ بازی در لیورپول، آژاکس و بارسلونا به خدمت گرفت، اما از این حضور فقط واژه «بدشانسی» را به یاد داریم. لیتمانن پیش از آن همزمانی که در مالمو حضور داشت از ناحیه چشم مصدوم شد چرا که مدیرورزشی این تیم سوئدی وقتی در بطری کوکاکولا را باز کرد به چشمِ یاری خورد و چشمش آسیب دید!

خودت کردی

دیداری از مرحله چهارم جام‌حذفی انگلیس در سال ۲۰۰۶ بین اورتون و چلسی، ریچارد رایت سنگربان اورتون نشانه‌ای که می‌گفت نباید در آن دروازه ورزشگاه استمفوردبریج تمرین کند را نادیده گرفت. در نتیجه سُر می‌خورد و محکم به زمین می‌خورد. زانوی او پیچ خورد و بدجور مصدوم شد. سه سال قبل هم رایت در انباری زمین خورده بود و از ناحیه شانه آسیب دید!

22
22
 

سر به سر مار نگذار!

مثل اینکه فرودگاه‌ها هم مکان‌های خطرناکی هستند! وقتی تیم دیپورتیوو لاکرونیا سال ۲۰۰۳ برای جدال با اوساسونا به پامپلونا صفر کرد، یک مار افعی ۱۵ سانتی‌متری به استقبال‌شان آمد. انریکه رومرو مدافع لاکرونیا برای بررسی دقیق‌تر آن نزدیک شد، اما انگشت دست چپش را مار گاز گرفت. نتیجه آن تحریک تمام پوست دست چپش بود. آنتی‌هیستامین هم کارساز نبود و شب را رومرو در بیمارستان سپری کرد.

تکلی از یک سگ!

«چه تکلی، چه تکل خوبی!» یک سگ کوچک در زمین پرسه می‌زد و دنبال توپ می‌دوید تا اینکه آن را به چیک برودی سنگربان برنتفورد پاس دادند. در این لحظه بود که سگ کوچک خودش را به او زد و در رفت. اتفاقی که شاید خنده‌دار به نظر برسد، اما در واقع نیست. این دروازه‌بان اسکاتلندی از ناحیه زانو به‌شدت دچار مشکل شد و دیگر نتوانست فوتبال بازی کند. برودی می‌گفت: «شاید آن سگ کوچک به نظر می‌رسید، اما ضربه خیلی محکم بود!»

بدشانسی در خواب

همه ما برخی اوقات با بیدار شدنِ صبح مشکل داشته‌ایم، اما در آگوست ۲۰۰۷، لروی لیتا مهاجم سابق ردینگ هرچه تلاش کرد نتوانست از جای خودی برخیزد. لروی احساس کرد پایش مشکلی دارد. در واقع عصب پای این بازیکن در خواب گرفته بود و ۳ بازی ابتدایی فصل را هم از دست داد. استیو کاپل سرمربی آن زمانِ ردینگ اعتقاد داشت این مصدومیت تمارز نیست و واقعاً لروی نمی‌تواند راه برود.

شادی منجر به سقوط!

۲ ماه بدون پیروزی. رئال‌بتیس نیاز به یک برد داشت تا از شرایط بحرانی بیرون بیاید. در دیدار برابر نومانسیا در آوریل ۲۰۰۹ وقتی سرخیو گارسیا گل زد همه‌چیز خوب به نظر می‌رسید. تا اینکه برای شادی پس از گل روی زمین زانوهایش را کشید و‌گیر کردن پای او در زمین باعث شد از ناحیه رباط دچار مصدومیت شود. در واقع غیبت گارسیا عجیب به ضررِ بتیس شد چراکه از ۶ بازی باقی‌مانده تیمش ۴ بازی را باخت و سقوط کرد!

 

خبر ورزشی 

     
آی اسپورت
2019-08-20 09:40:00
نظر دهید